Video İlk Uçuş

Bundan iyi uçuş alanı mı olur? Zaten iniş ve kalkışlar rüzgara karşı olur, rüzgara rağmen kontrol da iyi. Ama, bir de video çekerken şu telefonu yatay tutsanız, görüntü üç kat büyüyecek, biz de modeli daha iyi göreceğiz.
Öte yandan, iniş çalışmaları için önce güvenli irtifada iniş yapıyormuş gibi pisti karşılayıp, yavaşlamak ve geçiş yapmak, daha sonra irtifayı düşürerek aynı çalışmayı yapmak oldukça yararlı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Samet Acar
Bundan iyi uçuş alanı mı olur? Zaten iniş ve kalkışlar rüzgara karşı olur, rüzgara rağmen kontrol da iyi. Ama, bir de video çekerken şu telefonu yatay tutsanız, görüntü üç kat büyüyecek, biz de modeli daha iyi göreceğiz.
Öte yandan, iniş çalışmaları için önce güvenli irtifada iniş yapıyormuş gibi pisti karşılayıp, yavaşlamak ve geçiş yapmak, daha sonra irtifayı düşürerek aynı çalışmayı yapmak oldukça yararlı olacaktır.

Ömer bey teşekkür ederim önerileriniz için. İrtifa düştükçe yani son yaklaşmaya gelince rüzgardan mı gazı yavaş yavaş kestigim için mi bilmiyorum ama kontrolsüz bir şekilde yalpalama çok oluyor ve bu kertede modeli tutmak daha zor hale geliyor modelden ötürü de olabilir henüz tecrübe edemedim bu kısmı. Daha iyi uçuş alanı olur mu? Varsa bile ben bulamadım henüz:D model ise herhangi bir plana sadık kalınarak yapılmış birşey değil 80 cm uzunluğunda küp üzerine 140cm uzunluğunda, 17 cm genişlikten oluşan bir kanat. Moto-glider tarzı bir türün daha kolay ucurulabilir düşüncesi ile böyle bir yol izledim ve bu rüzgara rağmen gayet stabil uçtu. Yorumlarınızı için teşekkürler tekrardan:)

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan