İstanbul'daki Aktif uçuş alanları

Evrim SUTEL' Alıntı:
Listedeki 3 numarali Orhanli Cami onu artik kullanilmiyor,

Sabiha Gokcen Havaalani "Dış Güvenlik" birimi gelip müdahale ediyor...Havaalani yasak bölge kapsaminda...
Vay be demek meşhur "Orhanli" artık tarih oldu :-\

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bi fuar için istanbula gittim dün, akşam trafiğinde geri döndüm, onikiye doğru anca ulaştım eskişehire...

Aktif uçuş alanı varsa iyi o şehirde :D İstanbulda yaşayan arkadaşları takdir ettim :bravo:
Yahu bizde aktif uçuş alanı (özellikle drone için) Atatürk Havalimanı 05/23 pisti... :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

B-1 Yenikapı Miting Alanı:
Arabayla giriş iyice zorlaştırıldı. Yenikapı girişi de kapatılmış. Uzağa parkedip 5-10 dk yürümek gerekiyor.

B-2 Kazlıçeşme Parkı:
Elbette burası da işgal edilip ne olduğu anlaşılmayan bir inşaat alanına çevrilmiş durumda.

B-4 Ağaçlı:
Tüm sahil şeridi 3. Havaalanı inşaatı yüzünden erişilemez durumda.

Avrupa yakasında uçuş yapılabilecek yer kalmadı gibi.

Büyükçekmece ce çatalca daki tarlalara bekleriz :) başka yer yok malesef

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Arabın yağ ile ilişkisi gibi bende Silivri'de bu gün nerede uçursam diye seçim yapmakta zorlanıyorum. ;D

Bildiğiniz güzel bir koordinatı paylaşır mısınız? Alan çok büyük, kendi kendime arayarak bulamam sanırım.

Benim bildiğim alanlar

Hezarfen Rc Club (Avrupa Yakasi)
İmuk (İstanbul Model Uçak Klübü (Anadolu Yakasi)
Usta Kanatlar Model Uçak Kulübü (Avrupa Yakasi)

Alanların ismi google amcaya yazıldığında adresleri çıkıyor. Bunların dışında neresi var bilmiyorum. Alanlar (Kulüpler) genelde üyelik sistemi ile ücretli hizmet veriyor. Duruma göre günübirlik ücretli uçuşta yapabiliyorsunuz. Telefonla danışmanızda fayda var.