ilk balsa modelim Kadet Senior insaati

Bende arkadaşlara katılıyorum, geç olsun güç olmasın.
Kanatlarda iki spar arasında su yönü spara dik gelcek şekilde web-share (isim de yanlışlık olabilir) unutmamak lazım kanadın burulmasını engeller.

Bende arkadaşlara katılıyorum, geç olsun güç olmasın.
Kanatlarda iki spar arasında su yönü spara dik gelcek şekilde web-share (isim de yanlışlık olabilir) unutmamak lazım kanadın burulmasını engeller.
tam olarak anlamadim , ama bahsettiginiz kanadin ortasindan gecen destek ise , onu 3 parca halinde yaptim .
ortaya yerlestirecegim dihedrali verdigimiz tahtalari hus kontraplaktan yaptim 3mm 2 kat seklinde ,

Resimden daha net anlaşılacaktır;
Ana spar ve arka sparların kenarlarında 2mm damarları yere dik olacak şekilde parçalar var, bunlar olmaz ise kanadın burulma direnci çok düşük olacaktır.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Resimden daha net anlaşılacaktır;
Ana spar ve arka sparların kenarlarında 2mm damarları yere dik olacak şekilde parçalar var, bunlar olmaz ise kanadın burulma direnci çok düşük olacaktır.

simdi anladim onlari henuz yapmadim dün servolari yerlestirdim , zimparaladim
kanatlara aileron ekledigim icin biraz ugrastirdi
planda da olmayinca biraz zorlandim acikcasi.

Merhaba :RCKolik::saygilar:

Benim de merakla yakından takip ettiğim Kadet Senior un maiden uçuşunu bugün itibariyle gerçekleştirmiş bulunuyoruz:halay:

Önce biraz yerde taksi yapıp motorun durumunu gözlemledik. Yarım depoya yakın yerde taksi yaptık. Sonrasında baktık her şey yolunda gözüküyor 20 km/s in üstünde ki rüzgara rağmen maiden uçuşu gerçekleştirdik:) Yandan rüzgar esmesi kalkış ve iniş için bizi zorlasa da @Burak Ağcayazı başarıyla modelini gökyüzü ile buluşturdu?

Bu güzel maiden uçuşu benimle gerçekleştiren @Burak Ağcayazı ya çok teşekkür ederim?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol