Jet Model Kataloğu

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
1970 li yılların sonlarında yayınlanmış olan Jet Model kataloğu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

(Görseller: İlhan Gökçay arşivi)
Müthiş!!! Çok teşekkürler. :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Jet Model'i duyunca nedense aklıma Barış Manço geliyor. Mektupların yazıldığı, postayla gelen aylık dergilere abone olunan zamanlar. :heartxf:

Tabi birde İstanbul çok güzeldi, böyle değildi. :embarras: Barış Manço Moda'da, Jet Model Beyoğlu'nda idi. :)

Mehmet abinin söylediği gibi güzel zamanlarmış. Teşekkürler Levent abi :saygilar:

M. Ozan ÖZALTUNOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Nostalji kısmına zaten diyecek bir şey yok. Çok hoş, çok güzel... Harika bir paylaşım olmuş:bravo:
Ama burada önemli bir vurgu var, gözlerden kaçmaması gerek: derginin kapağındaki ifade... "Modellerimiz MEB tarafından öğretmen ve öğrencilere tavsiye edilmektedir" ifadesi...
Modelciliğin günümüzde geldiği nokta, cahillik, ekonomik güçlükler-imkansızlıklar, yasaklar... Neredeeeen nereye:embarras:
O zamanki eğitim anlayışı ile devam etseydik bugün böyle mi olurdu? Tabi ki hayır😠

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Nostalji kısmına zaten diyecek bir şey yok. Çok hoş, çok güzel... Harika bir paylaşım olmuş:bravo:
Ama burada önemli bir vurgu var, gözlerden kaçmaması gerek: derginin kapağındaki ifade... "Modellerimiz MEB tarafından öğretmen ve öğrencilere tavsiye edilmektedir" ifadesi...
Modelciliğin günümüzde geldiği nokta, cahillik, ekonomik güçlükler-imkansızlıklar, yasaklar... Neredeeeen nereye:embarras:
O zamanki eğitim anlayışı ile devam etseydik bugün böyle mi olurdu? Tabi ki hayır😠
O kitler sıradan kırtasiyecilerde satılıyordu. Öyle ki Trabzon'da ara sokaktaki kırtasiyeciden alabiliyordum.

Muhittin Şentürk

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
O kitler sıradan kırtasiyecilerde satılıyordu. Öyle ki Trabzon'da ara sokaktaki kırtasiyeciden alabiliyordum.
Sümer bey bırakın kiti balsa bulamıyoruz. Okullarda kulüpler kurulmuyor kurulsa bile ilerlemiyor.