hobbywin esc beli havadayken gaz kesmesi

Serkan Taşdemir

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
slm arkadaşlar 500xt modelimle uçuş yaparken 2 3 kere aynı sorunu yaşadım heli havada uçarken aniden hold
çekilmiş gibi gazı kesiyor enson uçuşunda yine 3cu pilde gaz kesti ben pilden kaynaklı bitti zannederken şarja bağladım pili 3.78hucreler yani esc den

esc 80am ünite v barneo kumanda vbar control

Serkan , pilin uçuş anında verilerini görebiliyor musun , yerdeki 3.78 voltaj hiç bir anlam ifade etmez , yük altındayken eğer pil eski ise , 3.20 lere kadar düşüren peak'ler yapabilir.
Belki pil değil , esc de problem olabilir , motor kablo ve konnektör bağlantılarından başla , esc kablo ve konnektörlerinin ve hatta pillerin konnektörlerinin lehinlerini kontrol et , soğuk lehim gibi bir sıkıntı da olabilir bu arıza sebebi :saygilar:

cevap için teşekkürler sanırım pil eski ondan olabilir ikimarka pil ile uçuyorum biri yeni diğeri eski eski pilde oldu gazı aniden kesmedi yavaş bir şekilde lehimler motor kabloları saglam

Merhaba,
Esc ayarlarından low voltage cut off 'u disabled yapın,
Piliniz eski olduğundan yüke binince voltajı çok düşüyordur, esc de kesiyordur,
Kırımsız uçuşlar

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
@serkann sizden rica ricamız olacak.

1- Rica etsek forum kuralları gereği müsait bir zamanda Profilinizdeki Kullanıcı Ad-Soyadınızı güncelleyebilir misin ?

2- Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır :saygilar: