Kendi Yakıtımızı Nasıl Yapabiliriz ?

Abi şu hintli iz bırakmayan bir yağ yapsada rahatlasak.Kokusuna alıştık nasıl olsa yapacak birşey yok :D

Kağan tamamen kişisel fikrim olmakla birlikte modelindeki kirlilik seviyesi daha ilk uçuş gününde benim kabul edebileceğim seviyenin çok üzerinde. :(

Bu seviyedeki bir kirlilik bence uzun dönemde üzerindeki elektroniği bile olumsuz etkileyebilir. ??? Frame'in üzerindeki yağ tabakası benim pek hoşuma gitmedi açıkçası. :rolleyes:

Scale tarzda uçan bir helici veya bir uçakçı için bu durum elbette bu denli kritik değil. Çünkü uçuş karakteristiği sebebiyle sürekli bir ileriye doğru hareket var, dolayısıyla egzosdan atılan yağın çok küçük bir kısmı kitin üzerine konabiliyor. Ama söz konusu olan bir heli ile 3D uçuş olunca durum farklı bence. Sen sürekli invertler, flipler, rolllar yapıyorsun, o yağ kanopinin içerisine kadar girecektir malesef. :-\

Bence yakıt karışımını bu gözle tekrar revize etmende fayda var. Eminim daha optimum bir çözüm bulacaksındır. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Kağan tamamen kişisel fikrim olmakla birlikte modelindeki kirlilik seviyesi daha ilk uçuş gününde benim kabul edebileceğim seviyenin çok üzerinde. :(

Bu seviyedeki bir kirlilik bence uzun dönemde üzerindeki elektroniği bile olumsuz etkileyebilir. ??? Frame'in üzerindeki yağ tabakası benim pek hoşuma gitmedi açıkçası. :rolleyes:

Scale tarzda uçan bir helici veya bir uçakçı için bu durum elbette bu denli kritik değil. Çünkü uçuş karakteristiği sebebiyle sürekli bir ileriye doğru hareket var, dolayısıyla egzosdan atılan yağın çok küçük bir kısmı kitin üzerine konabiliyor. Ama söz konusu olan bir heli ile 3D uçuş olunca durum farklı bence. Sen sürekli invertler, flipler, rolllar yapıyorsun, o yağ kanopinin içerisine kadar girecektir malesef. :-\

Bence yakıt karışımını bu gözle tekrar revize etmende fayda var. Eminim daha optimum bir çözüm bulacaksındır. ;)

Abi bu iki uçuş gününde toplam 10 depoda olan durum. Bu arada bu yakıta başladığımda egsoz hiç lekesiz de değildi. Arka arkaya 6 depo sonrası heli biraz yağlandı ama hazır yakıtla bir uçuş gününde hiç temizlemeden 6 depo uçarsak onda da kirlilik olur diye düşünüyorum. Ben hazır yakıtlarda 3 depodan çok uçmadım hiç, bu egsozun hiç temizlik yapmadan 10 depo toplam uçmuş hali.
Ha kirlilik azalırsa daha iyi olur mu? Elbette olur :halay:, şuan biraz zengin çalışıyor 22.5% nitro ile, bu haftasonu zaman olursa 15% nitroyu deneyip biraz daha kısacağım. Bu durumda daha az kirlilik olmasını bekliyorum. %p

Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Uzun zaman önce iyi modelciydim , İzmit te uçtuk hep. Elime Helikopter geçti vede yakıt masrafından kaçmak için kendim yapmam gerekiyor.. Acaba nereden bulabiliriz bu malzemeleri?