Görseller Kocaeli Buluşmaları (Ana Başlık)

Ömer abi bu uçağın birde çekeceği planörü olması lazımdı, o nerede :D :laugh:

Güzel buluşma olmuş %p :RCKolik:

Bir türlü güven verici bir uçuşu olamıyor @Türker Akgün . Havada sanki motor ara sıra tekliyor gibi. Geçen hafta da bir ara gaz verdikçe sağa yatar gibi geldi. Zor indirdim. İnişte ön dikmeyi tutan plastiği ve servo kolunu kırmış. :( Bakacağım bir ara.

Bir türlü güven verici bir uçuşu olamıyor @Türker Akgün . Havada sanki motor ara sıra tekliyor gibi. Geçen hafta da bir ara gaz verdikçe sağa yatar gibi geldi. Zor indirdim. İnişte ön dikmeyi tutan plastiği ve servo kolunu kırmış. :( Bakacağım bir ara.
Zamana ihtiyacı var belki ama onu görmek istediğimiz yer bir planörün önü. :laugh:

Biz bekleriz hazır olana kadar. :RCKolik:

Dün biraz fazla ve ters yönden esen rüzgarlı ama kısmı güneşli bir günde buluşmamızı yaptık.
Buluşmaya ben, Taner abi, @Ömer Erkan , @Murat Ülger ve @Muhittin Şentürk arkadaşlarımız geldi.

Pek uçamasakta yerde bolca ayar ve muhabbet ettik :D Böylece haftasonunu hiç olmazsa bpş geçmemiş olduk ;D Fotoğraf çekmeyi ihmal ettiğim için ne yazık ki bu hafta hiç görselimiz yok :( :saygilar:

[Görseller]: Kocaeli Buluşmaları (Ana Başlık)

Gerçekten çok güzel bir gündü. :halay:

Quad olayına gelirsek ;
İnş başladık bakalım nereye kadar gider bilemiyorum. Ama hafta sonu sadece Cleanfligt flash firmare ve DSMX satallite bind işlemleri için 9 saat uğraştım ve sonunda başardım :D
Gerçi şuan da motorlar dönmüyor ama sıkıntı yok, kafaya koyduk bu işi bikere ve o quad uçacak. %p
Uçtuktan sonra kendisini sevdirirse quad kazanır, güzel güzel uçarız birlikte ;D Hee yok sevdirmezse kendini, olsun genel kültür oldu quad toplamayı da öğrendim derim %p ;D
Evet arkadaşlar malum sahalara dönüyoruz. Heves ettim bir quadıma bakayım dedim ama demez olaydım. Kumanda ile bind edemiyorum. Bind edilmiş halde idi aslında. Nasıl bind edilir diye forumda araştırayım dedim ve burdaki mesajımı gördüm. 9 saat tekrardan uğraşacağımı hiç sanmıyorum. Nerede yanlış yapıyorum acaba.
Portlar serial rx, receiver spektrim sat 1048,
set spektrum_sat_bind=9 kodu ile invalid name uyarısı alıyorum....
Var mıdır sorunu şıp diye anlayacak ?

Evet arkadaşlar malum sahalara dönüyoruz. Heves ettim bir quadıma bakayım dedim ama demez olaydım. Kumanda ile bind edemiyorum. Bind edilmiş halde idi aslında. Nasıl bind edilir diye forumda araştırayım dedim ve burdaki mesajımı gördüm. 9 saat tekrardan uğraşacağımı hiç sanmıyorum. Nerede yanlış yapıyorum acaba.
Portlar serial rx, receiver spektrim sat 1048,
set spektrum_sat_bind=9 kodu ile invalid name uyarısı alıyorum....
Var mıdır sorunu şıp diye anlayacak ?
Quad alalı 3 sene olmuş be kardeşim :eek: 3 sene içerisinde bind uçmuş olması bence normal :laugh::laugh:

Şaka bir yana bence bu sorunu Quad kısmına aç. Belki bir bilen ve yardımcı olacak çıkar kardeşim ;)

Aylar hatta yıllar sonra dün Arslanbey uçuş pistimize gittik :thumbup: (NOT: Yaz buluşmalarında Solaklar pistini kullanmıştık)
Pist düşündüğümüzden çok daha iyi durumda :yuppi: Ben otlar her tarafı kaplamıştır diye düşünürken, gördüğüm manzaradan çok memnun kaldım :heartxf:

Buluşmaya @Murat Ülger ve @Ömer Erkan abimiz geldi. Son dakikada karar verdiğimiz ve havada soğuk olunca pek bir uçma imkanımız olmadı. Ama yine de aylar sonra 2 saatte olsa sahada olmak ve muhabbet etmek harikaydı. Darısı diğer buluşmaların başına :)

Güne ait bir iki görsel de ilave edelim :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol