HAVANIN KALDIRMA KUVVETİ VARMIDIR.???

TANER

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
ARKADAŞLAR GENELDE MERAK EDİLER. HAVANIN KALDIRMA KUVVETİ VARMIDIR.???

SİZLERDE GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİREBİLİRSENİZ KÜÇÜK ,YENİ BİR TARTIŞMA KONUSU OLMUŞ OLUR. ;D

Ynt: HAVANIN KALDIRMA KUVVETİ VARMIDIR.???

Tebrik ediyorum Taner Bey önemli bir konuya parmak bastınız, konu ile alakalı çok bilgim olmasa da yerçekimini etkileyen bazı etkenler olduğunu düşünüyorum havadaki helyum, ozon, karbondioksit, oksijen oranları yerçekimini etkiliyor olabilir. Hatta bazı modellerde kaplama içerisine helyum basılarak kaldırma kuvveti elde edildiğini duymuştum.

Bence havanın kaldırma kuvveti olsaydı hava araçlarında kanat,motor,hafif gazlar kullanılmaz su araçlarında olduğu gibi safi bir gövde ve yatay hareket için motor ve yekeler konurdu.

Taner abi süper bir soru :bravo:

Cevap olarak ben Altan Bey'e katılmıyorum ama :laugh:

Havanın kaldırma gücü olmasa havaya bıraktıgımız bir kağıt parçası çok daha hızlı yere düşerdi. Bildiğim kadarı ile tüm sıvı ve gazların bir kaldırma güc var. Bu kaldırma gücün etkisi cismin ağırlıgı ve yapısı itibari ile maruz kaldığı güçler arasındaki bir ilişki.

Ben de Mehmet beye katılıyorum bu tamamen yoğunlukla ilgili suyun ve havanın kaldıramadığı ağır bir cismi civa kaldırır.Demekki yoğun olan madde olmayana göre daha fazla kaldırma kuvveti uygular.Demekki havanın kaldırma kuvveti vardır ama suya göre az civaya göre az yani buradan şu sonuç çıkar

SKK<HKK<CKK ;D ;D ;D :lol: :lol: :lol:

Mızıkçılık olmasın diye Google abiye sormadan :laugh: tahminimi söylüyorum :

Bencede vardır. Sonuçta bir akışkandır diye düşünüyorum gaz halinde olsa bile.

TANER' Alıntı:
ARKADAŞLAR GENELDE MERAK EDİLER. HAVANIN KALDIRMA KUVVETİ VARMIDIR.???

SİZLERDE GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİREBİLİRSENİZ KÜÇÜK ,YENİ BİR TARTIŞMA KONUSU OLMUŞ OLUR. ;D

Oooooo, Taner Bey de buradalarmış (tırınım tırınımm) :bravo:, kimleri görüyoruz...

Kaldırma kuvvetine gelince, suyun varda, havanın niye olmasın! Havanın neyi eksik!...