İstanbul'daki Aktif uçuş alanları

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Burak TOYER

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese iyi akşamlar,
Bu gün saat 16:00 da işyerimden eve dönerken (Gebze Organize Sanayi) rota olarak genelde kullandığım F1 İstanbul park tarafından geçmekteyim.

Oradan her geçişimde Orhanlı grubu ile F1 de uçuşlarımız aklıma gelir ve bu gün dönerken resimde gösterdiğim alanda havada Beyaz Kırmızı bir RC uçak gördüm. Ters yönümde olduğu için duramadım ve eve gitmem gerektiği için dönemedimde.

Bizlerden birimidir acaba? Uçtuğu alanı az çok gördüm. Düz tarla ve çimlik gibiydi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İlgi Alanı
Uçak
Herkese iyi akşamlar,
Bu gün saat 16:00 da işyerimden eve dönerken (Gebze Organize Sanayi) rota olarak genelde kullandığım F1 İstanbul park tarafından geçmekteyim.

Oradan her geçişimde Orhanlı grubu ile F1 de uçuşlarımız aklıma gelir ve bu gün dönerken resimde gösterdiğim alanda havada Beyaz Kırmızı bir RC uçak gördüm. Ters yönümde olduğu için duramadım ve eve gitmem gerektiği için dönemedimde.

Bizlerden birimidir acaba? Uçtuğu alanı az çok gördüm. Düz tarla ve çimlik gibiydi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu alanda uçurmak yasal olarak mümkün mü? shgm de kırmızı değil ama sadece ticari ve arge amaçlı izin alınabiliyor galiba ama sigorta falan istiyor izin sayfasında

Berk Eksin

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bu alanda uçurmak yasal olarak mümkün mü? shgm de kırmızı değil ama sadece ticari ve arge amaçlı izin alınabiliyor galiba ama sigorta falan istiyor izin sayfasında
Hocam shgm ye kaldınız mı uçamazsınız. Gözden uzak etrafta elektrik telleri ağaçlar binlar insanlar vb tehlike yaratacak şeyler olmadığı sürece bence uçuş serbesttir. Eğer sghm den izin almaya kalktınız mı 1 saatlik uçuş için 2 gün uğraşırsınız

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
İlgi Alanı
Uçak
SHGM2nin yönetmeliğinde hava alanları ile ilgili düzenleme var, yanlış hatırlamıyorsam" havaalanı merkezinden 15 km lik çap, pist istikametinde 20 küsur km " gibi bir şeydi, belki o yüzden (yani zaten yasak diye kırmızıya boyamamış olabilirler, bakmak lazım, Sabiha bu sınırlara giriyor. Berk beyin dediği de doğru, onlara kalırsa uçulmaz, ama havaalanı hassas konu.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan

Burak TOYER

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Eski orhanlı grubundan bir büyüğümüz ile görüştüm geçen gün. Orada uçanlar eski orhanlı ekibinden 2 3 kişiymiş. bir süredir uçuyorlarmış orada ve soran eden yokmuş. bende modelimi canlandırabilirsem bir gün orada arkadaşarla buluşmayı düşünüyorum.:saygilar: