Heli Modelcisinin Takım - Alet Çantası

Bulut' Alıntı:
Yeni başlayanlar için (v922 ile); Ball Link Pense, Swashplate Leveler ve açı ölçer gerekli ürünler midir ?

Değil gibi geldi ama emin olup ona göre sipariş geçmek istedim. Teşekkürler

V922 için ihtiyacınız yok Bulut Bey. ;)

Çok teşekkürler öncelikle yeni başlayanları aydınlattığınız için. Dediğim gibi yeni başladım ve bu malzemelerin hangilerini almalıyım. Ne zaman nasıl ihtiyacım olacak blmiyorum. Helinde kırık olursa yapıştırıcı olarak ne kullanabilirim.( Japon mü mesela). Loctite Google da aradım bulamadım. Yardım lütfen....
V977 sipariş verdim onu kullanacağım nasipse..

Ümit Dincel' Alıntı:
Çok teşekkürler öncelikle yeni başlayanları aydınlattığınız için. Dediğim gibi yeni başladım ve bu malzemelerin hangilerini almalıyım. Ne zaman nasıl ihtiyacım olacak blmiyorum. Helinde kırık olursa yapıştırıcı olarak ne kullanabilirim.( Japon mü mesela). Loctite Google da aradım bulamadım. Yardım lütfen....

Ümit Bey, yapıştırıcı konusu parçadan parçaya farklılık gösterir. Ama benim tahminimce hem kuvvetli hem esnek bir yapıştırıcı olması gerektiği. Bir parçayla ilgili olarak 2 gündür yapıştırıcı arama işine biraz girdim. Fakat aradığım ürünü hala bulamadım :)

Bende bu hobide yeniyim ve alet edevat için size benim aldığım ve kullandığım malzemeleri sıralayım. Belki yardımcı olur.

2 karga burnu ( uzun burunlu -aralara girmesi için- )
Lehim mak. ve malz.
Küçük numaralı tornivida seti.
Küçük numaralı alyan ( kutu içinden çıkan 5 para etmez )
Güzel bir maket bıçağı
Makaron ( bunu helinizin kablo boylarına göre alırsınız )

bana bunlar gayet yetiyor.

Mesela Fastrax Sertleştilimiş Uçlu Alyan Seti, bir v911 parası kadar pahalı. Benim buna ihtiyacım olacak mı acaba. Almalı mıyım?...

Ümit Dincel' Alıntı:
Mesela Fastrax Sertleştilimiş Uçlu Alyan Seti, bir v911 parası kadar pahalı. Benim buna ihtiyacım olacak mı acaba. Almalı mıyım?...

Bu sizin vereceğiniz bir karar. Bu işi devam ettirmeyi düşünüyorsanız "Ben 2 kere para vereceğime, 1 kere veririm. Tam veririm." diyorsanız. Alın.

Ama tekrar söylüyorum. Bence şuan için orta sınıf birşey yeterlidir.

Bana göre benim malzemelerimin hepsi başlangıç için ideal, hepsi orta sınıf ve gayet iyi işimi görüyor.

Umarım ileride bu hobiyi ilerlettiğimde, bahsettiğiniz gibi gerçek kaliteli malzemeler almayı planlıyorum.

Şu fuarı ajandalarınıza yazın derim...

Ümit Dincel' Alıntı:

Ümit Dincel' Alıntı:
Ümit Bey, öncelikle bu alet çantasında belirtilen ürünler 450 ve üstü sınıfı profesyonel helilerin bakım ve tamir işlemleri için gerekli.

Micro heliler için sadece küçük alyan anahtar seti ve küçük düz ve yıldızlı tornavida seti yeterli olacaktır. Bir de olursa küçük pense süper olur.

Palleri tutan vidaların gevşememesi adına da Loctite kullanmak yerinde olacaktır. Kendim Türkiye'den almadım o yüzden tam adres veremeyeceğim ama aşağıdaki konuda Locitte türlerini açıklamış ve Iskender kardeşimiz bazı adresleri paylaşmıştı, bir kontrol eden isterseniz :)

Yapıştırı mikrolarda hayat kurtarıyor. Ama plasitk malzemeyi japon pek iyi tutmuyor ne yazık ki. Benim bulabildiğim en iyi çözüm ise "404 Plastik Çelik" yapıştırıcısı. Ana yapıştırıcı ve katalizör olmak üzere 2 tüpten oluşuyor. Karışımın tam olarak donması 12 saat buluyor ama japondan daha sağlam tutuyor, ama hala mükemmel değil ne yazık ki :-\

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sümer Yamaner' Alıntı:
Şu fuarı ajandalarınıza yazın derim...

İstanbul'da yaşayanlar için güzel bir fırsat. Paylaşım için teşekkürler abi :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yapıştırı mikrolarda hayat kurtarıyor. Ama plasitk malzemeyi japon pek iyi tutmuyor ne yazık ki. Benim bulabildiğim en iyi çözüm ise "404 Plastik Çelik" yapıştırıcısı. Ana yapıştırıcı ve katalizör olmak üzere 2 tüpten oluşuyor. Karışımın tam olarak donması 12 saat buluyor ama japondan daha sağlam tutuyor, ama hala mükemmel değil ne yazık ki :-\

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Bey, benim yapıştırıcı aramalarımda geldiğim son noktada bu paylaştığınız ürün :agreed:

Fakat hala kafamda denemek istediğim bir şey daha var (landing skid'ler için) :thumbup: Eğer başarılı olursam :RCKolik: ile paylaşıcam %p

Ümit Dincel' Alıntı:

link varmı ? ücreti nekadar merak ettim, ben size kaliteli alyan takımı olarak TO-PRO öneririm ama en küçük alyanı 1.5 en büyüğü 3 tür

Mesut AKIN' Alıntı:
link varmı ? ücreti nekadar merak ettim, ben size kaliteli alyan takımı olarak TO-PRO öneririm ama en küçük alyanı 1.5 en büyüğü 3 tür
TOPRO bilmeden önce ben de Technomodel'dan almıştım üstad :-\ Ama 4. sene oldu hepsi hala ilk gündü gibi (bu da kazığımız tesellisi olsun :laugh: )

Bulut' Alıntı:
Mehmet Bey, benim yapıştırıcı aramalarımda geldiğim son noktada bu paylaştığınız ürün :agreed:

Fakat hala kafamda denemek istediğim bir şey daha var (landing skid'ler için) :thumbup: Eğer başarılı olursam :RCKolik: ile paylaşıcam %p
Sıcak silikon öneririm ben v922de çok kullandım

Berkay35' Alıntı:
Sıcak silikon öneririm ben v922de çok kullandım

Dün gece en son onu sıktım. Pek ümidim yok ama... donduktan sonra çok sertleşiyor.

Bulut' Alıntı:
Dün gece en son onu sıktım. Pek ümidim yok ama... donduktan sonra çok sertleşiyor.
O hemen donar zaten valla ben çok iniş takımı kurtardım onunla :D