Jet Motorları Elektroniği

Abi hazır lafı gelmişken hep beraber öğrenelim mi şu bakırcı çırağının öyküsünü :laugh: ;D
Ama defalarca yazmışımdır ben bunu burada. :D Dur forumu bir aratayım. Bulursam link veririm. Konu kirliliği olmasın di mi ama.

Ama defalarca yazmışımdır ben bunu burada. :D Dur forumu bir aratayım. Bulursam link veririm. Konu kirliliği olmasın di mi ama.
Evet ya, şimdi hatırladım abi ;) Dur ben de bakayım abi. Bulursak bu sefer bu hikayeyi ayrı bir konu olarak sabitleyelim ki her seferinde bu şekilde uğraşmayalım abi :lollol:

• Haha
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Öğrenmeye çalışmak gerçekten başarıya ulaşmanın en önemli adımı. Öğrenmek için sormak araştırmak lazım. Yazılı ve görsel kaynaklar önemli olmakla beraber , internet çoğu konuda yanlış bilgilerle dolu. Çoğu bilginin devamını göremiyorsun. Bu yüzden bir konu ile ilgili deneyimi bizzat bir kişiden alabilmek ve ona sorular sorabilmek altın değerindedir.

Bu konu gayet saygılı düzeyli ve aydınlatıcı olarak ilerliyor. Bu yüzden tamamen konu ve kişilerden bağımsız olarak söylemek isterim ki :
beni bilgi paylaşımı için yazı yazmaktan soğutan neden , paylaşım yapıldığı zaman bunun bilmişlik taslamak olarak ya da gösteriş yapılıyor sanılarak ters tepkiler ile karşılanmasıdır. Bir keresinde hiç unutmam farklı bir platformda Ahmet diye bir delikanlı beni google kullanmakla suçlamıştı :)

Biz sessiz sakin gene hobimiz ile uğraşıyoruz. Havalar serinledi , Adana'da sezon açılıyor . Bu seneki programda bir çok yenilik deneyeceğiz.
Tamamen kendi keyfimiz için yaptığımız bu uğraşların burada paylaşılması , bilgi arayanlar için bir zenginliktir.

Bir keresinde hiç unutmam farklı bir platformda Ahmet diye bir delikanlı beni google kullanmakla suçlamıştı :)
Google kullanmak ne zamandır suç olmuş :laugh::lollol:
Biz sessiz sakin gene hobimiz ile uğraşıyoruz. Havalar serinledi , Adana'da sezon açılıyor . Bu seneki programda bir çok yenilik deneyeceğiz.
Tamamen kendi keyfimiz için yaptığımız bu uğraşların burada paylaşılması , bilgi arayanlar için bir zenginliktir.
Evet özlediğimiz güzel bir Adana sezonu, yeni süprizlerle bizleri bekliyor o zaman :thumbup:

Abi ben sana sorayım:lollol:
Sizin jet motorunun yağlama işleminde hangi pompayı yağı kullandınız?
Birincisi ben jet motoru üretmiyorum. Kaldı ki üretsem de daima dikkatli bir dil kullanır "üretmeye çalışıyorum" derdim.
İkincisi, bu işin duayeni olan Cumhur Güvenç Bey ürettiği türbinlerde klasik jet yağlarından kullanıyor ve bunu doğal olarak pompa ile değil yakıta karıştırarak yapıyor (model türbinlerde yağlama için ayrı bir sistem ve pompası olan bir örnek göremedik henüz).
Ben işin elektronik kontrol kısmı ile ilgiliyim...