Hezarfen Model Uçak Pistlerinden Kareler ve Dikdörtgenler

Yav arkadaş, uçuşa mı gidiyor sunuz, ziyafete mi? Birileri güveç yapar, ötekiler masa donatır... Töbe, töbe!...
Abi sen de kısmetsizsin biraz. Kırk yılda bir geldin. Dolu ziyafeti çektik. :D

Ah ah . Bi ben yokum . Spagetti var ama Akçaabat köfte yok . Tiramisu da yok sanırım bu sefer . Haftaya İstanbul'dayım . Hafta sonuda uğrarım Hezarfen'e . Acaba bu sefer bütün kuzu mu getirsem ?
Hiç fena fikir değil sanki. :p :D :p :D
Ama yemek için değil. Canlı getir sevelim.

Her ne kadar telefonun kamerasının azizliğine uğrasakta çektiğim videoları ekliyorum. Biraz sallantılı videolar olacak malesef, kusura bakmayın. :rolleyes::rolleyes:

İlk video Sumer abinin training uçak diye insanları kandırdığı uçağınki olsun. Bildiğin pylon uçağı. :lollol: :lol: :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İkincisi o meşhur War Bird'ümüz. :coolxf:

Her ne kadar telefonun kamerasının azizliğine uğrasakta çektiğim videoları ekliyorum. Biraz sallantılı videolar olacak malesef, kusura bakmayın. :rolleyes::rolleyes:

İlk video Sumer abinin training uçak diye insanları kandırdığı uçağınki olsun. Bildiğin pylon uçağı. :lollol: :lol: :lol:

İkincisi o meşhur War Bird'ümüz. :coolxf:

Ellerine sağlık valla...

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Vallahi harika! Uçaklar güzel, ortam güzel, yemekler güzel.Çok beğendim.Nice Kırımsız ve keyifli uçuşlarınız olsun.:)

Kareleri, dikdörtgenleri paylaştık. Şimdi asıl muhabbet kısmına gelelim işin. :laugh:

Pazar sabahı Tekirdağ'daydım, dedimki Kocaeli'ne dönerken acaba Hezarfen'e uğranabilir mi ? Hemen mesaj attım Sumer abiye :
- " Sumer abi sizin piste helicileri sokuyor musun ? " diye. :lol:
- " Sokmaz olur muyuz, kapıda adımı ver hemen buyur ederler burda özel olarak iglileniyoruz biz onlarla " dedi.
Özel olarak :rolleyes: ;D diyince biraz şüphelendim ama yinede gitmeye karar verdim.

Ortam gerçekten çok güzeldi. Yeto abi, klüp başkanımız, genç modelci arkadaşlarımız hatta benim gibi motosiklet meraklısı bir modelci kardeşimde sahadaydı. Valla ne yalan söyleyeyim çok güzel ağırladılar beni. Hele Sümer abi fotoğraflarda görüldüğü gibi elleriyle besledi diyebilirim. :saygilar:Herbirini Kocaeli'de ağırlamayı çok isterim. Sümer abiden bir Kocaeli buluşması sözünü aldım. ;) Başta Sümer abi olmak üzere tüm arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim.

Sahada neler oldu kısmına gelelim şimdi.

Hezarfen bildiğimiz gibi sadece uçuş için kullanılan bir yer değil malumunuz. Sahada imalatlar devam ediyordu:
- Yeto abi bazı balsa parçaları kaplıyordu,
- Genç arkadaşlar indoor bir 3D uçak topluyorlardı diğer arkadaşlarda uçaklarında detaylarını bilemediğim şeylerle uğraşıyorlardı.

Rüzgar Hazarfen için makul seviyedeydi. Sümer abinin trainer (*) uçağı sahada uçuşa hazır bekliyordu. İlk uçuş onunla başladı.
* Trainer dediğine bakmayın uçak mermi gibi gidiyor Sümer abi uçak üzerinde bir sürü modifiye yapmış; kuyruk kısalmış, stab küçülmüş vs. vs. :laugh:

Gün boyu uçuşlar devam etti. Ufak tefek ay çiçekleriyle temaslar dışında ciddi bir olay yaşanmadı. Seyir keyifliydi. :coolxf:

Sonra Sümer abinin Mustang sahaya geldi. Gayet güzel uçtu, yerdeyken sol elevator servosunda bir sorun gözlemledik. Muhtemelen ya servo veya aradaki reverser'dan kaynaklanabileceğini tahmin etti Sumer abi. Tek kanal üzerinden iki servo kontrol ediliyor servolardan reverser bağlı olan saçmalıyor. Böyle olunca uçak atölyeye alındı ve gerekli incelemeler başladı.

Ben bu noktada Kocaeli'ne doğru harekete geçtim ve sonucun ne olduğunu öğrenemeden oradan ayrıldım.

Özetle Hezarfen'de hayat güzel arkadaşlar. :RCKolik:

İki adet P47 maideni günü...
Birisi TopFlite kitinden 55cc 220 kanatlı diğeri CY Models üretimi 85cc 244 kanatlı. Hiç istemesem de maidenleri ben yaptım. :D :p :D :p

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol