Kırımsız gün sayısı ve Kırımların bir başlık altında değerlendirilmesi

olgun61

Uye
Aklıma gelen bir fikri paylaşmak istiyorum. Genellikle fabrikalarda "kazasız geçen gün " sayan bir sayaç vardır. Bilginiz vardır belki... Kaza olunca bu sayaç sıfırlanır, taki birdahaki kazaya kadar her günü sayar... ve bu sayaçın yanında da kazasız geçen gün rekorunu gösteren ayrı bir sayaç vardır... bu da adından da anlaşılacağı üzere, bu zamana kadar en fazla kasasız geçirilen gün sayısını gösterir.Bizde forumda gözükecek bir yere "kırımsız gün" sayacı koysak nasıl olur acaba?

Birde Ucuz atlatmalar yada kırımlar gibi bir başlık altında, kırıma sebep olan etkenleri tartışsak, ve bunlar için önlem alsak, ders çıkarsak nasıl olurdu acaba?

Sadece bir fikir.... Saygılar.

Ynt: Kırımsız gün sayısı ve Kırımların bir başlık altında değerlendirilmesi

Hüseyin Bey,

Çok güzel bir öneri bence. Uygulaması nasıl olur diye ilk fırsatta bir değerlendirme yapabiliriz. Paylaşımda bulunabilmek için böyle bir konu açılmıştı zamanında fakat sayaç fikri gayet enterasan. :bravo:

Hüseyin OLGUN' Alıntı:
Birde Ucuz atlatmalar yada kırımlar gibi bir başlık altında, kırıma sebep olan etkenleri tartışsak, ve bunlar için önlem alsak, ders çıkarsak nasıl olurdu acaba?
Hüseyin öncelikle her fikir bizim için önemlidir ve paylaştıgın için teşekkür ederiz ;)

Kırım süresini gösteren SAYAC olayı bence çalışmaz gibime geliyor. Zira özellikle uçuşların yogun oldugu özellikle yaz döneminde nerde ise her hafta kırım oluyor :laugh:

Fakat "Kırım ve Sebepleri" bir konuda paylaşma faydalı olabilir. Böylece kırım sonrası çıkardığımız dersleri ve tecrübeleri kalıcı olarak paylaşmış oluruz %p

Diğer arkadaşların da fikirlerini alıp, "Kırım Tecrübelerimiz" diye yeni bir konu açabiliriz.

Bence çok güzel bir fikir. Sanayiden gelen kimseler bu uygulamaları iyi bilir, çok faydası da olur. :bravo:

teşekkürler değerli yorumlarınız için. :saygilar:

Hüseyin Bey, fikir çok güzel, çok teşekkürler.
Mehmet abimin söylediğine de katılıyorum, sayacın ne hızı ne de rakam hane sayısı bize yetişebilir :D Zira kırımların sebeplerinin ve yorumlarının paylaşılması çok yararlı olacaktır, tekrardan teşekkürler!!

Tolga' Alıntı:
Hüseyin Bey, fikir çok güzel, çok teşekkürler.
Mehmet abimin söylediğine de katılıyorum, sayacın ne hızı ne de rakam hane sayısı bize yetişebilir :D Zira kırımların sebeplerinin ve yorumlarının paylaşılması çok yararlı olacaktır, tekrardan teşekkürler!!

o zaman kırımları değerlendiririz ... yararlı olacağına inanıyorum... :saygilar: