İleriye dönük kumanda seçimi için tavsiye

İlgi Alanı
Hepsi
Forumu çok araştırdım ama buna benzer bulamadım eğer varsa şimdiden özür dilerim.
Merhaba kolay gelsin ilk uçağımı aldım simülatör çalışmalarım devam ediyo kumanda alımayı düşünüyorum tam olarak net bi bilgim yok ilk başta 6 kanal dx6i düşündüm ama sonra forumda akrobaside duman için falan yada başka bişey için daha fazla kanal kullanılıyormuş bende hitec aurora 9 düşündüm ikinci el daha makul geliyo şuan için ama sormadan edemedim daha farklı önerisi olan var mı ileriye dönük olsun istiyorum çünkü pilotajım geliştikten sonra benzinli akrobasi uçağına başlamak istiyorum bu yüzden kötü bi kumamdaya da emanet etmek istemiyorum aynı zamanda simülatördede kullanıcam elim alışması için.
Şimdiden tavsiye ve önerileriniz için çok teşekkür ederim iyi forumlar.

Burak dalbudak' Alıntı:
Forumu çok araştırdım ama buna benzer bulamadım eğer varsa şimdiden özür dilerim.
Merhaba kolay gelsin ilk uçağımı aldım simülatör çalışmalarım devam ediyo kumanda alımayı düşünüyorum tam olarak net bi bilgim yok ilk başta 6 kanal dx6i düşündüm ama sonra forumda akrobaside duman için falan yada başka bişey için daha fazla kanal kullanılıyormuş bende hitec aurora 9 düşündüm ikinci el daha makul geliyo şuan için ama sormadan edemedim daha farklı önerisi olan var mı ileriye dönük olsun istiyorum çünkü pilotajım geliştikten sonra benzinli akrobasi uçağına başlamak istiyorum bu yüzden kötü bi kumamdaya da emanet etmek istemiyorum aynı zamanda simülatördede kullanıcam elim alışması için.
Şimdiden tavsiye ve önerileriniz için çok teşekkür ederim iyi forumlar.

Merhaba Burak, aradığın konuya bu linten ulaşabilrsin.

Teşekkürler Ayhan Bey fakat bu konuya baktım da kararsız kaldığım kumandalar ile ilgili bi bilgi edinemedim bu yüzden konu açtım. Daha detaylı kullanıcı bilgisi için. Teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Burak merhabalar,

Burada yazılanlardan farklı, yazı ile ifade edilebilecek bir nokta kaldığını zannetmiyorum. Ki zaten burada yazılanları okuduysan, Hitec 9'un kötü bir kumanda kabul edilmediğini görürsün.

Simulatör kullanımı için ise, zaten paylaşılmış olan şu bilgileri inceleyebilirsin.

Başka merak ettiğin hususlar olursa üst linkte yer alan"Ara" linki ile ulaşabileceğini düşünüyorum. Daha rafine bir arama için ben genelde "Sonuçları ileti olarak göster" ve "Arama sadece konu başlıklarını içersin" seçeneklerini işaretliyorum.

Evet zafer bey orda da yazıldığı gibi o anki teknolojiye bakılması gerektiğini söylüyo ve o konular 2013 de açılmış benide tedirgin eden şey o almışken fiyat ve kalite yönünden iyi bir kumanda almak istiyorum.

2013'den 2015'e gelinceye kadar, hayatı değiştiren bir teknoloji gelmedi açıkçası... Yeni teknolojiler sadece "biraz" daha iyi.

O zaman bi nebze içim rahatladı :) yani hitec aurora 9 u alabilirim :halay:

Burak bey selamlar
Naçizane bir uyarım olacak. Alacağınız kumandanın forumda ki hatta memleketteki kullanıcı sayısına dikkat edin. Kafanıza takılan bir sorun veya ayarlar ile ilgili rahat destek bulabilmeniz açısından çok önemli. Yoksa hemen hemen bütün markalar kalite açısından sıkıntı çıkarmaz. Ben yandım siz yanmayın :)

Benim de tavsiyem spektrum alın keyfinize bakın. Tabi aurora ya da başkasını kötülemiyorum. Bu forumda spektrum ile ilgili içerik çok.

Peki kaç kanallı alayım sadece uçak için ikinci el mi sıfır mı alayım ? Teşekkürler fikirleriniz için.

Burak dalbudak' Alıntı:
Peki kaç kanallı alayım sadece uçak için ikinci el mi sıfır mı alayım ? Teşekkürler fikirleriniz için.

Uçak için kanal sayısı vermem çok doğru olmayabilir ama 7 kanal rahat rahat yeter diye düşünüyorum. Forumlardan veya camiada bilinen bir arkadaştan gönül rahatlığı ile alabilirsin. RCPANO ve Sahibinden.com dikkat etmekte büyük fayda var ;)

Evet abi ordakilere güvenemiyorum çünkü kontrol edilmiyor sonuçta. Birde wing tiger ile gelen simülasyon kablosu ile simülasyon çalışmaya devam edebilirmiyim dx7 ile ?

Burak dalbudak' Alıntı:
Evet abi ordakilere güvenemiyorum çünkü kontrol edilmiyor sonuçta. Birde wing tiger ile gelen simülasyon kablosu ile simülasyon çalışmaya devam edebilirmiyim dx7 ile ?

%99 calismaz. Marka bagimsiz tum gercek kumandalar icin dongle adini verdigimiz cihazlara ihtiyac var. Ilgili konuda paylasmistik ;)

Anladım abi teşekkür ederim

Hitec candır :) Hitec al. O yoktu bu yoktu unut:) ayarlar zaten tek ekranda. Yanlış anlaşılmasın fakat hiteci hiç kullanmayanların ayar konusunda sıkıntı çekmemek için spektrum vs önermeleri çok mantıklı değil. Çünkü, ayar konusunda hiçbir sıkıntı yok hatta çoğu kumandada olmayan ek ayarlar var. Kullanan birisi olarak kesinlikle tavsiye ederim. 30 dklık inceleme sonrası tüm menü aklında kalıyor. Sonra ezbere yapıyorsun. Koca ekranda çoğu şeyi aynı anda görebilmek önemli. En önemlisi bütçen nedir, ona göre yardımcı olalım. Eğer daha kısıtlı ise, pilottr de benzer ve daha ucuz modellere de bakabilirsin. Kullanmadım ama Levent Abi bi arkadaşa almıştı. Baya inceledim. Çok kullanışlı ve güzel fiyatları da daha avantajlı. Bence bunlara da bi bak istersen.