Lipo Batarya İçin İdeal Şarj

ocemarslan

Yeni Uye
Merhaba, forumda yeniyim ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Şuan da CX-32 drone kullanıyorum. Daha önce de birçak farklı modelde uçtum. İlk defa bu modele lipo pil ile karşılaştım. Fazla uzatmadan konuya gelecek olursak cihazın içinden 7.4V 2S 450 mah Lipo Batarya çıkıyor. Ben topmodelden yedek pil de sipariş verdim 450 mah 25C lik. Şimdi sorum şu şekilde. Birkaç yerde daha okudum lipo pillerde şarj çok önemli, hücre başına 3.7 V un altına düşmemeli falan demişler açıkcası pek birşey anlamadım. Lipo şarj için balancer alın demişler. Şimdi bu ürünün kutusundan bataryayı şarj etmek için şu aparat çıktı : . Ben bunu telefonumun şarj adaptörüne bağlayıp şarj ediyorum. Ne kadar doğru bilmiyorum öncelikle bu konuya açıklık getirmenizi rica ediyorum. Şarj adaptörüm LG G4 şarj adaptörü. 2. olarak eğer bu yaptığım yanlış ise nasıl bir yöntem kullanmalıyım? Neler almam gerekir? İmax B3 yeteli olur mu? Kutudan çıkan kendi kablosu haricinde makine almam ne kadar uygun olur veya olmaz bir açıklık getirir misiniz? Şimdiden Teşekkürler. İyi Forumlar...

Lipo Batarya İçin İdeal Şarj

Icinden Cihan aparatı kullanmaya devam edin. Ama ilerisi icin aşağıdaki konuda yer alan lipo ve şarj cihazları konularına mutlaka bak.

https://www.rckolik.com/rc-ucak-ve-heli-ortak-ekipmanlari-indeksi-t3243.0.html

Sent from my iPhone using Tapatalk