Gimbal Titreşim Sorunu ve olası Çözümleri

Tukey_22

Uye
Yeni bir sorunla karşınızdayım :eek:f:

ne yaptıysam şu videodaki titreşimi tam olarak çözemedim

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

frame f450, motorlar sunnysky 980kv, 1045pal, apm2.6, hakrc 3 axis gimbal, xiaomi yi camera, 3s 5000mah lipo. quad toplam ağırlık 1600gr
-motorların balansını yaptım, pervaneler balanslı
-ilk başta gemfan 1045 karbonplastik karışık pervane kullanıyordum çok serttiler belki pervaneler esnerse titreşimi alır dedim plastik pervane taktım yine aynı sorun vardı.
-gimbalın orjinal lastik körükleri çok sertti orj dji yumuşak körüklerinden taktım, titreşim azaldı ama tam olarak kesilmedi.
-kamera hafif geliyodur dedim biraz ağırlık ekledim kameranın altına, bu seferde gimbalın motorlarının torku az geldi dururken titremeye başladı
-adobe premierde titreşimi azalt deyincede bu sefer görüntü bazen bayrak gibi dalgalanma yapıyor

ne yapmalıyım sizce nasıl çözebilirim bu sorunu :(

not: havada 1gram rüzgar yokken nispetten titreşim olmuyor lakin senede kaç kere öyle sakin hava denk gelirde çekim yaparız bilmiyorum :(

-------------------------------------------------------------------

OLASI ÇÖZÜMLERIMIZ:

Gimbal titreşim sorunu

millet nasıl güzel çekiyor :eek:f:

Gimbal titreşim sorunu

Tugay motorların torkunu normal hale getirip daha sonra ağırlık ekle senin kamera ile gopro arasındaki ağırlığa göre bir ek ağırlık eklemelisin. Şuan bende yeni gimbal üzerinde bu kalibrasyonu yapmaya çalışıyorum büyük oranda çözüldü ama mükemmeli arıyorum motorlarım gelmedi uğraşacak başka bir işim yok :)

Gimbal titreşim sorunu

Motorlarin torkuyla hic oynamadim, azcik bi agirlik ekleyim bakalim sonuc ne olcak, ama ruzgarsiz havada cok stabil goruntu elde ediyom bu sekilde, bulcam bi şekilde sorunu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gimbal titreşim sorunu

Tugay Yemişçi' Alıntı:
Motorlarin torkuyla hic oynamadim, azcik bi agirlik ekleyim bakalim sonuc ne olcak, ama ruzgarsiz havada cok stabil goruntu elde ediyom bu sekilde, bulcam bi şekilde sorunu :)

Bir çözüm bulursan buradan paylaşmanı rica ediyorum bir sürü masraf ettim bende bu yüzden. Umarım en kısa zamanda halledersin. %p

Gimbal titreşim sorunu

Ozgur Korkmaz' Alıntı:
Bir çözüm bulursan buradan paylaşmanı rica ediyorum bir sürü masraf ettim bende bu yüzden. Umarım en kısa zamanda halledersin. %p

sanırım bizim ilacımız bu videoda :) özellikle 1:31 saniye tam olarak bizim başımızı yakan titreşim

Bu sistemide deneyip sonuçlarını burada paylaşıcam.

Gimbal titreşim sorunu

Adam döktürmüş resmen :laugh: ama malesef bendeki problem tilt motoruyla alakalı. Araçtan gelen vibrasyonu emmede gayet güzel iş görüyor şu damping balller ama gopro ile benim kamera arasındaki ağırlık farkından dolayı motor, gereğinden fazla tork sağlıyor bu da titreşime sebep oluyor. Doğru ağırlık-tork kombinasyonunda şu titreşim olayını da aşarız umarım.

Gimbal titreşim sorunu

Senin sorun baska anladigim kadariyla

Gimbal titreşim sorunu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

yarın büyük gün testler başlıyor :coolxf:

Gimbal titreşim sorunu

Aksam hava sakindi denedim cok guzeldi. Suan baya ruzgarli hava yine denedim sonuc negative.. Ruzgarin az oldugunda deneyip video atacagim

Gimbal titreşim sorunu

Abisi
yaptığın motorsuz gimbal da kamera hemen onun altına bağlanması gerekir ve askı tellerininde ağırlığa bağlı olarak
tatlı bir şekilde yaylanması gerekir %p
sen belki güzel düşündün ama motorlu gimbal motorsuz gimbal ın altına bağlanmaz
mesafe uzadığından hem rüzgardan hem salınımdan çekimler daha kötü olur
MOTOR _ PROP_FRAME den Gelen Titreşimlere odaklan %p

Gimbal titreşim sorunu

herşeyi her ihtimali deniyorum abi :( bir arkadaşla tanıştım aynı sorunu o da yaşamış şimdi onun çözdüğü şekilde deniycem.

benim kullandığım proplar böyle

acaba dji tarzı olanlardan alsam dronun ani hareketlerini emer mi ?

Gimbal titreşim sorunu

Abisi
Bu titreşimin kesin çözüm vede reçetesi yok
donanım farklılıklarından.
Ama tireşim yayan her motor altına, gimbal bağlantılarına yumuşak kauçuk yerleştir
ve tabiki Prop lar da etken denenebilir
yalnız (dji nin proplarının motor bağlantı şekilleri tamamen farklı)
senin motoruna uyacağından emin olduktan sonra alınıp denenebilir %p