Hobiye yeni başlangıç için tavsiyeler

cancogan

Yeni Uye
Merhabalar arkadaşlar,

Bugün itibariyle forumunuza üye oldum ve forumun ucu bucağı yok :) Ben bu işe yeni yeni merak sardım ve başlangıç yapmak istiyorum fakat kafamda netleştiremediğim şeyler var. Hangi modeli tercih etmeliyim , neler yapmalıyım , alacağım ürün gümrükte takılırmı vs gibi bir sürü soru işaretim var. İşinin uzmanı arkadaşlarımdan abilerimden yorum öneri ve destek bekliyorum. Bütçem maksimum 500 tl şu an için bu bütçeyi aşamam. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

Youtube da tüm rc modelleri için (araba,uçak helikopter,quadcopter,sürat motoru) bol bol video izle. Hangisinde için kıpır kıpır oluyorsa ondan başla. ;D

servet karadan' Alıntı:
Youtube da tüm rc modelleri için (araba,uçak helikopter,quadcopter,sürat motoru) bol bol video izle. Hangisinde için kıpır kıpır oluyorsa ondan başla. ;D

Dünden beri binlerce video izledim hepsinde de kıpır kıpırdı içim :lol: :lol:

servet karadan' Alıntı:

Şimdi mesela ve örneğin benim içim şu videoda kıpır kıpır oldu. Ne yapmalıyım?! :lollol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Can kardeşim, ya yol yakınken dön ya da hiç değilse helikoptere falan bulaşma da uçak uçur. %p

Sümer Yamaner' Alıntı:
Şimdi mesela ve örneğin benim içim şu videoda kıpır kıpır oldu. Ne yapmalıyım?! :lollol:

Can kardeşim, ya yol yakınken dön ya da hiç değilse helikoptere falan bulaşma da uçak uçur. %p

Sümer hocam bu video beni bi defa daha düşündürdü :laugh: :laugh: Adam bildiğin jet yapmış. Şaka bi yana uçak nedense çok fazla ilgimi çekmiyor açıkçası..

Sümer Yamaner' Alıntı:
Valla Sümer abi gönül işi tabi bu, madem fön makinelerinden hoşlanıyorsun bence gözün kapalı yaparsın istedikten sonra sen bunlardan bir tane. :lollol: :lol:
Ama bence moki motorlu bir warbird'ün yerini asla tutamaz o ayrı. :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu konuda sana katılıyorum abi, uçak uçurarak başlaması lazım. Modelciliğin zevkini yaşamaya başlamadan önce biraz tozunu yutmalı bencede. ;D

Kıpır kıpırsa kaynatalım o zaman..... :p :D

Her zaman işe yaramıştır.. :laugh: :lollol:

Türker Akgün' Alıntı:
Valla Sümer abi gönül işi tabi bu, madem fön makinelerinden hoşlanıyorsun bence gözün kapalı yaparsın istedikten sonra sen bunlardan bir tane. :lollol: :lol:
Ama bence moki motorlu bir warbird'ün yerini asla tutamaz o ayrı. :)
Bu konuda sana katılıyorum abi, uçak uçurarak başlaması lazım. Modelciliğin zevkini yaşamaya başlamadan önce biraz tozunu yutmalı bencede. ;D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Kıpır kıpırsa kaynatalım o zaman..... :p :D

Her zaman işe yaramıştır.. :laugh: :lollol:

Şiddetli şekilde aklımı çeliyorsunuz :) Napacağımı şaşırdım seçenek çok fazla :-\

Valla abilerim benimki biraz farklı. Rc hobi sınıfına girdiğinden bile şüpheliyim ama. ;D Keşke Türkiyede yaygın olsa. ;D

Forumun ucu da sonu da var. Yeter ki bir yerden okumaya basla....

Dikkat edersen sordugun sorular nasil oldu ise zaten 2 yil once konu olarak coktan paylasilmis ve birisinin birazcik vakit ayirip okumasini bekliyor :D