Görseller Kocaeli Buluşmaları (Ana Başlık)

Bayağıdır gitmeyince özlemişiz, çok iyi geldi doğrusu. Ot biçme işleri henüz tam bitmemiş. Balyalama falan daha devam ediyordu. Öyle olunca ikişer uçuş yaptık, hevesimizi aldık. Sonrası lak, lak! :)

2 tane resim ekledim abi, sen göremiyor musun ?

Telefondan görünmüyordu. Bilgisayardan bakınca gördüm.

Bayağıdır gitmeyince özlemişiz, çok iyi geldi doğrusu. Ot biçme işleri henüz tam bitmemiş. Balyalama falan daha devam ediyordu. Öyle olunca ikişer uçuş yaptık, hevesimizi aldık. Sonrası lak, lak! :)
Daha ne olsun abi :thumbup: Bayramdan sonra sosyal mesafeyi de dikkate alarak ;D sizlerleyim inşallah :)

Dün Ömer Abi, Taner Abi ve Murat Abi ile çok güzel bir gün geçirdik. Uzun süren korona sürecinden sonra paslarımızı döktük kendimize geldik. Sahadan ayrılmak hiç istemedik ama ne yazık ki güneş battı ve evlerimize dağıldık.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Taner Abinin Uçağının maidenini yaptık, fakat söylediğine göre kanatlar biraz küçük gelmiş. Bunun sonucunda inerken küçük bir kırım yaşadık.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni almış olduğum Sonic model uçağımın maidenini Ömer Abi yaptı. Teşekkürlerimi buradan da iletiyorum. İlk uçuşlarda böyle tecrübeli kişilerin yanınızda bulunması çok önemli. İlk uçuş aşağıdaki video ama onda motor stop yaşadık. Sonrasında yapılan ayarlardan sonra güzel bir uçuş gerçekleştirdik.

Ve son olarak Ömer Abi'nin uçağının kalkış esnasında ben uçmayacağım diye isyan edip kalkışta yere atlayan iniş takımı tekerleğinden sonra. Sen olmasan da ben inerim diyen Ömer Abi'nin İniş takımsız inişini izliyoruz.

Son düzenleme:
Dün Ömer Abi, Taner Abi ve Murat Abi ile çok güzel bir gün geçirdik. Uzun süren korona sürecinden sonra paslarımızı döktük kendimize geldik. Sahadan ayrılmak hiç istemedik ama ne yazık ki güneş battı ve evlerimize dağıldık.
Aslında ben de bu hafta gelmeyi çok istedim ama küçük bir sorundan dolayı gelemedi :( Ama videoların sayesinde gelmiş kadar oldum. Ellerine emeklerine sağlık @Muhittin Şentürk kardeşim :thumbup:
Taner Abinin Uçağının maidenini yaptık, fakat söylediğine göre kanatlar biraz küçük gelmiş. Bunun sonucunda inerken küçük bir kırım yaşadık.
Taner abi haftaya onu toplayıp yeni gibi yapar ve sahaya getirir :thumbup:
Yeni almış olduğum Sonic model uçağımın maidenini Ömer Abi yaptı. Teşekkürlerimi buradan da iletiyorum. İlk uçuşlarda böyle tecrübeli kişilerin yanınızda bulunması çok önemli
Yeni modelin hayırlı olsun kardeşim. Artık sen de bir nitrocu oldun :heartxf:
Ve son olarak Ömer Abi'nin uçağının kalkış esnasında ben uçmayacağım diye isyan edip kalkışta yere atlayan iniş takımı tekerleğinden sonra. Sen olmasan da ben inerim diyen Ömer Abi'nin İniş takımsız inişini izliyoruz
@Ömer Erkan abimiz her şekilde iner :D

Uzunca sayılabilecek bir aradan sonra buluşma için planlar yaparken, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyunca, cidden büyük hayal kırıklığı ve üzüntü yaşadık önce. Ama, sonradan iptal edilince kaybettiğimiz eşeğimizi bulmuş gibi olduk. Çok güzel bir gün geçirdik.

Taner'in uçak aslında organ nakli yapılmış bir model. Gövde ve kanatlar başka modellerden bir araya getirme olduğu için gövde biraz uzun, kanatlar küçük geldi. Dolayısıyla, modelin bu haliyle çok hızlı uçması gerekiyor. 75'lik motor tam gazda anca götürdü. İniş de bu nedenle hızlı oldu. Sahamızda da gizli tümsek ve çukurlar olunca, iniş takımı ayrıldı.

Muhittin'in yeni aldığı Sonic'i gerçekten çok beğendim. ARF değil, Phoenix'in 25'lik Sonic modeli temel alınarak sıfırdan yapılmış bir model. Hem inşaatı, hem uçuşu çok güzel. Yalnız, Taranis radyonun ayarlarından anlamadığım için expo falan veremedik. Üzerine trimlerin yönü de ters olunca, uçuşta hareketler biraz sert oldu. Ama, hem uçak, hem yakıt beleş olunca, pek de inmek istemedim aslında. :laugh:

Kalkışta benim modelin tekerleğin çıktığını ekibin bağırmasıyla fark ettim doğrusu. Ama, o andan sonra geri dönüş yok. Havada tekerleğe ihtiyaç olmadığı için ve son uçuş olma ihtimaline karşı da uçuşun keyfini çıkardım. En sonunda da tek teker üstüne hasarsız bir acil inişle vartayı atlattık. :)

...
@Ömer Erkan abimiz her şekilde iner :D

Ben değil, herkes iner. Havaya çıkan hiç bir şey havada kalmıyor sonuçta.

Muhittin'in yeni aldığı Sonic'i gerçekten çok beğendim. ARF değil, Phoenix'in 25'lik Sonic modeli temel alınarak sıfırdan yapılmış bir model. Hem inşaatı, hem uçuşu çok güzel. Yalnız, Taranis radyonun ayarlarından anlamadığım için expo falan veremedik. Üzerine trimlerin yönü de ters olunca, uçuşta hareketler biraz sert oldu. Ama, hem uçak, hem yakıt beleş olunca, pek de inmek istemedim aslında. :laugh:

Yalnız yakıt gerçekten beleş ben de para vermedim ?

Hafta sonu son dk alının haber ile sahaya koştuk. Güzel serin bir gündü, hava durumu çok değişkenliydi. Yağmur bizi rahatsız etmemek için çevremizden dolaştı. Kazasız güzel uçuşlarımız oldu. Katılan abilerime teşekkürler.

Hava nedeniyle sahaya biraz tedirgin gitsek de, son dakikada ama yerinde bir karar vermiş olduk. Keyifli güzel bir uçuş günü oldu. @Muhittin Şentürk de yakıtlı uçağı ile yerden kalkış ve iniş ile ilk kez tam bir uçuş yaptı. ? Artık arkası gelir.

Hava nedeniyle sahaya biraz tedirgin gitsek de, son dakikada ama yerinde bir karar vermiş olduk. Keyifli güzel bir uçuş günü oldu. @Muhittin Şentürk de yakıtlı uçağı ile yerden kalkış ve iniş ile ilk kez tam bir uçuş yaptı. ? Artık arkası gelir.

İnişte rüzgarı arkamıza aldığımızdan biraz sert bir iniş olsa da ilk olduğundan çok güzel bir histi. Keşke her çaylağın yanında bir deneyimli Ömer Abisi olsa ???

Ekibin maşallahı var :thumbup: Hiç boş geçmiyor %p Darısı başımıza :D;D:lol: