Jet motoru projesi

İlgi Alanı
Uçak
Tasarımlarını yaptığımız üretmek istediğim bir turbojet motoru var bunu sayfa ile paylaşmak istedim biraz zaman alacak maddi imkan kısıtlı resimlerdeki 3d modeller bana aittir her araştırmamizda modeli guncelliyoruz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
Selamlar,

Öncelikle hoş geldin. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. @Mehmet Kucuksari beyin bahsetmiş olduğu girişim firmalarından birisiyiz. Motor üretmeyi planlıyorsunuz. Bunun için hali hazırda herhangi bir yatırım desteği bulabildiniz mi? Seri üretim için planlanmış üretim bütçesini oluşturabildiniz mi? Amacınız modelciler için bir motor mu yoksa savunma sanayi mi? Üretmek istenilince üretiliyor sonrası aslında önemli. Bahsetmiş olduğun hem yerli hem ucuz için başlangıç finansmanın çok önemli. Sürümden kazanırım mantığı ile ilerlemek gerekiyor. Türkiye içerisinde sürümden kazanırım mantığı ilerletirsen elinde pimi çekilmiş bombayı tutuyorsun demek. Çünkü aslında o kadar talep filan yok. Motoru ucuz üretmek yetmiyor aynı zamanda tüm sistemin Türkiyede ucuz üretilmesi gerekiyor. Yıllık 20-30 motor Türkiyede bir ihtimal satabilirsin. Ama takılacağın en büyük engel bürokrasi...

Selamlar,

Öncelikle hoş geldin. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. @Mehmet Kucuksari beyin bahsetmiş olduğu girişim firmalarından birisiyiz. Motor üretmeyi planlıyorsunuz. Bunun için hali hazırda herhangi bir yatırım desteği bulabildiniz mi? Seri üretim için planlanmış üretim bütçesini oluşturabildiniz mi? Amacınız modelciler için bir motor mu yoksa savunma sanayi mi? Üretmek istenilince üretiliyor sonrası aslında önemli. Bahsetmiş olduğun hem yerli hem ucuz için başlangıç finansmanın çok önemli. Sürümden kazanırım mantığı ile ilerlemek gerekiyor. Türkiye içerisinde sürümden kazanırım mantığı ilerletirsen elinde pimi çekilmiş bombayı tutuyorsun demek. Çünkü aslında o kadar talep filan yok. Motoru ucuz üretmek yetmiyor aynı zamanda tüm sistemin Türkiyede ucuz üretilmesi gerekiyor. Yıllık 20-30 motor Türkiyede bir ihtimal satabilirsin. Ama takılacağın en büyük engel bürokrasi...
Bizim herhangi bir firmamız yok imkanımız yok çok zorlasan belki 2 tane tezgah alabilirim ne arkamda firma nede babamın firması var dediğiniz bütçe yok prototip i çıkarırım en fazla bir kaç tane üretebilirim saçma sapan bi nedene takılırsada ne yapalım üretmek bi ise girişmek suç bu ülkede ama prosedür ü kuralları incelemedim çok imkanım yok desteğim yok biri destek olmazsa sadece prototip olarak kalacak başka projelerimde var ama sanayiye gitmekten parayla parça işletmek ölüm tezgah alacak durumum yok benimde babamın bir şirketi olsaydı belki şimdiye prototip çıkmıştı ama prosedürler var tabi oralar çok sıkıntı garip işler dönüyor benim asıl amacım üretmek birkactane seri imalata alınacak imkan para yok dediğim gibi alsak bile en fazla ne alabilirim dusundumde ilk amacım ortaya çalışan verimli bir motor çıkarmak birisi sahip çıkarsa üretimi neden olmazsın değil mi ama daha gideceğim çok ama çok Cook yol var kendim cnc operatörüyum aldığım 3 kuruş para

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Tasarımlarını yaptığımız üretmek istediğim bir turbojet motoru var bunu sayfa ile paylaşmak istedim biraz zaman alacak maddi imkan kısıtlı resimlerdeki 3d modeller bana aittir her araştırmamizda modeli guncelliyoruz
Öncelikle kolay gelsin. İnşallah projeniz düşündüğünüz şekilde ve hızda ilerler.

Benim merak ettim konu ise : Bu motoru neden siz kendiniz imal etmek istiyorsunuz, yani amaç ne ? Ticari satış mı yoksa başka bir şey mi ?

Selamlar,

İlk üretelim olgun birsey ortaya çıksın bakacağız satmak zor birsuru prosedür kural vat siyasi maddi güç lazım bu ülkede anca böyle oluyor ilk amacım zevkine hobi amaçlı üretmek beni yanlış anlamışsınız ortaya verimli bir motor çıktıktan sonra araştırır denerim tabi bi siyasi yakınım ve maddi gücüm yok zor bu ülkede bisey üretmek içten yanmalı iha motoru projelerim var ama bu maaş la olacak iş değil

• Beğen
Ben cnc makinist im bir ürün ortaya çıkarmayı kendim üretmeyi tasarlamayi çok seviyorum yıllardır hayalim turbojet motoru üretmek ama maddiyat ve imkan çok kısıtlı aslında amacım hobi üretmek yapmak tasarlamak hobim kendim kullanmak vs ortaya çıkınca düşüneceğim o ticari kısmı

Şuan sadece hobi amaçlı olarak üretmeyi planlıyorum satmayı düşünmedim ona o zaman bakarız şuan işin içerisine girmedim o yüzden konuşmam doğru olmaz prototip i yaptım geliştirdim de bürokrasi kaldı he 20 30 sadece bir tahmin neyse hele prototip çıksın gelişsin üretmeye değer bir şeyler olsun para tezgah problem değil peki siz ne durumdasınız ne yapıyorsunuz bahsedin
100, 200 ve 330 Newtonluk motorlarımız ticari aşamada. Model havacılık için beklediğimiz talep olmadığı ve maliyetler kurtarmadığı için sadece yurtdışı ve kurumlar ile çalışıyoruz. Bahsetmiş olduğum yıllık satış adetleri tahmin değil. Satışlardan elde ettiğimiz verilerdir. 30 ile 1000 N arasındaki motorların teslimat ve servis bakımlarını iş birliği yaptığımız firmalar ile çözüme kavuşturuyoruz.

Açıkçası anlam veremedim. Para ve tezgah problem değil dediniz. Yukarıda maddi durumum olsa hemen başlarım demişsiniz. Yani aslında ticari bir amaç içinde olduğunuzu dile getiriyorsunuz. Ben size yardımcı olmak için açıklama yapıyorum. Bu gerçeklerin bilerek başlamanızı bilmenizi istedim. Burada bu konularda tecrübelerinden faydalanabileceğin insanlar var ve hepsi işin asıl gerçeğini gözler önüne seriyorlar.

100, 200 ve 330 Newtonluk motorlarımız ticari aşamada. Model havacılık için beklediğimiz talep olmadığı ve maliyetler kurtarmadığı için sadece yurtdışı ve kurumlar ile çalışıyoruz. Bahsetmiş olduğum yıllık satış adetleri tahmin değil. Satışlardan elde ettiğimiz verilerdir. 30 ile 1000 N arasındaki motorların teslimat ve servis bakımlarını iş birliği yaptığımız firmalar ile çözüme kavuşturuyoruz.

Açıkçası anlam veremedim. Para ve tezgah problem değil dediniz. Yukarıda maddi durumum olsa hemen başlarım demişsiniz. Yani aslında ticari bir amaç içinde olduğunuzu dile getiriyorsunuz. Ben size yardımcı olmak için açıklama yapıyorum. Bu gerçeklerin bilerek başlamanızı bilmenizi istedim. Burada bu konularda tecrübelerinden faydalanabileceğin insanlar var ve hepsi işin asıl gerçeğini gözler önüne seriyorlar.
Yalan a gerek yok seri imalat için para yok tezgahlar çok pahalı elimdeki para 2 tane tezgaha anca yeter tezgahla bitmiyor benim demek istediğim şu hobi amaçla yaparım bir kaç tane daha sonra baktım verimli güzel bir motor ürettim belki girerim ama asıl amacım bu değil bilmem anlatabildim mi hemen başlarım derken prototip için öyle kendim hobi amaçlı sonrasında uğraşırım ticari bir şekile ama şuan yok ileride belki açıkça söyle düşündüm kendime uretirim prototipi sunarım belki bir yol açılır diye düşünüyorum ama ilk başlama nedenim hobi zevk alıyorum üretmek tasarlamaktan tabi ben pazarı bilmiyorum siz pazarın içindesiniz eminim imkamlariniz kat ve kat yüksek bense lise son sınıf 18 yaşında yazları cnc operatörlugu yapıp kışın okula giden biriyim

• Beğen
Yalan a gerek yok seri imalat için para yok tezgahlar çok pahalı elimdeki para 2 tane tezgaha anca yeter tezgahla bitmiyor benim demek istediğim şu hobi amaçla yaparım bir kaç tane daha sonra baktım verimli güzel bir motor ürettim belki girerim ama asıl amacım bu değil bilmem anlatabildim mi hemen başlarım derken prototip için öyle kendim hobi amaçlı sonrasında uğraşırım ticari bir şekile ama şuan yok ileride belki açıkça söyle düşündüm kendime uretirim prototipi sunarım belki bir yol açılır diye düşünüyorum ama ilk başlama nedenim hobi zevk alıyorum üretmek tasarlamaktan tabi ben pazarı bilmiyorum siz pazarın içindesiniz eminim imkamlariniz kat ve kat yüksek bense lise son sınıf 18 yaşında yazları cnc operatörlugu yapıp kışın okula giden biriyim
Anladım. Umarım istediğiniz verimi elde edebilirsiniz. Başarılar

Ben sizi youtubede izledim kendi motorlarinizi üretmeye başladınız mı onlar ne zaman satılır ve ücretleri ne olur çok merak ediyorum firmanız ne durumda jet motoru kısmında
Yukarıda projelerimiz ile alakalı kısmı cevaplamıştım. Modelcilik sektörüne üretmiş olduğumuz motorları satmıyoruz. Bu nedenle fiyat bilgisi paylaşamıyoruz.

Yukarıda projelerimiz ile alakalı kısmı cevaplamıştım. Modelcilik sektörüne üretmiş olduğumuz motorları satmıyoruz. Bu nedenle fiyat bilgisi paylaşamıyoruz.
Ücretler kurtarmıyor mu yani o motorlar üretilmiyormu üzüldüm Neden acaba çok mutlu olmuştum youtubede izleyince

Ücretler kurtarmıyor mu yani o motorlar üretilmiyormu üzüldüm Neden acaba çok mutlu olmuştum youtubede izleyince
Her şeyi öz kaynaklarımız ile yapmak durumunda olduğumuz için maliyetler şu an model havacılık için kurtarmıyor. Maliyetleri motora yansıtınca tercih edilmiyor.
Yerli olmanın bir anlamı yok. Motor fiyatın ithal motordan biraz fazla olsun tercih edilmiyorsun. Gümrüğü filan umursamıyor insanlar. Satın alacak olan ithal motor tanıdık bilindik diyor ayrıca yurt dışı seyahati yaparım gider gelirim diyor. Gümrüğe sokmuyor ürünü sonra motoru arızalanınca bize tamir eder misiniz diye ulaşıyor. İthal üreticiler ile yapamadıkları pazarlığı sen yerli üretici olunca seninle yapıyorlar.