Hazır sistemler ile yavaştan hobiye başlıyorum ( v666 & sj4000 )

grihava

Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Ürün linki incelemek için:

Yaklaşık 1-2 haftalık araştırma sonucu bu modele karar verdim Türkiye'de pek kullanan yok sanırım ya da var internette pek bilgi yok. Cihaz pek uygun sayılmaz malum dolar aldı başını gidiyor fakat fpv olması vs derken iş görür gibi duruyor benim anladığım kadarıyla ,izlediğim videolardan çıkardığım sonuca göre fpv sistemi bu cihazlar için olmazsa olmaz. Eğer alırsam daha detaylı yazarım tabi, ben yazayım siz olur olmaz dersiniz arkadaşlar

Dahili fpv sistemi var
Kendi kamerası var (fakat hiç iş göreceğini sanmıyorum aşırı kötü sadece fpv ekranına görüntü aktarmak için kullanılablir)
Yedek parçaları var
1200 mah'lık pil ve istenirse 2800mah'lık pilde takılbiliyor tabi sonuçları nasıl olur bilmiyorum denemek lazım internette detaylı kaynak yok

Şimdi benim merak ettiklerim var arkadaşlar

Bu cihaz 150 metre çekiyor sözde, bunu arttırmak mümkün mü ?(Bir şekilde uğraşmayla yapılabilir mi yani)
Fpv Sistemini kendi kamerasına değilde alacağım sj4000'e bağlıyabilir miyim acaba ?
Bu hazır sistemlerde özellikle söylediğim v666 modeli için "gimbal" bağlıyabilir miyim elektrkli olanlardan? gimbal konusunda fazla bilgim yok, ama videolarda epey fark ettirdiğini gördüm ve sormak istediğim başka bir şey ise, öncelikli olmak üzere sj4000'i rahat bir şekilde kaldırır sanırım cihaz, fakat gimballa birlikte kaldırabilir mi sizce? Gimbal motorunun kablolarını, devresinin elektriğini sağlamak için v666 modelinde extra port var mı sizce

Mesela bu ürünlerin v666'a uygun olduğu söyleniyor, demek böyle ürünler satılıyorsa uygun port vardır gibi geliyor bu ürünü alacağımdan değil sadece gimbal için port bulup bulamayacağımı merak ediyorum diyelim boş portlar var gimbal kablolarını taktık, kumandadan nasıl ayarlayacağız o porta komut vermeyi o konularda çok bilgisizim arkadaşlar

Kamera olarak sj4000 almayı düşünüyorum bana yeteceğini umuyorum, ayrıcca wife modu ile yakın mesafelerden fotoğraf çekmekte mümkün olacaktır fotoğraf çekme kalitesi pek iş görmez, ama zaten nette bununla ilgili epey kaynak var bu konuya fazla değinmeden geçiyorum

Görüşlerinizi bekliyorum
----------------------------------------------------------------------------------------------

Konuyu güncelleyeyim googleden gelen arkadaşlar için :)

modeli aldım bu fiyata pek bir şey beklenmeyecek bir ürün fakat doğru ellerde çok güzel görüntüler çıkabiliyor, ekonomik durumunuz çok el vermiyorsa böyle bir modelle başlayabilirsiniz ya da acemilik için ya da bu hobiye o kadar bütçe ayıramam diyenler fpvde olsun ama diyenler için ideal bir ürün. ben ilerde kendi modelimi toplayacağım o ayrı konu :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim hız aksiyon falan değildi amacım sadece arabayla gezerken güzel yerler görünce güzel fotoğraflar çekmek nadirende olsa video kayıtları birinci amacım fotoğraf bunuda sj4000 ile gerçekleştiriyorum çok iyi sayılmaz fakat o fiyata o ürün goproyu zaten bu cihaza takmak epey riskli olurdu

Ben sj4000'nin aparatları ile kendi kamerasının altına sj4000ünü yerleştirdim titreşimi önlemek amacı ile kameranın altına yerleştirdim çünkü orada 4 tane titreşim emici var epeyde işe yarıyor gibi duruyor

Bu da sj4000 ile çektiğim video içerisinden aldığım kare

Ben olsam oncelikle konu acip hemen soru sormak yerine bir selam verip kendimi tanitirdim. O zaman belki yardimci olan cikabilir...

Merhaba, gece üye oldum normalde selamlaşmaya falan yazarım fakat aceleye geldi o yüzden :) yazdım bakalım

V666 yı kullanan arkadaşım var, kendiside konuyu görürse yazar ama bu model gimbalı bırakın Sj4000 bile taşıyamaz 2000 lik bir pil ile. arkadaşım 1800 civarında pil takıyordu, çıplakken güzel uçuyorda ağırlık kaldırmaz, gimbalın kurulu motorlu ve kartlı üzerindede sj4000 li hali ni bu model uçurmayı bırakın yerinden kıpırdatırsa mucize olur

Cevabın için teşekkürler Mesut abi, gimbal çok önemli değilde sj4000 önemliydi çünkü kendi kamerası çok kötü. Aslında bağlayanlar var fakat uçuyor mu bilmiyorum videoda 130 gram ve daha büyük batarya ile testler yapmışlar ama bu sonuca nasıl ulaşırız bilmiyorum bende internetten 2800 mah'lık pil düşünüyorum. o arkadaşın linki varmı ben rica edip konuya çağırayım belki görmez.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eğer yanlışım yoksa bunun motorları FIRÇALI. Yani belli bir süre sonra ki bu yaklaşıl 100 uçuş demek, performans kaybı yaşanmaya başlayacak. Bence bu model alınacak ise bu şekil kullanılmalı.

Unutmayalım ki üreticisi adı üstünde WLToys Oyuncak üretiyor. Bunlardan profesyonel şeyler beklemek bence hata olur ;)

bu modelde kullanabileceğiniz en iyi kamera mobius diğerlerini kaldıramaz batarya değiştirsen bile aksilikler çıkar sürekli motorları çabuk gider

teşekkür ederim cevaplar için

İnternette sj4000 takıp kullananlar var sanırım pek kullanan yok o yüzden ilk kullanan ben olurum herhalde diyip satın allıyorum bakalım artık şansa kaldı işimiz birazda

bu model yerine fırçasız motor olarak daha iyi bir model önerebilir misiniz peki ?

ya da bunu değilde şunu alsan bence daha iyi olur dediğiniz bir model var mı hazır

Sedat bence bu modeli alma , hüsrana uğrarsın Sj4000 de taksan gimbal olmadan görüntüler çok kötü olacak, senin bütçen nekadar ona göre model toplayalım bence

700 lira falan Mesut ağabey
Epey araştırdım fakat o bütçe ile hem kamera hem fpv sistemi mümkün gözükmüyor. yinede içimde kaldı satın aldım ben, bu modelin havada sabitlenmesi falan yok aşırı basit kalacak farkındayım fakat hobiye giriş olarak sanırım iş görür. en kötü ilerleyen zamanlarda fpv sistemini söküp başka modelde kullanırım çünkü extradan hepsi para demek

Zamanla olacak şeyler fakat heycanımı bi nevi girebilmek için aldım

cx 20 düşünüyordum aslında gps vs var fakat

konuyu gördükten sonra baş edebilir miyim diye düşündüm emin olamadım neredeyse iki katı bu model ile heycanımı giderirken daha çok araştırma yaparak geliştirme yapacağım aldığım modele eğer baktım gelişmeye pek müsait değil, onla idare edip ilerleyen zamanlarda olayı iyice çözdükçe ayda bi kısım kenara para atıp kendi sistemimi toplarım diyorum yardımlarınız ile

Benim sormak istediğim bir şey var

Şu gimbal modele uygun fakat
üründeki satılık olan gimbal mi acaba yoksa ufak bir parçası falan mı fiyatı uygun geldi o yüzden garipsedim biraz

acaba bu mobius yerine sj4000ü destekler mi :) (kaldırmasını bi şekilde yapıcam inat ettim :D)

birde ben bunlar için iyice araştırma yapacağım detaylı fakat şuan kısa bir bilgi olsun diye

ben bu modele gps vs ekliyebilir miyim acaba?
birde fırçasız motor takabilir miyim ?aynı volt ile çalışan aynı şekilde boyutları uygun olan fırçasız motorlar varmıdır ?

cx20yi çok beğendim aslında menzili falan epey iyi gimbal falan rahatlıkla kaldııryor gel gelelim fpv sistemi yok üzerinde, lcd ekran kamera falan derken ayrı maliyet fakat bu iş görmez ise kamersını fpv sistemini söküp yeğene hediye etmeyi düşünüyorum kendimede yeni bir sistem ya hazır ya da konuları alt üst ederek en uygun modeli oluşturmak.

Ynt: Hazır sistemler ile yavaştan hobiye başlıyorum ( v666 & sj4000 )

birincisi baktigin gimbal bos plastik kasa motorlari yok kontrol karti yok en az 50 60 dolar dah harcamalisin

ayrica gimbal ve kamera yi taktiginda bu model kesinlikle ucmaz, bak dikkat et kesinlikle ucmaz diyorum, zor olur demiyorum

ikincisi ise bu modelin kontrol karti tek parca alico esc vs hepsi icinde brushless motor falan takamazsin oyle bir sans yok

nasil aldiysan oylece kullanacaksin baska yapacak hicbirsey yok

ben 700tl ye kumanda haric model toplatirdim sana , hatta kendi modelimide satiyordum yaklasik bu paraya , ilanlar arasinda var

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut ustad durumu son bir kez daha net bir sekilde ozetlemis. Oyuncak sinifina giren bu modele hernagi bir modfikasyon yapmak teknik olarak mumkun degil. Ya bunu kabul ederek bu modeli alin ya da baska bir model bakmanizi tavsiye ederiz ;)

teşekkür edeirim gimbal hayal kalacak bunda onu anladım, aslında geliştrme yapanlar var ama o kadar anlamıyorum yabancı kaynaklarda hep ingilizce deseniz zaten sıfır
440 liraya geldi bu bana SJ400ü'de yaklasık 220 liraya aldım gerçi daha hiç birisi gelmedi ama eğer beğenmez isem zararım fpv sistemini kullanabilirim sanırım başka multikopterde vs çünkü başka model alsam bile fpv sisteminide para verecektim 200 lira gibi bi miktar olacak yine çokmu derseniz çok, ama kullandığımıza sayarız artık.

İlan linkine baktım çok güzel bir model. gps vs yok değil mi bunda, havada sabitleniyor mu ? istediğimiz kordinatlarda

Gelince onun hakkında bir konu açıp izlenimlerini yazaırm, kötü iyi diye belki ben gibi merak eden düşük bütçeli başka arkadaşlar dahada vardır

Ynt: Hazır sistemler ile yavaştan hobiye başlıyorum ( v666 & sj4000 )

GPS maglesef yok , GPS li kartlar zaten 600 700tl is oraya gelince 1500tl altina cihaz bulmak zor :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

v666 daha gelmedi hala bekliyorum bakalım :)

o gelene kadar yavaştan kendi modelime karar verdim, onla acemeliğimi atarken kendi modeliminde parçalarını yavaştan kafamda topluyorum

v666 geldiğinde, fotoğraflar ile görüşümü yazacağım