İlk Quadrocopter'imi toplamaya başlıyorum

hakanex3000

Yeni Uye
Arkadaşlar iyi günler. Forumda teknik bilgilerin büyük bir kısmını okudum ama daha önce RC uçak üzerine çalıştığım için benimi için yeni bir konu. Yaklaşık 6 aydır forumu ciddi mana da okuyorum.

Artık 450 sınıfı bir quadro toplama için kendimi gaza getirdim. Tecrübelerinizden faydalanmak için şu bulduğum frame'in işimi görüp göremeyeceğini sizlere sormak istiyorum. Resimlerden çok anlşaılmıyor ama güç dağıtımı bu frame üzerinde yok yorumlarınızı bekliyorum.

Hakan
Biraz daha ciddi okursan iyi olur
ana sayfa index ine bir bak veya ara butonu var

hexada yüzlerce parça var
(her bulduğun malzemeyi bize onaylattıracakmısın)

veya

Gayet ciddi bir şekilde okuyorum merak etmeyin Semih Bey.

Bahse konu index safyasını da, o bölümüde okudum. 3 model var onları da inceledim. bende bulduğum onlara benzer bir modeli bularak burada fikir sordum.

Nerede ara butonu var nerde index var onuda bilirim. Ben modelciliğe 12 yaşımda başladım 20 sene olmuş. Forumun tecrübesine dayanaraklinkini paylaştığım ürünün işe yarayıp yaramayacağını sordum.

Her malzemeyide onaylatıp onaylatmayacağım diye bir konu olmamakla birlikte bu uslupta yazacaksanız benim adımını geçtiği hiçbir konuya yazı yazmayın lütfen.

Hakan bey merhabalar,

bahsi konu frame sizin için uygun ise o tipde hoşunuza gidiyorsa almanızda bir sakınca göremiyorum, fiyatda makul gibi biraz araştıma ile o fiyata dağım plakalı olanı bulabilirsiniz,tecrübe olarak sorarsanız x525 tarzı alın derim,

hoş geldin ve kolay gelsin

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğunuz frame'ide hemen inceleyeceğim. Sağolun tekrar.

Adaş bu frame en çok kullanılan modeldir bende kullanıyorum 50metreden sert zemine düştü gayet dayanıklı pdb li olmasida çok iyi çekincen ağırlığı ise biraz ağır diğerlerine göre.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tavsiyeniz için teşekkür ederim hakan bey. İlk mesajımdaki gövdeyi aldım, gelmesini bekliyorum. Forumda index sayfasında bahsedilen motorların sipariş aşamasındayım.

Buradan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz http://iha.shgm.gov.tr/index.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayın "35incibolge" hızlı bir giriş olmuş. Keşke sizi önce biraz tanısaydık, en azından isminizi öğrenseydik..

Diğer taraftan yukarıda paylaştınız tüm değerli bilgileri forum olarak zaten gün ve gün yakından takip ettik... Yine de hatırlatma için teşekkürler. Sadece bu konuda direkt bunları paylaşmanız biraz ilginc oldu ??

Bu konuya neden böyle bir yazı paylaşıldı anlam veremedim. Mehmet beyin bahsettiği gibi, bahse konu talimat ile ilgili başka bir konu başlığı zaten mevcut.

Frame geldi siteden gördüğüm şekilde birleştirmeye çalıştım, sanırım 1,5mm allen anahtara ihtiyacım var. Koçtaştan alacağım artık.
Quadrocopter toplama indeksindeki sunnysky 2212 motor ve 30 A ESC fiyatları araştırıyorum. Sorup sormamakta kararsızım ama içimde kalmasın :)

Simonk yazılımlı herhangi bir ESC işimizi görürü mü yoksa illa Hobbykiny, Turnigy vb. ürünlere mi bakmalıyım. Ağırılıkları ortalama 20-24 gr civarı.
Şöyle bir ürün var;

Bunun ağırlı ise 14,5gr. Toplamda teoride 34 gr daha hafif bir quadro toplama mümkün. ama bunda yazılım BLheli.

Alsam riskli mi olur acaba?

Hakan bey ,tecrübe olarak simon k dan şaşmayın derim genelde quad ve multi için simon k tercih ediliyor