Kalibrasyon hk yardım lütfen

koccer

Yeni Uye
Arkadaşlar merhaba;

Bu konuda yeniyim ve bir hexacopter topladım. Şu anda ilk uçuşu yapma aşamasındayım ancak motorları çalıştırıp throttle ı yükselttiğimde hexa kendi etrafında dönme eğilimi gösteriyor. Kumandam turnigy 9x ve mode 2 de plain olarak ayarladım. Mission planner programı ile kumandanın kalibrasyonunu yaptım bir sıkıntı göremedim.

Acaba ne yapmam lazım sıkıntı kumanda ayarlarında mıdır yoksa esc ayarında mıdır veya başkaca bir sıkıntı mı vardır?
Lütfen yardım edin.

Keşke önce TANIŞMA bölümünde bir SELAM verseydiniz :embarras:

hkoccer' Alıntı:
"Merhaba arkadaşlar;" cümlesini selam olarak kabul etmiyorsunuz sanırım
Bu cümle bizim standart konu açarken kullandığımız bir cümledir. Mesele üye olurken isminizi bile düzgün girmemişsiniZ. Size ne diye hitap edelim.

Tamam forumlar sanal alem olabilir ama bu hobi ile uğrasan bizler bir aileyiz. Şayet tanışma bölümüne bir baksaydınız ne demek istediğimi anlardiniz

[Foto]: Kalibrasyon hk yardım lütfen

Pervanelerin doğru yönde döndüğüne dikkat et bu resim çok işine yarayacaktır(Fotoğrafı büyüttüm )
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok teşekkür ederim :saygilar: :saygilar: :saygilar:

Peki bir soru daha sorabilir miyim?

Bu pervanelerin hepsi saat yönü mü (CW) olacak?

yaptığın modele bağlı diye biliyorum hem şekilde gösteriyor zaten :D bu nasıl soru yaw ;D

Motor yönü ile pervane şeklini karıuştırmayın lütfen. Sizin gönderdiğiniz resimde sanırım motor yönünü gösteriyor. ayrıca bir de pervane yönü var ki bu nasıl olacak acaba diye sordum ;)

[Foto]: Kalibrasyon hk yardım lütfen

bu soru şekille açıklanır :D

gösterdiği yönde dönerse havayı aşağı üfler yani havaya kalkar,tersine dönerse havayı yukarı üfler aşağı iner mantık bu umarım yardımcı olabilmişimdir :saygilar: ;)

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
bu soru şekille açıklanır :D

gösterdiği yönde dönerse havayı aşağı üfler yani havaya kalkar,tersine dönerse havayı yukarı üfler aşağı iner mantık bu umarım yardımcı olabilmişimdir :saygilar: ;)

Resimdeki modeli ele alırsak, işaretlendiği yönde dönerse, havayı geriye doğru, modeli ileri doğru, aksi yöne dönerse, havayı öne, modeli geriye doğru iter.

Bunu arkadaşımızın anladığını umuyordum ömer abi :) :saygilar: düzeltme için teşekkürler :saygilar: