Hobbyking International (Cin) Stoktan LIPO Gönderim KARGO KISITLAMASI

Ynt: Hobbyking International (Cin) Stoktan LIPO Gönderim KARGO KISITLAMASI

Bence sorunu çözmek istiyorsanız bırakın şu pilli şeyleri, patlarlı kullanın. :)

Bende 27 $'dan nasibini alanlardan oldum. Bu konu bildiğim kadarıyla yeni değil 5-6 aylık mevzu...

Özkan abi konu 3 haftalık abi. Daha önceleri gönderiyorlardı.

Haziran ayinda komple model sipariş etmeyi denemiştim, aynı uyarıyı vermişti. 3000mah bir lipo ile...
İşin ilginç tarafı bu hafta bir siparisimi son anda paypal odeme aninda bir sey unuttum diye iptal ettim. İçinde 2200 mah lipo vardi hic uyarmadan regular mail ile kabul ediyordu. Sonra uğraştım uğraştım olmadı.

Batarya kargosu hakkında Hobbyking'ten bilgilendirme...

Dear valued HobbyKing Customer,
RE: Battery Shipping from International Warehouse
Please notice, we have recently been informed by some of our shipping partners that they will no longer be able to ship orders containing lithium based batteries on behalf of HobbyKing from our International Warehouse. As a result, orders placed between 23 September 2013 and 2 October 2013 may have been affected and returned to the International Warehouse.
The shipping options that this will affect are EMS, Singpost, Registered Mail, Air Parcel and China Post.
If your order has been affected, HobbyKing will be upgrading your chosen freight option at no extra cost to you to ensure that you receive your order in a timely fashion.
As a long term solution, HobbyKing will be implementing new shipping suppliers in the following days. Alternatively, we would recommend that you place battery orders through any of our regional warehouses, all of whom have an excellent range of lithium based batteries.
Please note: This will NOT affect orders placed after 2 October 2013.
We at HobbyKing thank you for your continued support and custom and appreciate your patience and understanding in this matter.
Thankfully,
Anthony Hand
President
HobbyKing

Ayın 1 inde sipariş ettiğim malzemeler hala kargoya verilmedi singpost air parcelden gönderyi seçmiştim ve içinde 2 ad 2200mah lipo pil var bu kargo kısıtlaması singpost içindemi geçerli

Ekli dosyalar

• Adsýz.png
    Adsýz.png
    145.8 KB · Görülme: 13

Ragıp SARI' Alıntı:
Ayın 1 inde sipariş ettiğim malzemeler hala kargoya verilmedi singpost air parcelden gönderyi seçmiştim ve içinde 2 ad 2200mah lipo pil var bu kargo kısıtlaması singpost içindemi geçerli

Evet Ragıpcım malesef geçerli yeni çıkan 15687-45/7 kanuna göre yurtdışından lipo pil, nanotech pil, Nimh pil, gazoz ağacı, salatalık suyu vs siparişler gelmeyecekmiş. Az önce okuduklarından bişey anladınmı ? ben yazarken anlamamıştım :lol:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Evet Ragıpcım malesef geçerli yeni çıkan 15687-45/7 kanuna göre yurtdışından lipo pil, nanotech pil, Nimh pil, gazoz ağacı, salatalık suyu vs siparişler gelmeyecekmiş. Az önce okuduklarından bişey anladınmı ? ben yazarken anlamamıştım :lol:

şaka bu galiba, pek birşey anlamadım ama yurtdışı gönderileriyle pek alakan olmadığı için şaka olarak kabul ediyorum

Ragıp SARI' Alıntı:

Arkadaşlar yokmu bunun sebebini bilen, bir arkadaşıma zagi yapıcaktım ama şimdi kargo gelmiyor :mad:

Ragıp SARI' Alıntı:
Normalde Singpost için bu durum geçerli değil. (En azından bilinen) Fakat su an anladığımız kadarı ile HK'da tam bir kargaşa var. Mesela Mesut üstad içinde pil bile olmayan son siparişi 1 ay olmuş hala kargolanmamış. En son konuştuğumda Paypal üzerinden Iptal ve para iade işlemini başlatmıştı.

Son günlerde, hk dan gelen bilgilere göre,lipo stokları aşırı derecede arttığından ,lipo stoğunu eritmek için; civcivlere yem olarak verme,yastık yapma,lipoları üst üste koyarak uzun eşek,aşırı yağmurda, depo önleri su birikintisi olduğunda ise basamak olarak kullanıyorlarmış. :laugh: :p

Hobbyking kargoda yasanan sikintinin cozulmesi icin gosterdikleri gayreti aciklayan bir video yayinlamis

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ozetlersek

international depodan lipo gonderimi ile ilgili yasanan son sikinti sonrasi, paketleme bolumunde ciddi bir yogunluk oldugundan bahsediyor. Videodan da gorulecegi uzere ilave eleman takviyesi ile lipo dahilve haric bekleyen tum kargolarin en kisa sure icerisinde gonderimini tamamlamaya calisiyorlarmis. avrupa depolarindan lipo sevkiyatinda su asamada bir sikinti olmadigini vurguluyor.
Bu yogunlaga bagli olarak destek ve Support kisminda da ciddi bir yogunluk oldu ama bununda en kisa sure icerisinde cozumlenecegi. Bu sure sarfinda sizlerin gosterdigi sabir icin Tesekkur ediyor.

Ve son kismi en guzeli "Ben de simdi paketleme tarafina gidip, arkadaslara yardimci olacagim da isler daha cabuk bitsin" diyor :laugh:

Bana da bugün gelen "Acil Güncelleme" başlıklı mailde de şöyle diyor;

Hong Kong ta yerleşik uluslararası depomuz yeni gümrük düzenlemesinden etkilenmiştir. Buna göre Hong Kong tan yapılan, yalnızca HobbyKing değil tüm gönderiler inceleniyor ve
belli kalemler olan paketlerin gönderimi red ediliyor. Bu durum belirtmek istediğimiz iki temel soruna yol açmıştır;

1- 23 Eylül ila 2 Ekim arası tarihli, lityum temelli pil ihtiva eden tüm gönderiler HongKong'taki sevkiyat bölümüne geri gönderiliyor. Bunları ihtiva etmeyen bazı gönderilerde etkilenmiştir. Bu, işlerdeki birikim dolayısıyla daha da gecikmeye neden olmuştur.

Bunu çözmek için, HobbyKing olarak tüm geri dönen siparişlerin gönderimini, paketlerinizi kısa zamanda teslim edecek daha üst bir kargo servisine yükseltiyoruz.

2 - Yukardaki nedenlerden dolayı, müşteri hizmetleri servisimiz bunalmış durumda. Yani bütün müşterilerimiz bağlantı kurmakta güçlük çekiyor. Bunun için özür dileriz. Eğer müşteri hizmetleri ile bağlantı kurmak isterseniz, en kısa zamanda sizinle temasa geçeceğiz. Etkinliği artırmak ve yanıtlama zamanını kısaltmak için, lütfen bir tek destek talebi oluşturun. Bu konudaki desteğinize müteşekkir olacağız.

Bu durumun tekrarlamaması için;

Hong Kong'tan tüm dünyaya yapılan sevkiyatlara Fedex seçeneğini de ekliyeceğiz. Fedex'in, süreci hızlandıracak ve daha hızlı çıkışı ve teslimatı temin edecek kendi dahili gümrük memurları bulunuyor.

Amerikada modelcilerin istihdam edileceği bir müşteri hizmetleri servisi daha kuracağız. Böylece ürünler hakkındaki teknik soruları daha hızlı cevaplayabileceğiz. Bu mevcut ikisine ilave olacak.

Daha fazla bölgesel depolar açıyor ve mevcutları genişletiyoruz. Böylece daha fazla müşteri düşük taşıma ücretinden faydalanacak ve siparişlerini daha hızlı alabilecekler.

Çok daha geniş seçenekler sunabilmek için farklı taşıyıcı firmalarla da görüşmekteyiz.

Gördüğünüz gibi sorunu çözmek için acilen tedbirler alıyoruz. Birikimi eritmek için bütün herkes paketlemede ve mailleri cevaplamada çalışıyor (Başkandan hademeye kadar). Önümüzdeki haftalarda günlük hale gelmiş olacağız.

Sizlere en iyi hizmeti verme çabasında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Hayal kırıklığınız ve rahatsızlık için özür dileriz.

Gelişmeler hakkında sitedeki haberler bölümünde sizleri haberdar edeceğiz.

SAhiplenmeniz bizim için çok önemli, bize sizlere hizmet etme imkanı sunacağınızı umuyoruz.

Antony Hand

Başkan

Omer abi Usenmeyip gelen mailli birebir tercume etmissin, arkadaslar adina sana Tesekkur ederim, eline saglik abi :bravo: