KAMPANYA:İmax B6 Balancer Charger [47 Tl]

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bildiğim kadarı ile fena bir ürün değil. Erennhobi KAMPANYA yapmış, Havale ile 47 TL'ye geliyor yani yurtdışı fiyatına eşit :)

Şarj cihazı düşünenler değerlendirebilir :saygilar:

Ynt: KAMPANYA:İmax B6 Balancer Charger [47 Tl]

Tamda Hakan Abi'nin ihtiyacı olan şey. Bence düşünülebilir, fiyatta uygun gözüküyor gerçekten.

Bence ihtiyacı olan kaçırmasın derim . Fiyatı oldukça uygun.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Bildiğim kadarı ile fena bir ürün değil. Erennhobi KAMPANYA yapmış, Havale ile 47 TL'ye geliyor yani yurtdışı fiyatına eşit :)

Şarj cihazı düşünenler değerlendirebilir :saygilar:

Aslında ihtiyacım var,Mehmet kardeşim ilerisine yönelik bir tavsiye yapmıştı,ona hazırlanıyorum.Mehmet kardeşim olur derse alıveririm gider :thumbup:
Ancak yanında adaptörü yok sanırım.Bilmem , napıyım kararsız kaldım.Mehmeeeeeeeeet , nerdesin kardeşim Mehmeeeett ....(ne yapacağını bilemeyen modelci feryadı :lol: )

Ynt:KAMPANYA:İmax B6 Balancer Charger [47 Tl]

Hakanim az once Hobbyking baktim. Ayni urun orda da var. Kargo ile beraber $ 35 geliyor. Yani bu urun fiyat olarak gercekten su an cok uygun. :thumbup:

Gelelim kaliteye :) fiyat olarak uygun olunca ister istemez kalite biraz dusuyor. Yorumlara baktim 5 uzerinden 3 vermisler. Nihai sarj sonrasi celler arasinda fark olusmasi en cok sikayet edilen husus. Fakat o kadar da onemli degil. Tabii ki benim daha once onerdigim kalite olarak daha iyi ama bence bu da rahatlikla is gorur. 6 cell kadar 5 A basiyor. Yani 500 pillerini de sarj edebilir.

Kalki ki ilerleyen gunlerde goreceksin tek sarj cihazi yetmeyecek. Mesela ilerde daha kaliteli bir sey alirsin bunu da ofiste tutarsin, kacak ucuslar icin :)

Adaptor ise cogu sarj cihazlari icin gecerli ne yaz ki. Onu ayrica alman gerekecek. Daha pahali bir sarj cihazi alirsan ancak 220 girisi oluyor. Adaptor ile ilgili link ayrica gonderirim.

Ozetle bence alabilirsin. Sonra daha kaliteli bir sey alirsin bunu da kopuk ucaklarin ya da zagi pillerin sarj icin falan kullanirsin en kotu ihtimal.

Hakan'ım diğer forumlardan Iskender var bilirsin elektronikcidir kendisi.

Adaptor olarak YILDIRIM Elektronik ürünlerini şiddetle tavsiye ediyor. Internet üzerinden satısı var bildiğim kadarı ile. Bir sor bakalım ne kadarmış fiyatları.

Bu konu ile ilgili bir konu başlığı açalım da kaynakta olsun ayrıca :)

Seçebileceğin ürünler sunlar :

Ya da Hakan'ım daha ekonomik bir cozum var. Eski PC guc kaynagını 12 V cıkısını kullanmak. Ben bir baktırıyorum. Eğer elimizde eski kullanılmayan sağlam bir PC guc kaynagı var ise, onu sana gönderebilirim.

Hatta bununla da ilgili bir konu açayım dur :) "PC Guc kaynagından Adaptor Imalatı" diye :) :)

Mehmedim o zaman alıyım ben bu aleti.Bende eski pc min güç kaynağı var.Sen onu dönüştürme yolunu tarif ediver , şu şarj aleti derdinden de kurtulalım...

Arkadaşlar, ben bu PC'den devşirme güç kaynağını 2003'ten beri kullanıyorum. Temiz 12V veriyor. Hatta arkasına soket girişi de yapmıştım. Sanıyorum 7A civarında bir akım verebiliyor. Bu da fazlasıyla yeterli bence. O zamanlar ben de yabancı bir sitede görüp faydalanmıştım.

Ynt: Ynt: KAMPANYA:İmax B6 Balancer Charger [47 Tl]

Omer Erkan' Alıntı:
Arkadaşlar, ben bu PC'den devşirme güç kaynağını 2003'ten beri kullanıyorum. Temiz 12V veriyor. Hatta arkasına soket girişi de yapmıştım. Sanıyorum 7A civarında bir akım verebiliyor. Bu da fazlasıyla yeterli bence. O zamanlar ben de yabancı bir sitede görüp faydalanmıştım.
Benim elimdeki oldukça eski bir pc kasasından sökülme güç kaynağı.Sanırım rahat 2 kilo gelir.:)...Umarım uygun soket bulur ve yapabilirim.

İyi akşamlar Komuk ailesi , şarj aletini de tavsiyelerin olumlu olması hesabıyle hemen temin ettim.Adaptör sorunum vardı ama Mehmet kardeşimin yeni açtığı konudan istifade ederek , elimdeki eski güç kaynağını kullanarak , adaptör sorunundan da kurtulacağım inşallah.
Ben yine de bir foto ekliyeyim, elimdeki güç kaynağı bu işe uygun mudur , ustaların gözünden bakalım bir de duruma. :saygilar:

Uygundur Hakan'ım . 12 Vdc de 8 A basabiliyormus. Sana ilk etapta 2 A gerekecek zaten . Bitmiş halinin fotolarını da bekliyoruz :)

Evet, biraz hantal oluyorlar, ama fazla yerinden oynatmayacaksan mesele yok. Bütün iş o kablo demeti içinden 12V olanı bulmakta. Ben kolaylıkla bulmuştum. Mehmet'in açtığı yeni konu ile sorun olmayacaktır.