Kbar Yan yüzeye montaj ve Gyro düzeltme hatası

Rasim Öztürk' Alıntı:
Daha mikro bir ünite tercih edilebilir o zaman. Neuron tarzı bişeyler olabilir.

İlker abi bir ara komple kasayı iptal edip shrink ile, ziptie lar ile monte etmişti, öylesi de bi tercih :)

Yada şöyle bir proje vardı, buna benzer bi montaj da iş görebilir;

Evet :D güzel bir çözüm...Benim 600'e bile normal ikon v1 'i zor taktım...HC3x şahane olurdu doğrusu :laugh: , geçenlerde Levent Uygun abi de bir konuda paylaştı , ama o üniteyi baya bildiğin modifikasyonlar yaparak framenin içine soktu..Çoğumuz belki o konuya şöyle bir baktı geçti ama , gerçekten zor ve esaslı bir ünite montaj konusuydu bana göre...
Levent abi şimdi salonda bile sanki 922 uçuruyormuşcasına oynuyormuş heliyle..Bize çok büyük bir lüx abi.... ;D Ama levent abide elinde başka alternatif olmadığı için takmıştı :thumbup:

Hakan abi aklıma deli bir fikir geldi belki olur bakmak lazım elavatör aervo girişi ile kuyruk servo girişini değiştirmiş olabilirler

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aklıma benimde geldi Mustafa , acaba sinyallerin girişini değiştirsem olur mu diye ama , olmuyor...Bu seferde normal komutlar bozuluyor...Elevatör ve rudder sinyal girişlerini çevirince , bu sefer elevatör basınca rudder hareket ediyor... :D
1 saatlik az bi işim var , ondan sonra modelin başına oturucam , gerekirse sabahlayacağım , öyle ya da böyle bugün bu işi halledip yarın maiden yapmam lazım... ;D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Aklıma benimde geldi Mustafa , acaba sinyallerin girişini değiştirsem olur mu diye ama , olmuyor...Bu seferde normal komutlar bozuluyor...Elevatör ve rudder sinyal girişlerini çevirince , bu sefer elevatör basınca rudder hareket ediyor... :D
1 saatlik az bi işim var , ondan sonra modelin başına oturucam , gerekirse sabahlayacağım , öyle ya da böyle bugün bu işi halledip yarın maiden yapmam lazım... ;D
Evet abi haklısın bende bir an düşünmeden yazdım komutlar acayip karışır. Ondan çelişkili yazdım.

Tahmin ettiğimiz gibi, bu ünite standart.Kartında herhangi bir pot ya da müdahele edebileceğimiz parça yok

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Üniteyi modelin üzerine almayı başardım.Bu seferde fusinin içine sığdırma sorunu ile başbaşayım.
Ama inat tuttu bi kere, ne yapıp edip fusiyede sığdırıp uçurmam lazım,çünkü fakirlik adamı mucit yapıyor. :D
Video fırında az sonra yüklenir.Fusinin içinden iki taraftan üniteye temas var , ne yapalım,hafif yumuşak köpük bir bantla fusi arasına damperleme yapsam bir sıkıntı olur mu :eek:f:
Yine deneyip göreceğiz

Eski ve ucuz bir resim çerçevesinin arkasından 2 mm kontraplak buldum , kesip biçip yapıştırıp kendi gyro plate' imi imal ettim :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hakan abi sen kafaya koyduktan sonra elinden kurtulmaz hiçbirşey. :bravo:

Aşacağına eminim bütün engelleri, uçarken göreceğiz o modeli inşallah. :thumbup: :RCKolik:

Süpersin Hakan'ım ellerine sağlık :thumbup: :bravo: Bu sorun da biraz uğraştırmış olsa da çözülmüş oldu :hoppa:

Hadi geçmiş olsun Maiden i bekliyoruz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun. Testleri bekliyoruz.

Tam benim kafadan bi çözüm olmuş süper [emoji16][emoji108]

HTC M8w cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Testler başarılı arkadaşlar :thumbup: , piller dolunca sahada ototrim ayarını yapacağım..Expodur , DR'dir ufak tefek ince ayarları ve kuyruk performansını da gözlemledikten sonra fusiye takıp bir daha gözden geçireceğim..Şimdilik tüm yönler ve düzeltme yönleri doğru görünmekle beraber , eğer sıkıntı çıkmadan uçuş olursa , hem alıcı hem sattelite hem de ünitenin kendisi ile beraber bir de fuselagenin ağırlığı artı aydınlatma sisteminin ağırlığını da eklersek , 250 sınıf en ağır tonajlı uçuş kategorisinde dünya sıralamasına da gireceğimi düşünüyorum... :D :RCKolik:

Gayet güzel olmuş Hakan abi ;)

Üniteye titreşim de fazla iletmese güzel olur fuselage ama araya jel sünger vb koyarsan bence yeterince güvenli olur. sonuçta rescue yok, az biraz titreşimin çok da zararı olmaz bence... Deneyerek görürsün sapıtıyor mu düzgün mü cevap veriyor.

Fuselage giymiş uçuş sonucunu da merakla bekliyoruz Hakan'ım :thumbup:

Uçtum geldim, sonuç Emre'nin dediği gibi, kuyrukta wobble var, gaini ne yaparsam yapayım geçmedi.Ünitenin padini değiştirip bi daha deneyeceğim.Piller de neresinden baksan 3-4 yıllık.Main şaft rulmanından da şüpheliyim, çok minik bir boşluk hissettiriyor ama wobble yapması ondan mı diğer sebeplerden mi hepsini teker teker deneyip , bulacağım.
Bunun dışında ünite uçuşumda rahatsızlık vermedi.Kolay değil tabi,600 ya da 700 sınıftaki bir stabiliteyi , bu üniteden beklemek haksızlık olur.