[Görseller]: Kocaeli Buluşması- 18.02.18

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Geçtiğimiz hafta içerisinde Doğukan'ın Istanbul tarafına gelmesini fırsat bilerek hızlı bir şekilde küçük bir organizasyon düzenledik.

Havalara hala pek güven olmadığı için Forum'da konu açarak duyurusunu yapamadık, bu nedenle kusura bakmayın arkadaşlar :-\

Çünkü hava muhalefeti nedeniyle saha yerine Cafe'de oturma ihtimalimiz de vardı. Ama bahar ayın için borcumuz olsun, o zaman telafi ederiz inşallah :thumbup:

Ama çok şükür pazar günü hava, son 2 ayın en güzel havasıydı. Akşam eve gelince yüzümün yandığını sonradan fark ettim :laugh:

Buluşmaya "Türkiye Hava Sporları Federasyonu" teknik kurulunundan Tezcan Bey'e de katıldı. Bu vesileyle kendisi ile de tanışmış olduk. İlerleyen günlerde konu ile ilgili daha detaylı bilgilendirmeleri yapacağız inşallah.

Neyse söz fazla uzatmadan güne ait görsellerimizi paylaşalım :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Görsellere devam :yuppi:

Doğukan kardeşimizin uçuş videoları

Emre Yolcu kardeşimizin uçuş videoları :thumbup: :bravo:

Güzel bir buluşma olmuş, şu soğuk havalarda yazdan kalma bir gün ile süper bir buluşma :bravo: :bravo: uçuşların her birini keyifle izledim, kardeşlerimi tebrik ediyorum yine görsel şölen sunmuşlar hem size hem bize :bravo: :bravo: valla bizimde niyetimiz vardı ama bu sefer ki programa uymadı kısmet değilmiş bir daha ki sefer diyelim inşallah, paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık Mehmet abi :saygilar: :RCKolik: :RCKolik:

Şu mevsimde bulunmayacak güzellikte bir hava vardı gerçekten. Uçuşlar da şahaneydi, ortam da.

En sonunda nitronun in-doldur-uç döngüsüne erişebildim, ayar şahane, model şahane, buji ısıtıcı sağlam :D İlk defa bütün günü hiç buji sökmeden geçirdim :D Bu arada Doğukan da modelin şöyle bir pasını aldı, model de benim pasımı aldı. Çok keyifli bir gün geçirdik. Herkese teşekkürler :)

Dolu, dolu bol uçuşlu şahane bir gün geçirdik, Kocaeli ekibinin daveti için teşekkür ederim, bizde kırmadık, hanımdan izini kaptığım gibi Kocaeli'ne koştum.

Emre benim 600 nitronun ayarlarını cavar gibi yapınca, x7 şöyle bi kenara itildi bütün gün nitro ile devam sonra[emoji7][emoji7]

Doğukan ve Emre gene göz zevkimize hitab eden harika uçuşları ile güne ayrı bi keyif kattılar..

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biraz geç katıldım ama olsun gayet güzeldi. Uzun zamandır göremediğim dostları gördüm, muhabbet sohbet güzel bir buluşma geçti.

Pazar sabahi ali heber verdi ama malesef katilamdim
Sizin icinde bayagi guzel gecmis.
Bir dahakine kismet artik :saygilar: :RCKolik:

Bu hafta baharı aratmayan harika bir hava vardı bizde ekip olarak katılmayı çok isterdik ama kısmet olmadı inşAllah bir başka sefere görseller ve videolar için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

haberim olsaydı gelmek isterdim 2 aydır elime kumanda bile almadım ,eskiden yağmur kar demez uçardık.
güzel bir buluşma olmuş görseller için teşekkürler

Sahaya gelemeyeli belkide ay olmuştur. :( Neyseki bu defa dahil olabildim, havada gerçekten tam bir sürpriz yaptı. :yuppi:

Çok güzel bir gün oldu, uçuşum yine olmadı ama arkadaşlarımla iki muhabetin belini kırmakta bana yetti doğrusu. :RCKolik:

Uçan kardeşleriminde ellerine sağlık, tam bir görsel şölen izledik. :bravo: :bravo: :bravo:

Bir buluşma provası oldu diyebiliriz, inşallah bu sene nicelerini ve daha güzellerini yapmak nasip olur. :coolxf:

Geniş katılımlı buluşma tadında harika bir gün geçirdik :) Saha gayet güzeldi, hava da öyle.

Federasyon, THK, bizler herkes ordaydı. Hobi bir yandan düşüşte ama hala umut var, güzel sohbetler gerçekleşti...

Kendi adıma da keyifli bir gündü, 8 pil uçtum. 380 i biraz daha keskin uçan, net duruşları ve hızlı tırmanışları olan bir şekle sokmak istiyorum. Max'a göre bu konuda biraz geride kalıyor. Birkaç ayar değiştirdim biraz ilerleme var fakat daha istediğim noktada değil. Eskişehirde kendi aramızda buluşmalarda biraz daha ayar işlerine odaklanabilirim. Buluşmalarda hem sohbette bulunmak hem de uçuş sırası gibi sebeplerle çok da ayar ile uğraşılmıyor.

Oxy3 ü de en azından %50 throttle kalibrasyon ve kullanmak istediğim kafaturlarını tespit amacıyla yanımda getirmiştim. Kumandadan çok da incelemeden temel bir ayar yaptım. 380 in ağır pillerini de takıp biraz da kaldırdım modeli. Maiden sayılmaz çünkü bayağı ağır bir pille bayağı dengesiz bi uçuş oldu, kuyruk sallıyor. Biraz p gain, i gain, precompensation gibi değerleri kurcalayıp ayarlayacağım. Yakında oxy nin pilleri geliyor, uçuşları başlayacak. Hedef eskişehir buluşmasına kadar ne sıkıntısı varsa çözüp, ana saha / yan saha fırsat buldukça oxy ile uçmak.

Max dinlendi bu seferlik. Pilotajı eskiden olduğu seviyelere ufak ufak getirip ona odaklanabilirim, şimdilik hak etmiyorum gibi :)

Katılan herkese çok teşekkürler, herşey çok güzeldi. :thumbup:

Yine bol muhabbetli ve bol uçuşlu çok güzel bir gün oldu.Arkadaşlarımızla ve abilerimizle bir arada olmak her zamanki gibi ayrı bir keyif ve mutluluk. :halay: :halay: Darısı büyük buluşmalara inşallah. :thumbup: :thumbup: :bravo: :RCKolik:

Yine tadi damagimizda kalan cinsten bir bulusma en son bursa bulusmasindan beri ilgilenemiyordum hem hobiyi hem de ortami cok ozlemisim .hava da mevsimde bulunmucak cinsten olunca bol ucus ve bol muhabbetle alanda yine havayi kararttik :thumbup:
Gorseller icinde cok tesekkurler Mehmet Abi ellerine emegine saglik :RCKolik: