Kalkarken elevatör verme sorunu

Öyle ayar yapılamaz malesef, ayar yapacağımız zaman Helide enerji olması gerekiyor yoksa değişiklikleri algılamaz işler daha çok karışır.

İlk elinize geldiği zaman ki ayarları biliyorsanız ona dönün, ya da kitapçıkta varsa link boyları vs. Onlara bakın kumanda üzerinde trimleri sıfırlayın, servoların çalışıp çalışmadığını kontrol edin ona göre bakalım. Birde video atarsanız daha fazla yardımcı olunur.

İmalat zamanından kalmış olabilir etkisi var mı yok mu anlamak zor.

Mikro boyuttaki helilerde kalkış anında anormallikler çok belirgindir. Diğer mikro helikopter kullanıcıların kalkış anlarını izlerseniz, yalnız olmadığınızı anlarsınız :)
Tavsiyem, olabildiğince hızlı kaldırmaya çalışın.

He kaldırdıktan sonra hover (sabit, asılı kalınan pozisyon)’ dayken de heli belli bir yöne yatma eğilimindeyse; ufak ayarlarla linkleri ayarlamanızı ya da kumandadan trim (düzeltme) vermenizi tavsiye ederim ki bu son seçenek, eğer helinizin linkleri ayarlanmıyorsa.

Beyaz sıvı büyük ihtimalle kısa devreyi önleme amaçlı kullanılmış bir silikondur yani sorun yok.

Son düzenleme:
Mikro boyuttaki helilerde kalkış anında anormallikler çok belirgindir. Diğer mikro helikopter kullanıcıların kalkış anlarını izlerseniz, yalnız olmadığınızı anlarsınız :)
Tavsiyem, olabildiğince hızlı kaldırmaya çalışın.

He kaldırdıktan sonra hover (sabit, asılı kalınan pozisyon)’ dayken de heli belli bir yöne yatma eğilimindeyse; ufak ayarlarla linkleri ayarlamanızı ya da kumandadan trim (düzeltme) vermenizi tavsiye ederim ki bu son seçenek, eğer helinizin linkleri ayarlanmıyorsa.

Beyaz sıvı büyük ihtimalle kısa devreyi önleme amaçlı kullanılmış bir silikondur yani sorun yok.

Yanlız bobinden sızmış, ürünü şuan ztn kaldıramıyorum şuan

Yanlız bobinden sızmış, ürünü şuan ztn kaldıramıyorum şuan
Umarım sıvı değildir, katıdır diye düşünürken bu kötü oldu. O entegreyi değiştirmeniz gerekli. Eğer programlanmış bir çipse, değiştiremezsiniz. Ama fotodan görebildiğim kadarıyla sanki bir motor sürücü, değiştirme imkanınız var. Ama siz yine de bir elektronikçiye danışın, beni aşan konu.

Biraz önce kullandığınız helinin kartına baktım da onda da akıtma var anlaşılan :D
Bence o katı, tekrar kontrol edebilirsiniz.
You must be registered for see images attach

Son düzenleme:
Umarım sıvı değildir, katıdır diye düşünürken bu kötü oldu. O entegreyi değiştirmeniz gerekli. Eğer programlanmış bir çipse, değiştiremezsiniz. Ama fotodan görebildiğim kadarıyla sanki bir motor sürücü, değiştirme imkanınız var. Ama siz yine de bir elektronikçiye danışın, beni aşan konu.

Biraz önce kullandığınız helinin kartına baktım da onda da akıtma var anlaşılan :D
Bence o katı, tekrar kontrol edebilirsiniz.
You must be registered for see images attach

Katı baktım, değiştirmem lazım mı?

Hayır, bir şeyin değişmesine gerek yok. Link boylarını eski hallerine getirip, sim çalışmalarını yaptıktan sonra da artık heli uçabilir.

Sorunu çözdüm, sadece ufak bir elvaran veriyor. zıt yön vererek onuda düzeltiyorum.
Herkese teşekkürler