Kendi uçağını yapmak isteyenler mutlaka izlesin

İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar helikopter yapmak oldukça zor ve imkansız ama uçak olayı bu şekilde değil , yaklaşık 1 ay önce başladığım bu hoby de hızla yol alıyorum, gördümki helikopterde sürekli firmalara muhtaçsınız, her kırımdan sonra ya hoby bırakılıyor yada oldukça yüksek masraf ediliyor. Bu nedenle hala trexi mi yerden kaldırma cesareti bulamadım kendimde :)

Ama uçak olayında böyle olmadığını gördüm. Bir çok yönü işçilik ve kişiye kalmış durumda, hatta sıfırdan bir uçak yapabilmek hiçde zor değil, Sadece maket işlerine eli yatkın olmak yeterli, aşağıdaki videolar çok yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Diğer çalışmalardan biri

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Zaten bu ikisinden sonra diğer videolara ulaşmak çok kolay video bittiğinde ekrana çıkanları açarsanız diğer videolara ulaşırsınız bu nedenle hepsini eklemiyorum.

Ayhan Bey teşekkür ederiz çok güzel bir paylaşım. :thumbup:

Forumumuzda bu tip modelleri yapan arkadaşlarımız var, özellikle Çağdaş'ın modelleri benim favorim. Hatta en son modeline iniş takımıda ekleyerek çıtayı bir tık daha yükseltti bence. %p

Abi ben önceki yıllarda ölçekli maketler yapıyordum , birçok yapının maketini önce fotoğrafını çekerek daha sonra bilgisayarda 3 boyutlu çizerek daha sonrada maket kartonu ile en ufak ayrıntısına kadar yapmayı çok seviyordum, şimdilerde zaman problemi olduğundan bu işle ilginemiyorum ama ilk fırsatta uçak denemesi yapmak istiyorum,

Uçakcılara da tavsiye ediyorum para vererek aldıkları bir uçağı uçurmaktan çok daha zevkli olacaktır kendi yaptıkları bir uçağı uçurmak. Çocukken uçurtma yaparlardı büyüklerim, hep benimde olsun isterdim, daha sonra bir abim kendine yaparken banada yapmıştı, ilerleyen zamanlarda kendi uçurtmamı yapmaya başlamıştım , ilk zamanlarda yaptıklarım pek iyi olmasada kendi uçurtmamı uçurtmak bana hep zevkli gelmiştir.

Ayhan haklısın kendi yaptığın birşeyi uçurmanın zevki bambaşka. Ama kırılınca da epey üzülüyor insan, hele de çok emek verdiysen. :(

Bu vedeoyu paylaştığın için parmaklarına sağlık.peki kullanılan straforun kaç mm olduğunu biliyor musun?

Eline saglık Ayhan, guzel bir paylaşım olmuş :thumbup:

Kaç mm olduğunu biliyorum dersem yalan olur. Ama anladığım kadarıyla maket kartonu, bu kartonun değişik kalınlıklarda olanları var 2mm 3mm 4mm 5mm ve hatta daha kalınları. Ama bu resimdeki çalışmalar hazır kesilmiş kartonlar , sadece yapıştırmalar ve elektroniği kurmasını yapıyor videoda.

Bu uçakların kesim ölçülerinide nette bulmak zor değildir, Mutlaka vardır biyerlerde.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Kaç mm olduğunu biliyorum dersem yalan olur. Ama anladığım kadarıyla maket kartonu, bu kartonun değişik kalınlıklarda olanları var 2mm 3mm 4mm 5mm ve hatta daha kalınları. Ama bu resimdeki çalışmalar hazır kesilmiş kartonlar , sadece yapıştırmalar ve elektroniği kurmasını yapıyor videoda.

Bu uçakların kesim ölçülerinide nette bulmak zor değildir, Mutlaka vardır biyerlerde.

eyvallah ayhan sağol.scale kabinleri çok araştırdım adamlar çok güzel şeyler yapıyorlar strafordan tutda fiberclass balsa ve vakum sistemine kadar.adamların işleri bu.bizde o vakit yok.hayırlısı bakalım.... :laugh: