hk 450 ve elektronik :)

:) arkadaşlar hk 450 kit ve elektronik aldım kısa zamanda toplayacağım ..bu set ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

pil olarak da b grade 1600 mah 20c var
imax b6 şarj aleti de aldım bu set ile ilgili artılar ve eksiler yönünde değerlendirme rica ediyorum ;)

Ekli dosyalar

• untitled.png
    untitled.png
    68.5 KB · Görülme: 8
Ynt: hk 450 ve elektronik :)

Servolar sikintili gerisi iyidir kullanilan elektronikler.kit de iyidir ama ball linkler ve vidalar align ile degişmeli.

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hayırlı olsun, Keşke orginal Aling ile başlasaydınız, muhtemelen bu ilk modeliniz ve bu clone ile uğraşmak sizi hobiden soğutabilir. :saygilar:

şimdilik bütçe buna yetti :laugh: kumanda içinde turnigy 9x düşünüyorum ekonomik ve başarılı diyorlar ama ;)

Emre Bey,

Öncelikle hayırlı olsun. Keşke almadan önce sorsaydınız ama görebildiğim kadarı ile ilk etap için idare eder. Gerçi en net cevabı Clone Master Mesut üstad verir %p

Bu arada kuyruk servosu olarak ne kullanacaksınız ?? Bu arada bunları 2.el olarak mı aldınız yoksa konfigurasyonu kendiniz mi seçtiniz ??

bir ingiliz atasözü derki " ucuz mala para harcayacak kadar zengin değilim" keşke aldıktan sonra değilde almandan önce forumdaki ustalara sorsaydınız.

şimdilik elimde 4 adet standart servo var kuyruk servosuu tavsiyeniz nedir???

bu arada bir sorum olacaköndeki servoların birisi aşağıya birisi yukarıya takılıyor main frame üzerinde bunun hangisinin aşağda hangisinin yukarıda olduğunu bir önemi var mı acaba???

emre akyol' Alıntı:
şimdilik elimde 4 adet standart servo var kuyruk servosuu tavsiyeniz nedir???
Mesut üstadın tavsiyesi ;

Mi Digital High Speed MG Servo 3.0kg / 0.08sec / 26g

Daha fazla detay için :

emre akyol' Alıntı:
bu arada bir sorum olacaköndeki servoların birisi aşağıya birisi yukarıya takılıyor main frame üzerinde bunun hangisinin aşağda hangisinin yukarıda olduğunu bir önemi var mı acaba???
Cyclic servo dediğimiz Swashplate hareket ettiren 3 servo aynı tipte olması gerektiği için hangisini taktığınız pek bir önemi yok ;)

mehmet bey ilginize ve yaklaşımınıza çok teşekkür ediyorum...turnigy 9x kumanda da alacağım tam bu işe yeni başlayan insan modelini tamamlayacağım :D

bugünkü mesai sonuç bu bakalım yavaş yavaş ilerliyorum :)

emre akyol' Alıntı:
bugünkü mesai sonuç bu bakalım yavaş yavaş ilerliyorum :)
Hadi bakalım kolay gelsin ;)

Bu arada unutmadan, modeli toplarken metala giren tüm vidalarda MAVI Loctite kullanmayı unutma. Bu modeli biliyorum. Bazı noktalarda ilk etapta baktığında sanki vida plastik içine giriyormuş gibi geliyor. Ama dikkat edilince aslında plastik kısmın içinde, tam vidanın girdiği yerin aslında metal olduğu görülüyor. Bu durumda loctite kullanılması gerekli hale geliyor, bilgine ;)

evet heliyi topladım elektronik te toplandı kunandayı bekliyorum turnigy 9x ayarları hakkında bir video veya paylaşım var mı?yardımlarınızı bekliyorum ;)

emre akyol' Alıntı:
evet heliyi topladım elektronik te toplandı kunandayı bekliyorum turnigy 9x ayarları hakkında bir video veya paylaşım var mı?yardımlarınızı bekliyorum ;)
6 Kanal heli ayarı ile ilgili 2 tane konumuz var.

1.si hızlı setup ;

Diğeri ise daha profesyonel ve detaylı olarak tüm ayarların anlatıldığı ;

NOT: Konu içinde bulunan tüm linkli konuları da göz atmanı ve acele etmeden sindire sindire konuları okumanı tavsiye ederim. Takıldığın yerde yine sorarsın ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
6 Kanal heli ayarı ile ilgili 2 tane konumuz var.

1.si hızlı setup ;

Diğeri ise daha profesyonel ve detaylı olarak tüm ayarların anlatıldığı ;

NOT: Konu içinde bulunan tüm linkli konuları da göz atmanı ve acele etmeden sindire sindire konuları okumanı tavsiye ederim. Takıldığın yerde yine sorarsın ;)

çok teşekkürler sevgili üstad %p