Goblin 570 Nitro çevrim Kiti

200-300 lira normal bi fiyat bence yabancılar açısından düşününce... Sonuçta frame değişecek, kanopi bilmiyorum değişecek mi... Yakıt tankı gelecek, arada ıvız zıvır parçalarda da değişmeler olabilir, pinyon da değişebilir...

...ancak dönüşüm kitinin abuk subuk 200-300$ gibi bir fiyatı olacak diye korkuyorum:)
Ben 300 - 400 bandından olabileceğini düşünüyorum bu kitin.

Frame, debriyaj çanı, kavraması, soğutma fanı, motor mountu, deposu falan derken...

Keşke olmasa :(

Ucuz olmayacağı kesin ?

Peki doğrudan g570 nitro sahibi olmak isteyenler ne yapacak?

Önce kit alıp daha sonra dönüşüm mü yapacak?

Merhaba arkadaşlar , nitro konusu bana göre değil, ilk büyük helim nitrolu idi ,ısıtıcısı var,pili var ,starteri var,arabaya dökülen nitronun kokusu var ,
var ağlu var ,bana uymaz ,sadece motor gürültüsü için bu çile çekilmez. :rolleyes:

Peki doğrudan g570 nitro sahibi olmak isteyenler ne yapacak?
Önce kit alıp daha sonra dönüşüm mü yapacak?

SAB böyle bir fırsatı kaçırmaz :) Yılda 3-5 model çıkarmak için ya boya renk düzeni falan değişecek, ya parça hafifleyecek, yada işte böyle dönüşüm kitleri bünyeye katılıp yeni modele dönüşecek...

Kit satışları doyuma ulaşsın, model olarak da çıkar bence en geç 2020 de.

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
E hadi ciksin da alalim, kurtulalim pil derdinden ?

Insallah 90’lik kiti de olur, hazir bosta motor varken degerlendirmis olurum ☺️☺️

• Haha
Tepkiler: Türker Akgün
E hadi ciksin da alalim, kurtulalim pil derdinden ?

Insallah 90’lik kiti de olur, hazir bosta motor varken degerlendirmis olurum ☺☺

Bu arada Mehmet abinin videosunu koyduğu siteye girdim, orada 570 için hali hazırda satılan iki çeşit kit var, biri GT15'e göre benzinli motor kiti, diğeri de 90'lık motorlar için olan nitro kiti. Fiyat $480 cık :D Ama videoda 55'lik motor olduğu söyleniyor.

Yalnız ciddi ciddi düşünüyorum da, kitin fiyatı yüksek. Zaten modelin fiyatı da o kadar... Elimde iyi durumda 3 tane pilim var, bunlar eskidiği zaman, eğer kitin fiyatı da mantıklı bir seviyeye gelirse, yeni pil almaktansa nitroya çevirebilirim. Ya da Ahmet abi bana birer tane debriyaj ve çan yapar, ben de geri kalanını hallederim :evil:

Ya da, eğer ki bu saçma fiyattan satılmaya devam ederse, o paraya bi 700 alır, çift nitro gezerim. Yapmadığım şey değil :D

Bu arada Mehmet abinin videosunu koyduğu siteye girdim, orada 570 için hali hazırda satılan iki çeşit kit var, biri GT15'e göre benzinli motor kiti, diğeri de 90'lık motorlar için olan nitro kiti. Fiyat $480 cık :D Ama videoda 55'lik motor olduğu söyleniyor.

Yalnız ciddi ciddi düşünüyorum da, kitin fiyatı yüksek. Zaten modelin fiyatı da o kadar... Elimde iyi durumda 3 tane pilim var, bunlar eskidiği zaman, eğer kitin fiyatı da mantıklı bir seviyeye gelirse, yeni pil almaktansa nitroya çevirebilirim. Ya da Ahmet abi bana birer tane debriyaj ve çan yapar, ben de geri kalanını hallederim :evil:

Ya da, eğer ki bu saçma fiyattan satılmaya devam ederse, o paraya bi 700 alır, çift nitro gezerim. Yapmadığım şey değil :D

Synergy n556 çalışır abi bu durumda, bu fiyatlara bu dolar kurunda olmaz bu sevda :D

Bu arada Mehmet abinin videosunu koyduğu siteye girdim, orada 570 için hali hazırda satılan iki çeşit kit var, biri GT15'e göre benzinli motor kiti, diğeri de 90'lık motorlar için olan nitro kiti. Fiyat $480 cık :D
$480 cık ne veriyorlar diye merak edenler için biraz daha detay paylaşalım :lollol::lol:

NOT: Bu fiyat ve detaylar konu başlığındaki 55'lik motor ÇEVRİM kitine ait değildir. 2 yıl önce çıkan 90'lık nitro ve Benzinli motor çevrim kitine aittir.

Site adresi :

DETAYLI Montaj Manuali :

Öncelikle $480 cık neye veriyormuşuz ona bakalım :lol::lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunlarda model detay resimleri

Abi kit içeriğine laf yok, dolu dolu malzeme, 480 dolar olması normal de, gob570 kit+ 480 deyince gidip goblin nitro 650mm filan daha mantıklı,
bir de bu gas powered olanın benzin deposu ne öyle, hem denge problemi hem de kafalama çaksan patlar bu ya :eek:

Modeldeki yer sıkıntılarından dolayı, yakıt deposu ideal yerinde yani tam ağırlık merkezi civarlarında değil... Ayrıca deponun kanopi dışından görünen bir noktada olması pilotu bilgilendirmesi açısından daha iyi...

SAB yapmayıp, başka bir şirket aftermarket olarak yapınca fiyatlar da yukarı zıplıyor bir tık daha...

Dönüşüm kiti olayı zaten başlı başına masraf kapısı. Baştan istenen boyutta (570, 650, 700), istenen tipte (nitro, elektrik) model almak daha mantıklı...

Bence SAB hiç kasmasın madem niyeti var, g black nitroyu ufaltıp satsın , yakıt deposunun konumu çok kötü, yakıt seviyesini hissederek inmek gerekecek ?

Yani şu haliyle g570 inden sıkılmış, fantezik çalışmalar yapmış adam durumunu bariz hissettiriyor ?

Ama mikado efsane olmuştu.

Bir an 570 im var diye düşünüp çok korktum 480 $ ı görünce neyse ki olmadığı çabuk geldi aklıma geçti ???. Şaka bir yana olsaydı kesin uğraşırdım hatta bir nitro bir tanede elektrikli olurdu kesin, benim için en ideal heli 570.

Bence SAB hiç kasmasın madem niyeti var, g black nitroyu ufaltıp satsın , yakıt deposunun konumu çok kötü, yakıt seviyesini hissederek inmek gerekecek ?
Arkadaşlar malum bu olayların SAB ile uzaktan yakından alakası yok. Bazı iş güzarlar iş çıkarıyor başımıza durduk yere :lollol::lol:

Bu saatten sonra şahsen SAB resmi olarak Goblin 570 Nitro çıkaracağına pek ihtimal vermiyorum :)

Arkadaşlar malum bu olayların SAB ile uzaktan yakından alakası yok. Bazı iş güzarlar iş çıkarıyor başımıza durduk yere :lollol::lol:

Bu saatten sonra şahsen SAB resmi olarak Goblin 570 Nitro çıkaracağına pek ihtimal vermiyorum :)
Haklısın abi ama işte eşeğin aklına karpuz kabuğu illaki düşer, 570 sınıfı g black nitro iş yapmaz mı sence? Bence yapar ha biz alamayız iç çeker bakarız o ayrı konu ?