[Gorseller]: 28 Eylül Solaklar Buluşması

• Konbuyu başlatan mavikaya2011
  • Başlangıç tarihi
  • 1,602
M

mavikaya2011

Guest
Bugün de günün özeti benden olsun :thumbup:

Saat 12-13 gibi Ben ve Mehmet (Mehmet AYDIN) abi, solaklara vardık. Vardığımızda bizden daha önce sahaya varmış olan Özkan Abi gerekli ekipmanları kurmuş ve ince ayarlarını yapmaktaydı. Mehmet ve Özkan Abi gerekli ayarları yaptıktan sonra uçuş için saha girdiler ve aşağıda da videosunu görebileceğiniz şekilde, motorun stop etmesi sebebiyle ufak bir kırımla sonuçlanan kaza meydana geldi.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sahada yapılabilecek kırımdan (rudderın menteşesi,aileronun plastik hornu, frame de basit çatlaklar) sonra azimle modeli uçurmak için, model hızlı bir şekilde onarılmaya başlandı. (Bu arada Özkan Abi'nin yedek parça için bi eve kadar uğrayıp gelmişliği var)

Bu kırımdan sonra Ömer abi sahaya geldi ve 2007 model bir uçakla güzel bir uçuş gerçekleştirdi. Uçuştan sonra Kumanda Range Check yapmaya karar veren Ömer abi, alıcı da olabilicek bir problemden dolayı uçuş gerçekleştirmedi ve kendini yardımseverliğe adadı. (Bana pervane balanslamayı öğrettiği için tekrar teşekkür ederim.)

Mehmet Abi ve Özkan Abi'den oluşan dev onarım timi Twist 60'ı tekrar uçabilecek bir konuma getirdi ve uçak, başarılı uçuşlar gerçekleştirdi.

Günün kısaca özeti böyleydi, Peki ben naptım oyuncak diye tabir ettiğim depron 330 extra ile yaklaşık 10 sefer, tiger 60 ep ile yaklaşık 5 sefer uçuş gerçekleştirdim. Çok şükür bugün eve sağlam döndük. Ama şunu da eklemek isterim ki, bugün hava o kadar güzeldi ki sıfır rüzgar (tam anlamıyla) ve açık bir hava vardı. Darısı yarına...

Twist 60 videoları ve bugüne dair birkaç resim aşağıdadır... :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

28 Eylül Solaklar Buluşması

Çağrı'cıgım, eline kamerana sağlık. Teşekkürler.

Çağrı'nında söylediği gibi , bugün uçuş için elverişli bir gündü.Havanın fazla sıcak olmaması ve hafif rüzgarlı olması nedeniyle keyifli bir gün geçirdik.

Erkan eline saglik, sayende Bulusma havasini koklamis olduk :bravo:

Bugun hava gercekten cok guzeldi. Bir ara geleyim dedim ama yegen birakmadi :embarras: Ben de benim ufaklik V922 ile SEKA parkta 6 pil uctum :laugh:

Ozkan kirim icin gecmi olsun ama cok ucuz atlatmissin. Bir de saglam tamir destegi alinca tamir ve ucusa devam ;)

Bakalim yarin nasil olacak :D

Teşekkür ederim. Özkan abi istediğin listeyi şu an elektriklilerin altına açıyorum. (Haberin olsun.)

Özkancım geçmiş olsun, o modeli howera kaldırmadan kırsaydın üzülürdüm inan, ancak senin motorun iğne ayarlarında sanırım sorun devam ediyor, işin ehli biri tarafından motorun ayarlanmasında fayda var diye düşünüyorum :saygilar:

Çağrıcım güzel yorum foto ve videoların için teşekkürler, yarın sahada mangal üstünde oltayla balık tutarkende çekersin artık :laugh: ;)

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Özkancım geçmiş olsun, o modeli howera kaldırmadan kırsaydın üzülürdüm inan, ancak senin motorun iğne ayarlarında sanırım sorun devam ediyor, işin ehli biri tarafından motorun ayarlanmasında fayda var diye düşünüyorum :saygilar:
Evet abi dedigin gibi erken kırım moral bozucu olur, cok sukur ucuz atlattık.
En son Ömer abi ve Mehmet abinin destegi ile bir ayar yaptik(igne ayari) son 2 uçuş problemsizdi. Göreceğiz bakalım.

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Çağrıcım güzel yorum foto ve videoların için teşekkürler, yarın sahada mangal üstünde oltayla balık tutarkende çekersin artık :laugh: ;)
Hayirdir Yavuz Bey, yarin mangal ustunde hover denemesi mi var yoksa ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayirdir Yavuz Bey, yarin mangal ustunde hover denemesi mi var yoksa ;D
Eeee gıçıkırık heli balık tutarsa ( gerçi balık ölüydü ama) bizde uçakla önce balıkları tutar sora mangalda pişirir, tabakta da servis yaparız ;D

Erkan, foto ve videolar için teşekkürler. Günü güzel özetlemişsin. %p

Erkan ÖZTÜRK' Alıntı:
Bu kırımdan sonra Ömer abi sahaya geldi ve 2007 model bir uçakla güzel bir uçuş gerçekleştirdi. Uçuştan sonra Kumanda Range Check yapmaya karar veren Ömer abi, alıcı da olabilicek bir problemden dolayı uçuş gerçekleştirmedi ve kendini yardımseverliğe adadı. (Bana pervane balanslamayı öğrettiği için tekrar teşekkür ederim.)

Evet, maalesef uçuş kısa sürdü, uçak havada saçmalayınca fazla uzaklaşmadan hemen indim. Yerde mesafe testi yapınca radyo anteni kapalıyken bir kaç metrede sorun çıkınca uçuş yapamadım. Ancak evde bahçede başka bir alıcı ile de aynı sorun olunca sorunun radyoda olduğuna karar verdim. :( Bu arada, kendin uçamıyorsan uçabilecek olanlara yardım ve yataklık edeceksin, bu işin raconu budur! :) Rica ederim, ne demek!...

Çağrı foto ve videolar için çok teşekkürler .Mehmet Beyi aratmamışsın sayende buluşmaya gelmiş kadar oldum.
Özkan Bey tebrikler baştaki küçük olumsuzluğa rağmen azimle ve karalı bir şekilde akrobasi modelinle ilerlerleme sağlıyorsun.Eminim çok yakında seni de hower yaparken göreceğiz. ÖmerAbi ve Mehmet Abi de he zamanki yardımseverliklerini eksik etmemişler. Orda olmayı özledim doğrusu. Bir aksilik olmazsa yarın Solaklardayım.Görüşmek üzere.

Erkan eline sağlık, çok güzel paylaşım. :bravo:
Bugün havayı görünce benimde aklım kaçtı fakat fırsat bulamadım uçuş için. :'(
Sayende nefsimiz köreldi. :thumbup: