K110 Micro modelimde yaşadığım sorunlar

Taha KOÇAK

Tecrübeli Uye
Web sitesi
tahakocak.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Merhaba,
k110 modelinin main gearını yamultmuştum, değiştirdim. Sisteme enerji verdim kaldırdım. 2-3 dk ucurduktam sonra indirdim. Model kumandası ile 2-3 dk heralde açık kaldı içeride işim vardı, geldiğimde tekrar gaz verdin ama model yerden kalkmadı sadece iniş takımında yaylanma oldu. pili önceki gün şarj edip birkaç test yapmıştım. Modeli şarj edip kontoröl etmeye korkar oldum, acaba bir sıkıntı var mıdır ? diye. Modeli cumartesi günü aldım bilgisizim, yardımcı olursanız sevinirim.

Taha bence pili bi şarj edip denesen hiçbir sorun kalmamış olacak. Ayrıca artık simülatörde değilsin. Yani dakikalarca durmadan uçamazsın. Pili şarja takman gerekir çok doğal olarak. Ve elindeki model; pilini 3 - 4 dakikalık bir uçuşta bitirir. Daha yolun çok başındasın ama sanki sonu da gözüküyor gibi. Çünkü okumayı sevmediğini düşünüyorum. Halbuki bu hobide uçmaktan çok okuyoruz araştırıyoruz ve ayar yapıyoruz. Tavsiye ederim. Tonlarca sorunu çözecektir.

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
Çünkü okumayı sevmediğini düşünüyorum. Halbuki bu hobide uçmaktan çok okuyoruz araştırıyoruz ve ayar yapıyoruz. Tavsiye ederim. Tonlarca sorunu çözecektir.
Gayet güzel bir yere parmak basmışsın Ali ;)

1- Sevgili @Taha Koçak öncelikle lütfen model ile ilgili her sorunda YENI konu açma ki forum konu çöplüğü olmasın. Bu konunun başlığını değiştirip, micro kısmına taşıyorum. Lütfen bundan sonra tüm yeni sorunlarını bu konu altında paylaş

2- Diğer taraftan Ali'nin de belirttiği gibi bu hobide kalıcı olmak istiyorsan öncelikle BOLCA okuman gerekir. Her ne kadar bu model ile ilgili direkt bir konu olmasa benzer 10 mikro konusu sana mutlaka fikir verecektir.

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
Taha bence pili bi şarj edip denesen hiçbir sorun kalmamış olacak. Ayrıca artık simülatörde değilsin. Yani dakikalarca durmadan uçamazsın. Pili şarja takman gerekir çok doğal olarak. Ve elindeki model; pilini 3 - 4 dakikalık bir uçuşta bitirir. Daha yolun çok başındasın ama sanki sonu da gözüküyor gibi. Çünkü okumayı sevmediğini düşünüyorum. Halbuki bu hobide uçmaktan çok okuyoruz araştırıyoruz ve ayar yapıyoruz. Tavsiye ederim. Tonlarca sorunu çözecektir.

modeli 5 dk havada tutabileceği mi biliyorum ve inanın icinden çıkan ingilizce kitapları üşenmeyip ingilizce seviyemce okudum. Sadece fazla sorguluyorum. Amcama da sordum, oda sizin dediğinizi söyledi. Kendisini 500 sınıfı bir nitro modeli var kısmetse yazın ayarlarını yapıp onuda uçuracağız. Bu durumun gayet normal olduğunu sizde söyleyince bi rahatladım açıkcası. Teşekkür ederim sizede ;)