Hobbyking Ikon satmaya başlıyor

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Hobbyking Ikon FBL satmaya başlayacakmış. Coming soon bölümünde 225$'dan backorder durumda olan ünite için tahmini satış zamanı eylül başı olarak verilmiş, ama bir buçuk ay kadar gecikmişler şimdiden. Ikon ünitenin avrupa ve amerika siteleri dışında, ki bunlar genelde düşük fatura göstermiyorlar, bir uzakdoğu sitesinde olması güzel olabilir. Sahip olduğum iki ikonu da türlü taklalar atarak, eş-dost vasıtasıyla gümrüksüz-kargosuz edinmiş olsam da, bir üçüncüye daha kolay ulaşmak güzel olur. Asıl ilgimi çeken şey ise, acaba HK mühendisleri hazır ellerinin altındayken, ikonun bir içini açıp da, şöyle bir bakarlar mı? Acaba lacivert renkli turnigy marka bir "hi-kon" falan görür müyüz? :laugh:

Hi-kon süpermiş Emre. :bravo:

Bence çinlilerin eline değerse kesin olur, paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Bana da 1 tane Hi-kon lutfen :laugh: :lollol: :lol:

Hi-kon tuttum bu markayı :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Emre Kaman' Alıntı:
Üretelim abi :D kloncu olalım :lollol:
Bizim Deniz çalışmalara başladı bu konuda. :laugh: Yakında yırttık abicim, yırttık (Feridun Bitir) diye geleceğini tahmin ediyorum foruma. :lollol: :lol: :lol:

Kbar neyinize yetmiyor ahali :) Buna verilecek paraya 7 tane Kbar alınır :laugh:

Self level var da bilmem ne diyecek arkadaşlar... soruyorum kaç kere çektiniz o mübarek switchi??? "bakalım çalışıyor mu" gibisinden kasıtlı devreye almaları saymıyorum. oryantasyonu kaybettiniz, toplayamadınız, yapacak bişey kalmadı son çare switch çektiniz..leri sayıyorum sadece. :rolleyes:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kbar neyinize yetmiyor ahali :) Buna verilecek paraya 7 tane Kbar alınır :laugh:

Self level var da bilmem ne diyecek arkadaşlar... soruyorum kaç kere çektiniz o mübarek switchi??? "bakalım çalışıyor mu" gibisinden kasıtlı devreye almaları saymıyorum. oryantasyonu kaybettiniz, toplayamadınız, yapacak bişey kalmadı son çare switch çektiniz..leri sayıyorum sadece. :rolleyes:
Olmaz biz mikado istemezük, hi-kon lazım bize. :lol:

Şaka bir tarafa Rasim sana katılmamak mümkün değil. Ama şuda var ki bazı şeyler psikolojik. Yani hiç kullanmasan bile orada var olması bile inan insanın uçuşunu değiştirmeye yetiyor. :)

Türker Akgün' Alıntı:
Olmaz biz mikado istemezük, hi-kon lazım bize. :lol:

Şaka bir tarafa Rasim sana katılmamak mümkün değil. Ama şuda var ki bazı şeyler psikolojik. Yani hiç kullanmasan bile orada var olması bile inan insanın uçuşunu değiştirmeye yetiyor. :)

Kesinlikle

Rasim Öztürk' Alıntı:

:):):):) en son ne zaman çektim hatırlamıyorum.:):):):) ama ters alan turuymuş, yok kağos hareketlerini yapmaya çalışırken kaç defa çektiğimi hatırlamıyorum. ve en az 10 defa %100 -%100 kırımdan kurtardı. yani bendeki sistem 1000$ parasını en az 3 kere çıkardı. onun sayasinde bu kadar rahat uçuyorum. yozgat ta uçarkem bile 2 kere kırımdan kurtardı. dediğin fbl sistemi veya başka çakma sistemleri rahatlıkla 2000 tl bandında heliler için kullanabilirsin. ama bi heliye 8000 tl bağlamıssan bırak fbl sisteminin takacağın çöpü bile kılı kırk yararak takıyosun.

self leveler özelliği olup ta bunu faal kullanmayan arkadaşlar cidden çok şey kaçırıyor. sadece çalışıyormu diyerek arada denenen kurtarma ne yazıkki oryantosyan kaybında akla gelmiyor. elimizden geliyorsa her uçuş başlangıcında denenmeli akla kazınmalı orda bir sitik olduğu.

rasim bey uçuş sitilinizi bilmiyorum. ama agresif uçuşlarınız varsa ve geçiş sürecindeyseniniz mutlaka bi denemenizi şiddetle öneriririm. söylediklerimi sakın yanlış anlamayın. kesinlikle bir kastım yok. sadece kurtarma modu hakkında düşüncelerimi paylaşmak istedim.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
rasim bey uçuş sitilinizi bilmiyorum. ama agresif uçuşlarınız varsa ve geçiş sürecindeyseniniz mutlaka bi denemenizi şiddetle öneriririm. söylediklerimi sakın yanlış anlamayın. kesinlikle bir kastım yok. sadece kurtarma modu hakkında düşüncelerimi paylaşmak istedim.

