Heli Tavsiyesi ve Kocaeli Uçuş Alanı

Aliefe3

Yeni Uye
Merhaba daha 1-2 gün önce ilgilendiğim model helikopterler için foruma üye oldum. Biraz araştırma yaptığımda kendimi tanıtmam gerekiyormuş bu nedenler aşağıda bilgilerimi belirttim onun aşağısında da sorularım vardır.

Adı : Aliefe
Soyadı : Uçak
Nereden : Kocaeli/İzmit
Mesleği : Öğrenci
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli/Uçak/Quadro/FPV/Araba..) : Heli ve Quadro
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: -
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : Youtube ta eğitim videoları izlerken.
Kullandığım Model(ler) : -

İlk olarak heli almak istiyorum fakat araştırmalarımda WLtoys V911 i tavsiye ediyordu fakat bu forumda tam tersi olarak 4 kanallı heli ler tavsiye edilmiyor.Bu yüzden 80-150 tl arası başlangıç modeli sayılabilecek , yani bolca düşmeye maruz kalacak bir helikopter tavsiyesi istiyorum. Ayrıca bi zaman sonra evde kullanmalar kesmiyeceği için dışarıda kullanabileceğim bir yer var mı diyecektim. Bu arada daha araba için yaşım tutmadıdığı için ve ailede de araba olmadığı için mümkünse çarşıya yakın bir yer arıyorum.

Not: Başlangıç tavsiyelerinize açığım :)

Aliefe hoşgeldin tanışma konusunu tanışma bölümüne açacaksın hemen soru sormadan da biraz forumu incelesen zaten 6 kanal helilerle ilgili bölümde fiyatlardan bahsediliyor .

biraz baktım V977 tavsiye edilmiş sanırım fakat $99 olduğu için benim başlangıç bütçe mi aşıyor ve de yazılım ile uğraştığım için bilgisayara almam gereken parçalar var bu yüzden daha uygun bakıyorum.

neyse ozaman artık biraz sabır edicem :) bu arada kocaeli/izmit çarşıya yakın bir pist biliyormusunuz.

Aliefe Uçak' Alıntı:
neyse ozaman artık biraz sabır edicem :) bu arada kocaeli/izmit çarşıya yakın bir pist biliyormusunuz.
Bu hobi ne yazik ki sehir merkezlerinde yapilmak icin Cok uygun degil. Madem pc ile ilgileniyorsun, yeterli para biriktirinceye kadar simulator kumandasi alip, simulator calismalarima baslayabilirsin. Daha fazla detay icin: