Hangi Simulasyon Programı ??

Bunu öneririm

ayrıca sim kumandası veya normal kumandaya ihtiyaç duymazsınız 8 kanal olması da ayrıca artısı şu an 6 kanal üstü pek usb sim yoktu bu çıkana kadar.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Bunu öneririm

ayrıca sim kumandası veya normal kumandaya ihtiyaç duymazsınız 8 kanal olması da ayrıca artısı şu an 6 kanal üstü pek usb sim yoktu bu çıkana kadar.

Celalettin bey,

ilginiz için teşekkürler, bende lenova laptop var, bu bahsettiğiniz simülasyonu almam durumunda başka hiç bir şeye ihtiyaç duymadan bu programı laptop ta çalıştırabilir miyim?

Ya şimdi lenovo var lenovo var... Özelliklerini bilmiyoruz. Simülatörlerin sitelerinden "system requirements" bilgisini öğrenirsiniz. Bence kaldırır muhakkak da grafik ayarlarını kısmak gerekebilir, o da çamur gibi olmaya kadar gider.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ya şimdi lenovo var lenovo var... Özelliklerini bilmiyoruz. Simülatörlerin sitelerinden "system requirements" bilgisini öğrenirsiniz. Bence kaldırır muhakkak da grafik ayarlarını kısmak gerekebilir, o da çamur gibi olmaya kadar gider.

Rasim bey,

bencede kaldırır özellikleri orta sınıf, tipi: lenovo B590 kumanda ve simülasyon programı nasıl sizce?

Kumandasını bilmiyorum, standart sim kumandasıdır aşırı kalite beklememek gerek. Ama 8ch olması güzel, umarım fazlalık olan her kanalına bir fonksiyon atanabiliyordur.

Yanındaki dvd de Phoenix ve Real Flight varsa yeter fazlasıyla, ki var.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Bunu öneririm

Şimdi bu simülatörün siparişini verdim banggod tan, hem 8 kanal hemde phoenix yazılım programı diye, umarım memnun kalırım...

hocam ben bu programı sureklı ındırıyorum lakın bır turlu kuramadım kuramadım derken setup olmuyor neden ve nıcın anlamayadım ayrıntılı brı sekılde anlatan olursa sevınırım :eek:

Setup sayfası hiç açılmıyor ise , setupa sağ tıklayıp '' yönetici olarak çalıştır '' seçeneğiyle çalıştırmaya çalışın :)
Ya da dosya bozuk olabilir..

tahsin kurt' Alıntı:
hocam ben bu programı sureklı ındırıyorum lakın bır turlu kuramadım kuramadım derken setup olmuyor neden ve nıcın anlamayadım ayrıntılı brı sekılde anlatan olursa sevınırım :eek:
Keşke sorununda önce kısaca kendini tanıtım bir selam verseydin Tahsin.....

değerli üstadlarım abilerim kardeşlerim yavaş yavaş başınıza dert olmaya başlama zamanı geldi :D
malumunuz modelcilikte çömezim ve bunu en iyi şekilde simülatör yaparak geliştirmem gerekiyor.
kumandam jr-9 propo II modeli. geçen gün technomodel den bizzat mağazaya gitmek üzere ub-001 model simülatör kablosu aldım.
içerisinden fms isimli sim programı çıktı. zor da olsa programı kurdum (d3d gibi bir hata verip duruyordu araştıra araştıra sorunu çözdüm).
notebook um teknoloji bakımından en üst diyebileceğim düzeyde iyi donanıma sahip. işletim sistemim Windows 8.1.
gel gelelim sorunuma; sim kablosunu kumandaya takıyorum. kumanda kapalı olduğu halde kablo takılınca direkt açılıyor.
ancak kabloyu bilgisayara bağladığımda hiç bir şey olmuyor. programa da giriyorum ama yine bir şey yok.
acaba atladığım bilmediğim yanlış yaptığım bir şey mi var?
ayrıca yine aynı mağazadan hediye olarak heli-x isimli bir sim programı verdiler ama o da açılmıyor.
yardımlarınızı rica ediyorum. saygılarımla.

Onur , simülatör konularımıza bir baksana , boşver fms'yi falan , biz genelde Realflight ve Phoenix kullanırız.Aerofly deneyenlerde var ama , genelde ilk iki program tek tercihimizdir..

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Onur , simülatör konularımıza bir baksana , boşver fms'yi falan , biz genelde Realflight ve Phoenix kullanırız.Aerofly deneyenlerde var ama , genelde ilk iki program tek tercihimizdir..

Hakan abi cevap için teşekkür ederim. o konuda haklısın abi. konulara baktım. şimdilik program açısından sıkıntım yok. ancak kumandayı bilgisayara bağlayamıyorum. kesinlikle bir yerde bir hata yapıyorum ama nerede çözemedim. ya bir kablo eksikliği var ya da ben yanlış bağlantı kuruyorum.

bu arada aldığım sim kablosunun fotoları belki yardım için gerekebilir diye ekleyeyim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bu da kumanda efendim :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Onur orada yanlış anlamadım ise sen kablo diyorsun sürekli yani usb dongle değil buda bir usb dongle ihtiyacın var demek kablonun resmini çekip atarmisiniz nasıl bir kablo içinden sim çıktı dediğine göre düşündüğüm de dongle kablo diyorsun ki zaten kumandan kapalı olduğunda takacaksin ve oda açılacak orada bir sorun yok benim dx8 de kapalı iken sim kablosunu 3.5 mm Mono ses kablosunu takigimda açılıyor.

SM-G900F cihazımdan gönderildi