Heli Modelcisinin Takım - Alet Çantası

Ynt: Heli Modelcisinin Takım - Alet Çantası

subhi taghiyev' Alıntı:
merhaba arkadaslar.evvela tesekkur ederim guzel kaynak icin,videolar icin.trex 450 uzerinde 35-40% vidalari hep siyiriyor.ya alyan kalitesiz yada vida.sorum soyle: siyrilmish vidayi acmak ne lazim bana.lockite-lanmish.
Rjx in Helidrec de bi alyanı var 1,65 ölçüsünde bu küçük Vidalar için yapılmış. Ben aldım. Çok iyi hiç boşluk suz giriyor. çevirdiğinizde Size o güveni veriyor. Özellikle 450 si olan lara kesinlikle öneririm.

Öncelikle iyi geceler RcKolik ailesi.
Malum eğen gün konulardan biliyorsunuz. Ömer ile bizim modeller bir süre rafa kalktı. Bu fırsattan istifaden @Ali Haydar GÖK Abimin'de yardımları ile benim 450'yi toplamaya başladık. Modeli güzelce parçaladım. Şimdi tekrar topladım ama toplayana kadar canım çıktı desem yalan olmaz. Elimde 1 tane tornavida hex şeklinde, 2 sette normal ama kalitesi iyi olan alyan seti var. Tornavida seti yarı yolda bırakınca küçükler ile toplamak durumunda kaldım. Neyse uzatmadan konuya geleyim. Kaliteli bir set arıyorum, yurt içi dışı fark etmez. Tavsiyelerinizi bekliyorum.:)

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Locktite kullanımını doğru yaptığın sürece aliexpresdeki 80-100 liralık setler işini görecektir diye düşünüyorum. Zaten model büyüdükçe vida boyutları da büyüyor. Haliyle her türlü ömürlük oluyor aldığın set.

Şöyle bir tavsiye verebilirim. Şart değil ama kullanımı daha güzel oluyor. Tornavidanın tepesinde dönmeli bir mekanizma olursa daha hızlı ve kolay sökme takma işlemini yapabilirsin.

Locktite kullanımını doğru yaptığın sürece aliexpresdeki 80-100 liralık setler işini görecektir diye düşünüyorum. Zaten model büyüdükçe vida boyutları da büyüyor. Haliyle her türlü ömürlük oluyor aldığın set.
Aslında kaliteli set ile sıradan set arasında fark var ama bu devirde kalitesini bulmak ve uygun kargo ile almak ne yazık ki yok zor :(

Aslında kaliteli set ile sıradan set arasında fark var ama bu devirde kalitesini bulmak ve uygun kargo ile almak ne yazık ki yok zor :(
Abi ben ikinci el scorpion seti almıştım. (1.5/2/2.5/3) O zamanlar locktite kullanımını bilmiyordum ve biraz dayansada sonunda yalama yaptırdım 1,5mm olanı. Şuan 12 dolar bir tane 1.5mm scorpion alyan. Yada 7 dolara uç satıyorlar.

Fakat bir tarafta 12 dolara aliexpresden 4lü set alınabiliyor. Onu da kullanıyorum ben hali hazırda. Aralarındaki fiyat farkının hakkını vermiyor diyemem. Scorpion tercih ederim. Fakat iş görme olarak locktite kullanımını bildikten sonra aralarında çok fark yok diye düşünüyorum. Tabi belki bu farkı model büyüdükçede anlayabilirim. Yada seneler ilerledikçe.

2-3 sene önce aliexpresse ilk üye olduğumda ilk siparişle özel 0.1 dolara 12li set almıştım normal fiyatı 5 dolardı ilk başlarda pek sıkıntı yoktu ama zamanla uçları bozulup yalama yaptırmaya başladılar. Tavsiyem eğer kalitesiz bir alyan takımınız varsa yanına bir dramel seti almak benim kalitesiz setle açmaya çalıştığım nerdeyse her vida yalama oluyordu bende dramel setinin kesme ucuyla vidanın kafasına derin bir kesik atıp daha sonra düz tornavida ile açıyordum.
Sonra bir arkadaşımda izeltaş ın alyan setini ödünç aldım o gayet kaliteliydi ağırdı sağlamdı benim hoşuma gitti denk gelirsem bir yerde kendime alıcam fakat ince işler için ne kadar uygun onu bilmiyorum

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

3 tane 700 topaladım bununla, sayızda ufak model, align alyan takımdan çok daha iyi, izeltaş, 1.5 ve 2 mm alyan pek başarılı değil ben özelikle 450 ile uğraşanlara asla önermem.

• Beğen
Tepkiler: Berkan Gürsoy
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Rjx hobby'nin 1.5mm allen ucunu aldım. Locktite kullanımını aldığım zaman çok bilmiyordum. Araştırdım, öğrendim. Güzelce modeli parçaladım şimdi geri toplayacağım. Muhtamelen 1-2 gün içinde gelir yeni locktite sonra uçarız. :saygilar:

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Rjx hobby'nin 1.5mm allen ucunu aldım. Locktite kullanımını aldığım zaman çok bilmiyordum. Araştırdım, öğrendim. Güzelce modeli parçaladım şimdi geri toplayacağım. Muhtamelen 1-2 gün içinde gelir yeni locktite sonra uçarız. :saygilar:
Belki henüz görmemişsindir diye bizdeki Locktite konu linklerini de paylaşayım.

• Sevdim
Tepkiler: Taha KOÇAK
Belki henüz görmemişsindir diye bizdeki Locktite konu linklerini de paylaşayım.

Şuan tekrar o konuları inceliyorum. Teşekkür ederim Mehmet Abi.:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari