İdeal cyclic ve rudder servo hızı kaç °/s olmalı?

Ali Haydar GÖK

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Selamlar üstadlar.
Bu aralar bol bol sim çalışıyorum. Fakat sağ başparmağım sol yukarı tarafın sonuna kadar yetişmiyor. Yani en ileri ve en sol tarafa. Ulaşsada kumanda tutuşum, model falan denge kaybediyor. Bu sorunu modelin Servolarını hızlandırarak aşmaya çalıştım fakat o zamanda model yerinde durmuyor :D Şimdi benim merak ettiğim konu ideal servo hızları ne şekilde olmalı? Benim çok rahat ettiğim hızlar (sol üst tarafa ulaşmakta zorluk yaşasamda) Rudderde 270°/s cyclicde ise 180°/s

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Her modelde yok @Mehmet Kucuksari abi ama bazı modellerin kendi ayarlarında var. Modeli editliyerek kurcalıyorsun. Ben sim hızını en üst düzeye getirdim. Daha doğrusu %100 konumuna getirdim. Editlediğim modeli orjinal hali ile kullanma imkanım sıfır. Çünkü çok aşırı hızlı Servoları. En ufak stick hareketi bile yeterli geliyor. Modeli evcilleştirincede acaba çok mu evcil oldu bu dedim. :D
Pirohover çalışıyorum ve 90°/s yeterli başlangıç için diye okudum forumda. O zaman Rudderın 360 yada 270 olması yeterli gelir en azından benim için diye düşündüm. Yani ileride bu yetersiz gelebilir mi diye sizlerin görüşlerini merak ediyorum. Yavaşa alışıp ileride sorun yaşamak can sıkıcı olur. Ve sadece Rudder meselesi değil cyclick sevo hızları da önemli. Orta seviye 3D için ideal hızlar nedir acaba ?
Derece /saniye meselesini muhtemelen herkes biliyordur ama yazmakdan zarar gelmez sanırım. Full Rudder komutu verdiğimizde model 1 snde eski konumuna geliyorsa 360°/s hızında olmuş oluyor. Cyclicde aynen bu şekilde.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kumandayı boyun askısından asıp çift parmak kullanmayı dene derim ben.