Hobbyking International (Cin) Stoktan LIPO Gönderim KARGO KISITLAMASI

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Ne yazık ki bu sefer sizlere hiç de iyi haberler veremeyecek :-\ Şu ana kadar alışık olduğumuz şekilde "Hobbyking International" Stoklarından LIPO pil siparişi artık hayal.

Zira en ucuz kargo seceneği olan "Internation (Registered) Air Mail" artık LIPO sevkiyatı yapılamıyormuş :'(

Sipariş sırasında aşağıda görüleceği gibi YENI UYARI Eklenmiş durumda ama baştan dikkat çekmiyor. Zira seçeneklerde eskiden olduğu gibi "Internation (Registered) Air Mail" duruyor.

[attachimg=1]

Tam her şeyi bitiyorsunuz ödeme kısmına gelip, ödeme tuşuna basınca Büyük bir uyarı mesajı daha çıkıyor :'(

[attachimg=2]

Bu ne demek ?

Eskiden 200 gr Lipo olan paketimi $6 kargo ödeyerek getiriyorken, şu an max 1 kg sınırlı en uygun kargo $27 olmuş durumda.

Ekli dosyalar

• Hobbyking Lipo_01.jpg
    Hobbyking Lipo_01.jpg
    46.6 KB · Görülme: 247
  • Hobbking Lipo_02.jpg
    Hobbking Lipo_02.jpg
    106.3 KB · Görülme: 242
Hobbyking International (Cin Stok) Stoktan LIPO Gönderim KARGO KISITLAMASI

İşte şimdi hapı yuttuk. :laugh:

Mehmet abi bu hafta sahada bu olayı herkese anlatmıştım. Benim bir arkadaşımın siparişleri 2 haftadır beklemekte, bu sorunu çözmeye çalışıyorlarmış. En kısa zamanda bu sorunu çözeceklermiş. Bu olay çözüldüğü gibi forumdan paylaşacağım.

Erkan ÖZTÜRK' Alıntı:
Mehmet abi bu hafta sahada bu olayı herkese anlatmıştım. Benim bir arkadaşımın siparişleri 2 haftadır beklemekte, bu sorunu çözmeye çalışıyorlarmış. En kısa zamanda bu sorunu çözeceklermiş. Bu olay çözüldüğü gibi forumdan paylaşacağım.
Kesinlikle çözülmes gerekiyor :embarras: Bizim kadar Hobbyking de bu işten zararlı çıkacak ;)

Sahada Erkan sözünü etmişti. Fazla elektrikli modelim olmasa da bu kötü haber gerçekten. :'( Umarım kısa zamanda çözülür...

Kaliteli pil üreten firmaların kazanç marjını etkilediği için , hobbykinge düzenlenmiş bir komplo bu :laugh:
Şaka bir yana , buna bizim çinliler çare bulur korkmayın , lokal üretim merkezleri açarlar , yine hallederler üzülmeyin... :laugh:

Arkadaşlar şu kazayı bileniniz var mı?

Sümer Yamaner' Alıntı:

Sümer Bey duymamıştım, bu konunun altına yazınca lipo-pil'den sebep düşmüştür diye düşündüm ama okuduğumda öyle bir bilgi görmedim. Merak ettim doğrusu ???

Nihai rapora göre kargodaki Lityum bazlı piller tutuşmuş. Linkte "Investigation" başlığının altındaki son paragrafta da yazıyor.

On July 24, 2013, the GCAA released its comprehensive, 322-page report on the crash, which found “with reasonable certainty” that the fire which caused the crash originated in a cargo container which held thousands of lithium batteries.[27] The report made more than thirty recommendations for safety improvements, including improvements to systems that warn pilots of cargo hold fires, and use of additional systems to improve pilot visibility during aircraft fire scenarios.[27]

Sümer Yamaner' Alıntı:
Nihai rapora göre kargodaki Lityum bazlı piller tutuşmuş. Linkte "Investigation" başlığının altındaki son paragrafta da yazıyor.

On July 24, 2013, the GCAA released its comprehensive, 322-page report on the crash, which found “with reasonable certainty” that the fire which caused the crash originated in a cargo container which held thousands of lithium batteries.[27] The report made more than thirty recommendations for safety improvements, including improvements to systems that warn pilots of cargo hold fires, and use of additional systems to improve pilot visibility during aircraft fire scenarios.[27]
Tamam şimdi oldu, gözümden kaçmış. :)

Sümer Yamaner' Alıntı:

Bu olayi hep duydum ama kaynak olarak hic arastirmamistim :embarras: Bu kazaya bagli LiPo kargosunda ilerde sikinti olacak deniyordu zaten. gorebildigim kadari bu yil biten final rapor sonrasi hemen gerekli onlemler alinarak LiPo tasimasina belli sinirlamalar getirilmis.

Umarim guvenligi de riske atmayacak sekilde alternatif bir cozum getirilir.

Zaten uzunca bir süredir tek paketteki pil kapasite limiti uygulanıyordu. 3200 mAh gibi bir değerdi. Yani tek pakete iki tane 2200 mAh pil koyduğunuzda posta çok gecikiyordu. Sanırım bu tür paketler kargo uçakları ile taşınırken diğer tehlikesiz paketler özellikle de paket sınıfına girmeyen International Registered Airmail gönderileri normal tarifeli uçak kargolarıyla da gelebiliyordu.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Zaten uzunca bir süredir tek paketteki pil kapasite limiti uygulanıyordu. 3200 mAh gibi bir değerdi. Yani tek pakete iki tane 2200 mAh pil koyduğunuzda posta çok gecikiyordu. Sanırım bu tür paketler kargo uçakları ile taşınırken diğer tehlikesiz paketler özellikle de paket sınıfına girmeyen International Registered Airmail gönderileri normal tarifeli uçak kargolarıyla da gelebiliyordu.
Aynen dediginiz gibi olsa gerek Sumer Bey. Yanlis hatirlamiyorsam bir de bir pakette MAX 5000 Mah sinirlamasi da vardi.

Dün ben bu konuyu gördüm ve bir sipariş verdim, içinde 2 ad. 2200luk pil var kargoyu 2kg a tamamladım singpost air parcel ile 40 dolara yakın kargo parası ödedim :'( zaten standart kargoda 2kg olunca 25 30 dolar kadar tutuyor benim kargoyuda bekletmezler değilmi?

Bence bu sorunu el birliği ile çözebiliriz yurt dışından pil alacak arkadaş burda pil alacağını belirtsin hep beraber toplu pil siparişi verelim ve 1kg mı dolduralım ama sınrlama var diyorsanız olmaz tabi