daha bir stil geliştiremedik Erhan hocam :D güzel güzel uçan bir x3 üm var, şimdilik onunla devam. ikon konusunda biraz da takılmak istedim arkadaşlara ;D yoksa faydalı ünite tabii ki ;) hatta bir ara araştırmıştım da ikinci el piyasasını. sonra dedim 450-500 size heliye, başlangıç seviyesinde bir pilotaj için kbar yeter :laugh:

ilerde bir gün pilotajı az biraz daha ilerletebilirsem ve 550 dominator veya üzeri bir modele geçtiğimde düşündüğüm ünite ikon... daha üzeri (demon, skookum vs.) beni maddi manevi yorar, o yüzden üst limitim ikon. PİLOT-TR de satışına başlayacakmış. Bakalım 2015 yılı bize neler getirecek...

Ynt: Hobbyking Ikon satmaya başlıyor

Rasim Öztürk' Alıntı:
daha bir stil geliştiremedik Erhan hocam :D güzel güzel uçan bir x3 üm var, şimdilik onunla devam. ikon konusunda biraz da takılmak istedim arkadaşlara ;D yoksa faydalı ünite tabii ki ;) hatta bir ara araştırmıştım da ikinci el piyasasını. sonra dedim 450-500 size heliye, başlangıç seviyesinde bir pilotaj için kbar yeter :laugh:

ilerde bir gün pilotajı az biraz daha ilerletebilirsem ve 550 dominator veya üzeri bir modele geçtiğimde düşündüğüm ünite ikon... daha üzeri (demon, skookum vs.) beni maddi manevi yorar, o yüzden üst limitim ikon. PİLOT-TR de satışına başlayacakmış. Bakalım 2015 yılı bize neler getirecek...
2015 yılı ne bende bekliyorum ne yalan söliim. Benim de gizli projelerin var.....

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
2015 yılı ne bende bekliyorum ne yalan söliim. Benim de gizli projelerin var.....
Buradan söylenemeyecek kadar gizli değildir herhalde, merak ettik şimdi. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Bizim Deniz çalışmalara başladı bu konuda. :laugh: Yakında yırttık abicim, yırttık (Feridun Bitir) diye geleceğini tahmin ediyorum foruma. :lollol: :lol: :lol:
hangi deniz o :D

Ikoncan guzel unitedir ;) ayarlamasi falanda cok zor degil ;)
Ama max 100$ bandinda gordugum uctugum denedigim ve siddetle tavsiye edecegim 1. Unite k-bar birebir vbar cakmasi ;)
2. Olarak kullanmadim ama ucan arkadaslarimdan gordugum tarot xyz ... bu arada 3gx e yapilan haksizliklari diye baslayip konunun gidishatini degistirmek istemiyorum ;)

Vurdulu kirdili bir surec gecirecek yeni baslayacak arkadaslara cidden tavsiyem , belli bir seviyeye gelene kadar sizi maddi olarak yormayacak elektronik setuplara yonelmeniz , hoby dedigin sey para harcatir ;) kazandirsa is olur ticaret olur u adi ;)

Bide sunu soyliyim , cidden belli bir kalitenin ustune cikildiginda , kalitede fiyat ile dogru orantili oldugundan belli bir fiyatin ustune cikildiginda , kotu veya dandik unite yoktur , bunlar tamami ile elektronik unite ve kendilerine has bir karakteristigi , yorumu var , her unitenin kendine has opsiyinel log data vsvsvs gibi ozellikleri var demeyi cok isterdim :D

Mesela brain , ikon ve tracx bunlarin 3 ude aynidir ;) ve size bisey daha diyim msh brainin sahibi eski vbarin ortagi ;) brain unitelerde vbar hamuru var ucus olarak , tareq e sorsaniz en iyi unite vbar der ;) reklam vsvsv ayri bi olar ama hep msh brain ilr ucar ;) mesela brain in ucus karakterisligi vbar ile ayni cizgide , beast x daha robotic tepkiler veriyor deniliyor kullanmadim vsvsvsv gibi ...

En iyi model en iyi unite gorevinin en iyisini en ucuza yerine getiren unite veya ekipmandir ;) cunku modelcilikde sinir yok max. Limitler tamami ile kredi karti limiti ile alakali ;) o yuzden belirliyici kriter en pahalisi degil , sizin istediginizi yerine getiricek ekipmandir ...

Self level olayina gelince cok kirdim ama aklima hic gelmedi ;) hep kurtarma cabasinda idim ve anlik gelisiyor , yaptigim kirimlarin yalnis anlasilmasin ego olarak degil bu soylediklerim kendi capimda ucuyorum ve yaptigim kirimlarin %35-40 pilotajdan kaynakli , pilotajdan kaynakli olan kirimlariminda cok buyuk bir bolumu yere cok yakin oldugum anlar self leveli ceksem ne fayda eder onuda bilmiyorum :D diger kirimlarim ise hep teknik veya mekanik sorunlar bunda hic bir unitenin yapacagi bisey yok ;)

Bunun disinda yeni bir hareket calisirken sapittiginda self lvl cekmenin rahatligi anlatilmaz yasanir ;)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi