[Urun]: Dji F450 Flame Wheel Kurulum ve Hk KK2.0 Setup Hakkında Herşey

iscender

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar Erdal abiden aldığım frame ve quad toplama girişimimi, sorunlarımı bu başlık altına görüşelim;)

öncesinde tecrübemiz olmadı hertürlü öneriyi tavsiyeyi bekliyoruz.

ben daha ekonomik olması açısından hk'nın kk2 kontrol kartını seçtim dolayısıyla bu konuyu gerek sorunlarım'ım çözümü sorularım ve öğrenim paylaşım açısından açtım;)

+ benim ekleyeceklerim bu frame'nin hk clone'sindeki kollarının çok kalitesiz olduğudur.:D

bu görüş Bayrampaşa stad'da zafer abinin tecrübesi ve levent ile gözlemlerimle sabittir.
birkaç uçurma teşebbüsünde yaklaşık 2mt yükseklikten toprak çim stad'a düşürüp birkaç kol kırmıştır.:D

dolayısıyla daha kaliteli fakat ekonomik kol arayışı için birkaç değişik marka
kol almıştır görüşlerini bekliyoruz.

ayrıca glass fiber olarak yapılan ana frame'in alt parcası olan bottom plate üzeri
li-po enerji beslemesi ve esc deans besleme dağıtımı olarak bakır yollar ile kaplanmıştır.
bildiğiniz elektronik PCB board'lar gibi;)

ekteki 3. fotoda görünen bottom plate frame'si kırmızı daire içi ve yanlaradaki lehim terminal'lerine doğru ayrılan işaretler komple bakır pcb yoldur.

ve frame'nin bu tarafı görünen - negatif terminal kutuplar'ı dışında kalan kırmızı işaretli bölge komple + pozitif kutubun pcb yolları ile kaplıdır.;)

bottom frame'si alt tarafı ise ortadaki yuvarlak alan komple - negatif kutup'tur.;)

dolayısıyla bu yuvarlak daire içinde farklı bir işlem için delik delmeniz gerektiğinde kullanacağınız vida'lar kısa devre olmaması açısından yalıtkan bir malzemeden üretilmiş olmalıdır örneğin plastik.;)

veya aynı frame'ye aleminyum kare kol takmanız gerektiğinde bu kola + pozitif enerji vereceğinizi unutmayın :D

foto'lardaki soldaki 4 ayak landing skid görevi gören paket içinden çıkmaz onları erdal abi eklemiş:D

frame'i alabileceğiniz bir site

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
[/URL]

[/URL]

[/URL]

yine frame üzerinde gelen motor'lar ve propeller'ler satış sitesinde komple set şeklinde satılıyor.

[/URL]

[/URL]

[/URL]

ayrıca bu foto ilker başkan'ın eklediği egemen'in konusun'dan alıntıdır.

bende bu şekilde yapmayı düşünüyorum 2 beyaz kolu ön olarak, siyah kolları arka olarak.;)

kontrolcümüz, esc ve diğer gerekli ekipman kargoda bekliyoruz.:D

zafer abinin önerisi ile seçtiğimiz kontrolcü hk KK2.0 bunu seçmemizin sebebi eko ve tüm ayarların üzerindeki lcd ekrandan yapılabilmesi ve gerekli tüm yazılımı atacak adaptörlerin zafer abide olması idi;)

yine zafer abinin önerisi ile seçtiğimiz esc'ler hk F-30A
yine bunu seçmemizin en büyük sebebi kendi kullanıyor ve memnun olması içine simonk yazılımı atılabiliyor olması ve gereken tüm adaptörlerin zafer abide olması idi;)

içindeki kamera'yı söküp quad'ın en üst'üne konumlandırıp kontrol devre'sine case yapmayı düşündüğüm dome camera :D

aynı uygulamayı yapmak isteyen için ekonomik bir çözüm güvenlik kameraları satan yerlerden sahte dome camera alıp içini boşaltıp kullanabilirsiniz:D

[/URL]

[/URL]

kullanmayı düşündüğüm proplar bundan kırmızı ve sarı olarak 4 set aldım;)

şimdi gelelim asıl mevzuya ben 4 esc'yide 2 ana frame arasına konumlandırıp

kollar üzerinde esc görünmesini istemiyorum çünki motor'dan esc'ye gelen kablo'lar için kablo çorabı aldım ve bu kabloları çorap içinden geçirip kol'lar altına gizleyerek taşımak istiyorum.;)

ana frame içindeki 4 esc'nin parazit v.s yapıp alıcıyı etkileyeceği şeklinde yorumlar mevcut fakat ;)

kolları boom şeklinde olan hexacopterler gördüm net'de ve tüm esc'ler ana frame içine gizlenmiş :D

bunlar bunun için extra birşeymi yapmış?;)

[Urun]: Dji F450 Flame Wheel Kurulum ve Setup Hakkında Herşey

rezervee...

[Urun]: Dji F450 Flame Wheel Kurulum ve Setup Hakkında Herşey

rezervee..........

Iskender, guzel bir konu olacak, takipteyim :thumbup:

Ozellikle ESClerin ana frame konulmasi kismi daha dogrusu parazit ihtimali dikkatimi cekti :rolleyes:

Yeni LCD'li KK2.0 karti son zamanlarin en populer karti oldu bildigim kadari ile. Bakalim sen performansindan memnun kalacak misin ;)

Tum bunlarla ugrasmamak icin Turker ile beraber Mesut ustadin quadrosunu alip, hazira konduk :laugh:

Bu arada madem guzel kaynak bir konu olacak, unutmadan konuyu SABITLEYELIM %p

eyvallah abi sağol konu hakkında yapılan tüm değişim ve işlemleri ekleyeceğim

bende tam tersi kendim yapmalıyım frame bana geldiğinde toplu idi komple söktüm yıkadım kolları yepyeni gibi tertemiz oldu %p

ayrıca frame kenarları öyle keskindiki adeta jilet gibi buraları pahladım ;)

motorları söktüm içlerini fırça ve saf alkol ile yıkadım rulmanları tamıya rulman yağına yatırdım

artık eksik parçaları beklemek kaldı siparişi pazartesi akşam verdim.

Desene modeli komple bakama sokup, yeniledin :thumbup: Hadi hayirlisi, insallah tez zamanda gumruk sorunu olmadan eline ulasir siparislerin :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Iskender, guzel bir konu olacak, takipteyim :thumbup:

Ozellikle ESClerin ana frame konulmasi kismi daha dogrusu parazit ihtimali dikkatimi cekti :rolleyes:

Yeni LCD'li KK2.0 karti son zamanlarin en populer karti oldu bildigim kadari ile. Bakalim sen performansindan memnun kalacak misin ;)

Tum bunlarla ugrasmamak icin Turker ile beraber Mesut ustadin quadrosunu alip, hazira konduk :laugh:

dün zafer abinin ofiste kk2 kart'a stok halde v1.2 ile geliyor.

kaptainkuk v1.6 yazılım attık gayet güzel stabil kontrol ediyor. %p

ayrıca 1.6 yazılımda 7. ve 8. motor port kamera için gimbals kontrol oluyor model yattıkça kamerayı düzlüyor servolar Y ve X yönünde.

benim kart gelirgelmez direk yükleceğiz v1.6'yı

ayrıca esc'lerede hızlanması için simonk yazılım yükleyeceğiz %p

takılacağını sanmıyorum abi 2 partide aldım ve hepsi yasal sınır içinde daha doğrusu bugüne kadar gümrük yolu görmedim diyim kendi kendime maşallah diyim bu sferde takılmasın. :saygilar:

Aman takılmasın inşallah :) Bu arada kartın gimbal özelliği de mı var :eek: şayet basarili ise harika :thumbup:

stok halde gelen yazılım ile v1.2'de yok abi

ama v1.5 ile 1.6 da eklemişler

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Iskender Yenimol' Alıntı:
stok halde gelen yazılım ile v1.2'de yok abi

ama v1.5 ile 1.6 da eklemişler
Fiyatina gore kesinlikle cok basarili :thumbup: Zannedersem 2. Video kullanilan servolar brushless. Servo olarak brushless mi yoksa sadece dijital servoyu mu destekliyor :rolleyes:

servo için alt menü varmı bakmadım abi ama yeni versiyonda menüye camera gimbal menüsü ve birkaç değişik menüler ekleniyor

yani menü çoğalıyor. :D

Sanırım sadece dijital servo destekliyordu brushless motor desteklemiyordu
en ucuzundan bundan alınıp bir sistem yapılabilir

hazır olarak satılanlarıda var

Fakat brushless motorlu gimbal kadar stabil ve yumuşak olmuyor :)