Hobi amaçlı uçuş için kayıt şart mı?

RASİM

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba sevgili grup üyeleri. Dün yeni başlayanlar konu indeksini incelerken "iha kayıt" işlemlerini anlatan videolar ile karşılaştım. Ben bir ft explorer yaptım üzerinde FPV sistemi de yer alıyor ve bu haliyle İHA0 kategorisine giriyor. Bu "iha kayıt" denen şey benim içinde geçerli midir? Bunu sormak istedim. Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim .

500 gram üzerindeki tüm uçan araçların kayıt edilmesi gerekiyor hocam. Modelinizi kaydedip verilen karekodu üstüne yapıştırarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Merhaba sevgili grup üyeleri. Dün yeni başlayanlar konu indeksini incelerken "iha kayıt" işlemlerini anlatan videolar ile karşılaştım. Ben bir ft explorer yaptım üzerinde FPV sistemi de yer alıyor ve bu haliyle İHA0 kategorisine giriyor. Bu "iha kayıt" denen şey benim içinde geçerli midir? Bunu sormak istedim. Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim .
Merhabalar aslında bu konu hakkında yani yayınlanan talimatnameyi incelediğim 25 dakikaya yakın bir videom mevcut forumda. ( ) Bence konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak her modelcinin görevi. Sonuçta bu yayınlandıktan sonra bilmiyorum deme şansınız yok. Sorunuza gelecek olursak uçan 500 gram üstü her şey kaydedilmek zorunda. FPV sisteminin varlığı veya yokluğunun bir etkisi yok :) Ama bu cevapla yetinmeyip detayları öğrenmenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Hepinize teşekkür ediyorum. Detaylı inceleme yapacağım.