Grumman F-9F Panther modeli inşaatı ("Dahta"dan model jet yapımı )

Ben en çok Haoye şeffaf depodan boyun nakli operasyonunu sevdim bu arada... :)

Flight model abim :)

Tornamın şanzumanını kırmış olmasaydım o kafayı da kendim aluminyumdan yapacaktım ama şanzuman olmayınca diş açamıyorsun, diş açmadan da zor bu iş... belki bir iç bir de dış parça yapıp flanş gibi radyal civatalarla tutturabilirdim ama depo projesinin uçağın önüne geçmesini istemedim :lol::lol::lol:

Ayrıca bu rulo operasyonunu daha çok beğeneceğini beklerdim, en azından bir yakınlık hissedersin diye düşünmüştüm :D:D:D

Flight model abim :)

Tornamın şanzumanını kırmış olmasaydım o kafayı da kendim aluminyumdan yapacaktım ama şanzuman olmayınca diş açamıyorsun, diş açmadan da zor bu iş... belki bir iç bir de dış parça yapıp flanş gibi radyal civatalarla tutturabilirdim ama depo projesinin uçağın önüne geçmesini istemedim :lol::lol::lol:

Ayrıca bu rulo operasyonunu daha çok beğeneceğini beklerdim, en azından bir yakınlık hissedersin diye düşünmüştüm :D:D:D
Yakınlık hissettim de hergünkü işim olduğu için pek etkilenmedim. :D

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
Bu alet, kompozit üretimde “roller” diye adlandırılan, basitçe rulo diyebileceğimiz şey, parçalar birleştirilirken ek yerlerini içerden bastırmak ve kumaşların tam yüzeye yapışmasını sağlamak için kullanılırlar.
Konu cahili bizler için süper bir uygulama :thumbup:

Depoya benziyor olsa da aldanmayın, ilk su testleri gösterdi ki kevgirden hallice arkadaş :lollol::lollol::lollol:
Sızdıracağını tahmin etmezdim doğrusu :rolleyes: Eeeee ne yapacağız şimdi.......
En iyisi daha büyük sızdırmaz bir depo yapıp bunu onun içerisine koyalım. :lollol:

Son düzenleme:
Yoo çok normal sızdırması, ben bekliyordum. Kompozit üretimde, vakum veya başka özel önlemler alınmazsa, bunlar gibi ince yapılarda kılcal delikler kalıyor (pinhole deniyor). bunların gözle görünmesi imkansız. Kumaş katları arttıkça bunlar da azalıyor Epoksi iyice kürlenince az bir hava basıncıyla leğene daldırıcam depoyu, kaçak olan yerleri işaretleyeceğim ve sonrasında duruma göre ya sadece epoksi ile ya da gerekirse kumaş ilavesiyle buraları kapatacağım.