İstanbul'daki Aktif uçuş alanları

Herkese iyi akşamlar,
Bu gün saat 16:00 da işyerimden eve dönerken (Gebze Organize Sanayi) rota olarak genelde kullandığım F1 İstanbul park tarafından geçmekteyim.

Oradan her geçişimde Orhanlı grubu ile F1 de uçuşlarımız aklıma gelir ve bu gün dönerken resimde gösterdiğim alanda havada Beyaz Kırmızı bir RC uçak gördüm. Ters yönümde olduğu için duramadım ve eve gitmem gerektiği için dönemedimde.

Bizlerden birimidir acaba? Uçtuğu alanı az çok gördüm. Düz tarla ve çimlik gibiydi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Herkese iyi akşamlar,
Bu gün saat 16:00 da işyerimden eve dönerken (Gebze Organize Sanayi) rota olarak genelde kullandığım F1 İstanbul park tarafından geçmekteyim.

Oradan her geçişimde Orhanlı grubu ile F1 de uçuşlarımız aklıma gelir ve bu gün dönerken resimde gösterdiğim alanda havada Beyaz Kırmızı bir RC uçak gördüm. Ters yönümde olduğu için duramadım ve eve gitmem gerektiği için dönemedimde.

Bizlerden birimidir acaba? Uçtuğu alanı az çok gördüm. Düz tarla ve çimlik gibiydi.

Bu alanda uçurmak yasal olarak mümkün mü? shgm de kırmızı değil ama sadece ticari ve arge amaçlı izin alınabiliyor galiba ama sigorta falan istiyor izin sayfasında

Bu alanda uçurmak yasal olarak mümkün mü? shgm de kırmızı değil ama sadece ticari ve arge amaçlı izin alınabiliyor galiba ama sigorta falan istiyor izin sayfasında
Hocam shgm ye kaldınız mı uçamazsınız. Gözden uzak etrafta elektrik telleri ağaçlar binlar insanlar vb tehlike yaratacak şeyler olmadığı sürece bence uçuş serbesttir. Eğer sghm den izin almaya kalktınız mı 1 saatlik uçuş için 2 gün uğraşırsınız

SHGM2nin yönetmeliğinde hava alanları ile ilgili düzenleme var, yanlış hatırlamıyorsam" havaalanı merkezinden 15 km lik çap, pist istikametinde 20 küsur km " gibi bir şeydi, belki o yüzden (yani zaten yasak diye kırmızıya boyamamış olabilirler, bakmak lazım, Sabiha bu sınırlara giriyor. Berk beyin dediği de doğru, onlara kalırsa uçulmaz, ama havaalanı hassas konu.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
Eski orhanlı grubundan bir büyüğümüz ile görüştüm geçen gün. Orada uçanlar eski orhanlı ekibinden 2 3 kişiymiş. bir süredir uçuyorlarmış orada ve soran eden yokmuş. bende modelimi canlandırabilirsem bir gün orada arkadaşarla buluşmayı düşünüyorum.:saygilar:

Arkadaşlar Pendik tarafında uçabileceğim alanlar var mı? Bilgisi olanlar ister özelden ister buradan paylaşabilirse sevinirim :)

Herkese iyi akşamlar,

Tekrar konuya cevap gelince hatırladım, Temmuz sonu gibi uçuş için yer araştırıyorduk. F1 pistinin girişine gittik oradaki görevlilere sorduk. Sizin bu işaretlediğiniz yeri tarif ettiler ve "orada uçuş yapıyolar, bizim tesise yaklaşmadan siz de yapabilirsiniz" dediler. Direksiyon çalışanlar falan da var. Bayağı açık bir alan