Hadi bakalım uzmanlık sorusu? Çift alıcılı kumanda?

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Selam,

Şimdi bende D8x kumanda var, ama naza da failsafe yapamıyor. (çünkü kendi alıcısı sadece thortle kanalını istediğin fs seviyesine çekiyor) diğer kanallar çakılı kalıyor. (naza sadece mod kanalı üzerinden failsafe e çekilebiliyor)

Ama lemon alıcı da tüm kanalları fs durumu için dipleyebiliyorsunuz.

6 kanal lemon alıcı kullanıp, naza da istediğimi yapacağım. Ama bana toplam 8 kanal lazım. ?

Diyorum ki, 6 ve 8 kanallı alıcıyı koptere takayım,

6 kanalının tamamını, 8 kanallının da son 2 kanalını kullansam.

Sanki sorun olmaz!

Yoksa sorun olur mu :)

Dragonfly...

Verici alıcıyı tanıyor mu? Bildiğim kadarıyla JR Spektrum temelli sistemlerde bu özellik var. Yani doğru model seçili değilse iletişimi aktive etmeyen bir güvenlik sistemi. Böyleyse iki alıcının çalışmama olasılığı var. Yoksa çalışmaması için sebep yok.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sumer abimiz haklı. Ayrıca bence alıcıların da bir şekilde birbiri ile haberi olması lazım diye düşünüyorum. Yanı alıcıyı extend- genisletme- işleminden bence alıcıların kesinlikle haberi olması lazım. Bunun yapıldığını sanki gördüm ama nasıl yapılır ve spektrum bunu nasıl destekliyor netten bir bakmak lazım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hitec sorunsuz çalışıyor ama bir Optima (telemetrili) bir Minima (telemetrisiz) denedim. İki Optima ile de denerim.

Peki hangi kanalın hangi alıcıda olduğunu nasıl ayarlıyorsun abi ? Örneğin diyelim ki aileron komutu hangi alıcıya gidiyor ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Peki hangi kanalın hangi alıcıda olduğunu nasıl ayarlıyorsun abi ? Örneğin diyelim ki aileron komutu hangi alıcıya gidiyor ?

Her ikisine de... Alıcının umurunda değil ki. Dur şimdi deneyeceğim.

Off kumanda arabada. Yarın deneyeceğim.

Şimdi anladım. Bu kanal sayısını çoğaltmak olmuyor ama Ercan'ın isini görüyor :D

:)

Yorumlar için teşekkürler, evet derdim kanal sayısı arttırmak değil, 2 alıcı aynı anda çalışsın, fs desteği olan alıcıyı ilk 6 kanal için kullanıp, ilave olarak gimbal ve açılır ayakları ikinci alıcının son iki kanalı ile çözeceğim.

Not: derseniz ki elimde lemonrx 8 kanal alıcı var, hiç uğraştırmayın beni q:

Dragonfly...

Ercan ÇINAR' Alıntı:
:)

Not: derseniz ki elimde lemonrx 8 kanal alıcı var, hiç uğraştırmayın beni q:

Dragonfly...

Ercan selamlar

Senin işini bu çözer :) +2 cepte kalır. Bende var ama model üstünde. Acil deneyeceğin bir şey varsa denemelerini yapman için verebilirim.

Ahmet hocam sağolasın, denemek için değil kalıcı takmam lazım. Geçen gün bu ürünü sipariş etmek istedim ama başarılı olamadım. Kredi kartı ile almaya çalıştım. Beceremeyince kaldı öylece. Bugün tekrar deneyeyim :)

Dragonfly...

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Ahmet hocam sağolasın, denemek için değil kalıcı takmam lazım. Geçen gün bu ürünü sipariş etmek istedim ama başarılı olamadım. Kredi kartı ile almaya çalıştım. Beceremeyince kaldı öylece. Bugün tekrar deneyeyim :)

Dragonfly...

Kredi kartı ile alım yapamıyorsun. Adamlar seçeneği koymuş ama oradan alım yaptırmıyorlar ilginç bir şekilde. Paypal ile alman gerekiyor. Bende kk ile alamamıştım. Pdamlara yazdım paypal ile alacaksın demişlerdi. Benim bir konum var paypal ile nasıl alışveriş yaptım diye. O konunun açılmasının sebebi işte bu.

Ozaman hayatında hiçpaypal kullanmamış birisi olarak, Paypal kullanan bir babayiğit aranıyor :)

Aurora 9 verici ve iki ayrı Optima 7 alıcı sorunsuz çalışıyor. Tek sorun alıcı voltajı telemetrisi. En yüksek olanı gösteriyor ekranda.

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Ozaman hayatında hiçpaypal kullanmamış birisi olarak, Paypal kullanan bir babayiğit aranıyor :)

Yarın öğlen gibi konuşalım. Senin işi çözeriz.