IMAC, "International miniature aerobatic club" Kapsamli Rehber

Nasıl desem... Ekran kartı yetmemiş de, low poly çalışılmış gibi :lol:

Bakinca, aynen oyle gorunuyor degil mi ? Ama, amasi var...

Bu herif, Gernot Bruckman'in ** 511 ham puan cikardigi musabakada, low poly'si ile alin teriyle 464 puan cikarmis... :saygilar: Gel de saygi duyma boyle bir metoda, disiplin ve emege... Diger yarismacilarin hepsi kopekbaligi, akrep, ciyan, onu da pas gecemeyelim :coolxf:

**(Gernot, dunya sampiyonasinda ilk 3'de ucuyor, sponsorlu ve 2 gobekten modelci aileden gelen ve tek isi bu olan Avusturyali genc dostumuz. )

Skor tablosunu asagiya birakiyorum:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaşa ancak saygılarımızı sunarız. :saygilar:

Bu isimlerden methettiklerinin izliyorum uçuşlarını. Fikrimiz oluyor valla sayende. :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Flight Coach konusunda gelismeler var, toplasin yamacima :)

Aksam montaji tamamladim, hersey yolunda gibiydi. Sabah geldim ucus icin, sistemi calistirip uctum bir hevesle... Iner inmez, loglari aldim Plotter'a bir attim... Karsimda yun yumagi gibi duran sacma sapan sekiller

Ardindan, sistemi yeniden gozledim bilgisayardan, pusula aktif gorunmuyor (GPS uzerindeki harici pusula). Menuden yalnizca harici pusulayi kullan secenegini tikladiktan sonra yer ucagin Mission Plannerdaki istikameti belirdi, lakin abuk subuk bir yere bakip tam olarak dogru aciyi yakalamiyordu. Pusula kalibrasyonuna giristim. Malum kablonun bir ucu laptop'a diger ucu devreye bagli olunca cok karin agritan bir is... Neyse, baya bi takla attiktan sonra kalibrasyonu tamamladim ve baska bir ucus daha yaptim...

Indikten sonra plotter'da bu sefer daha anlamli figurler belirmeye basladi :hoppa:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Simdi, sistemi optimize etme zamani. Bayrami firsat bilip kampa girmeyi planliyorum vucudum musade ettigince...

Dakika skor bu sekilde

Anlaştık ??.
Ben önce elimde ne var, onları bir çıkarayım ortaya, eksiklerim var mı yok mu bileyim, sonra tabii ki senin desteğine ihtiyacım olur. ?

Zaruri komponentler:
1)Ardupilot-Mission Planner uzerinden calistirilabilen herhangi bir Ucus kontrol devresi
2)Tumlesik pusulasi olan GPS unitesi

Gerisi, sac bas yolduran ayarlar vs... Ama bir sekilde baslamak lazim, kervan yolda duzuluyor... Her soruya bir cevap bulmak mumkun biraz zorlayinca...

Bu yilin sekansindan en zorlu manevralardan biri kose donuste icra edilen Yatik Horguc (Diagonal Humpty-Bump)... Tirmanis 45 derece, perspektif bakista (bas sagda ya da solda) 45 derece hattin dogrulugunu anlamak pilot acisindan oldukca zor, hadi dogru aciyla ciktiniz, bu sefer buna paralel aci ile inis yapilmasi icab ediyor... Fena sonuclar cikmamis sanki :coolxf: Hatalar tabi ki var, tonolar merkezden bir miktar kacik, cikista bir miktar eksenden kacmisim (kafa ruzgarina ucuyorum orada), kolay telafi edilebilecek seyler, giris cikis kotlarini ayni tutuyorum genellikle, lakin geometrik olarak farkli kottan cikmanin da bir mahsuru yok...

Hayirli bayramlar, iyi seyirler...

Bir dostumuzun tavsiyesi üzerine GPS yenileme hızını saniyede 5'ten 10'a çıkardım, ve veri aktarım değerini temsil eden BAUD'u yukselttim Ardupilot üzerinde ve daha dikkatli bir kalibrasyon yaptım...

Bugün öğleden sonra hem antrenman hem denemek amaçlı 5 sorti (13 sekans tekrarı) uçtum... Her uçuş sonrası logları plotter'a atıp analiz ede ede sindire sindire bir sonraki uçuşa geçtim. Özellikle aşağıdan açılı bakışta perspektif etkisi nedeniyle tam olarak tespit edemediğim açı hataları ile ilgili inanılmaz faydalı geri dönüşler alıyorum kayıtlar sayesinde....İkinci bir faydası da rüzgar telafisi yaptığımda ne kadar doğru, ne kadar eksik olduğunu yüzüne vuruveriyor insanin ?

Çok keyif almaya başladım koçumdan, ben ona: Koç, o bana: Söyle koçum benim diye diye günü bitirdik...

Bu güne ait güzel bir anı bırakıyorum buraya:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme: