ilk balsa modelim Kadet Senior insaati

ilk balsa modelimim ilk ucusu yine ruzgarli bir gune denk geldi Selcuk ile beraber ucus pistine gittik ucagin tum kontrollerini yaptik ve oturduk bekledik belki ruzgar hizini azaltir diye , baktik ruzgarin azalacagi yok vira bismisllah ne olacaksa olsun dedik , ucacagindan hic umudum yoktu birde ustune ruzgar eklenince kalkar kalkmaz 3 aydir ugrastigim emeklerim yerler yeksan olur dusuncesiyle verdim gazi baktim tam kalkiyor ruzgar yandan verdi samari , yok hemen kirilip parcalanmak deyip duzeltiverdim son anda , ruzgara dogru ilerlemek istedikce ruzgar duvar ordu adeta , bi firsat vermedi soyle keyifle ucurmaya , neyseki yeterince havada kaldiktan sonra sira geldi inise aman bir hata yapmayim dedikce ellerim titredi heycandan , yarim yamalak guc bela indirebildim cok sukur zaiyat vermedik , pervane kanat govde hasarsiz bir sekilde saglam kalabildi bu kotu inise ragmen .
selcuk kardesimede çok cok tesekkur ederim yanimda buyuk destegi oldu , sevincime ortak oldu sagolsun , varolsun .

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık! Model çok başarılı olmuş, gayet güzel uçuyor. Hatta, inmemek için direniyor sanki. Bırakın da uçayım der gibi. Ama o modelin sağ salim inişi yok mu? O keyif yeter!
aynen hic inesi yoktu , ruzgarla beraber ucurtma gibi suzuluyodu , ilk defa boyle sakin bi ucagim oldu , kuzu gibi masallah :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre KAYGIN
Haydi gözünüz aydın :thumbup: tebrikler, insanın kendi yaptığı modelin ilk kez havalanması ve sonrasında sağ salim geri inmesi kadar keyifli birşey yok bu hobide, ellerinize sağlık. Keyifli kırımsız uçuşlar dilerim. Görebildiğim kadarıyla model tam bir "Sig Kadet" gibi uçuyor :)

İlerideki uçuşlarınızda güvenliğiniz için küçük bir not, uçuş alanınızda izafi bir güvenlik hattı belirleyin, bu genellikle uçuş sırasında durduğunuz yerden geçen ve piste paralel uzanan bir hat olur. Bu hattın bir tarafı uçuş alanı diğer tarafı da güvenlik alan olarak düşünün. Diğer insanların bulunduğu, arabaların park edildiği yerler hep güvenli alanda olmalıdır. Uçuş sırasında da çok özel acil durumlar haricinde modeli sadece "uçuş alanı" içerisinde tutmaya çalışın. Bu alışkanlığı daha başlarda oturturtmaya çalışmak faydalı olacaktır.

Haydi gözünüz aydın :thumbup: tebrikler, insanın kendi yaptığı modelin ilk kez havalanması ve sonrasında sağ salim geri inmesi kadar keyifli birşey yok bu hobide, ellerinize sağlık. Keyifli kırımsız uçuşlar dilerim. Görebildiğim kadarıyla model tam bir "Sig Kadet" gibi uçuyor :)

İlerideki uçuşlarınızda güvenliğiniz için küçük bir not, uçuş alanınızda izafi bir güvenlik hattı belirleyin, bu genellikle uçuş sırasında durduğunuz yerden geçen ve piste paralel uzanan bir hat olur. Bu hattın bir tarafı uçuş alanı diğer tarafı da güvenlik alan olarak düşünün. Diğer insanların bulunduğu, arabaların park edildiği yerler hep güvenli alanda olmalıdır. Uçuş sırasında da çok özel acil durumlar haricinde modeli sadece "uçuş alanı" içerisinde tutmaya çalışın. Bu alışkanlığı daha başlarda oturturtmaya çalışmak faydalı olacaktır.
tesekkur ederim onerinizi dikkate alacagim , ucus gunu cok fazla ruzgar olmasindan pel istedigim sekilde ve rotada ucus yapamadim , ucus konusunda cok iyi oldugum soylenemez ozellikle ruzgarli havalarda zorlaniyorum ,
kadet gercekten cok yavas ve sakin ucan bir ucakmis bu yonuyle cok hosuma gitti benim gibi acemi biri icin tam bana gore diyebilirim

Burak tebrikler.Mamak pistinde görüp yapmaya karar verdiği uçak benim Kadet Senior idi.Ben aileron ve flap'lı yapmıştım.Burak'a da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.Uçağı ve yapımını bilen olarak forumdaki paylaşımını yeni gördüm malesef.Sevgili Cengizhan Kurtalan'da benim uçağı ve yapımını bilir.Sevgiler...
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
İnşaat süper gidiyor, elinize sağlık.
Egzosa deflektör takmak teyyareye bulaşacak yakıt yağını bayağı azaltır ama ben de Ömer Bey'e katılıyorum, kaplamadan teyyare üzerinde motoru çalıştırmamakta fayda var. Maksat motoru test etmekse, basit bir motor stand uydurup öyle deneyin