Kumandaya uzaklık.

Murathanaksoz

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar herkese,

OSD ve gözlük kullanırken. Quad'ın kumandaya (bulunduğumuz yere) olan uzaklığını göstermesi için;

GPS verisinin olması gerektiğini biliyorum fakat şöyle bir soru işareti var kafamda. Diyelim ki elimde, kendi üstünde GPS olmayan bir kontrol kartı var. Naze32 acro var. İçinde GPS olan bir osd sistem alırsam mesela Skylark tiny osd 4.0 yada Tiny G-Osd , bunlardan birini alarak. Kumandaya olan mesafemi görebilirmiyim (km,metre,mil her hangi bir cinsten ). Kumanda olarak Radiolink AT9 kullanıyorum.

Kumandaya uzaklık.

Evet görürsünüz. Ben bir ara apm otopilot ile birlikte remzibi osd kullandım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kumandaya uzaklık.

Cevap için teşekkürler.Peki kumandanız neydi ? Yani kontrol kartında gps yok, hani rssi çıkışı bile alamıyorken bu bilgi alışverişi nasıl olacakta bu bilgiyi göreceğim onu merak ediyorum.

Kumandaya uzaklık.

İşte bu konu fpv öncesi ilaç niteliğinde takipteyim. Radiolink at9 culara süper kaynak olur gelecek bilgiler. :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Kumandaya uzaklık.

Konum belirleme olmadan metrik bir mesafe verilemez. Konum olduğu durumlarda kalkış noktasına göre yön ve mesafe verir. Konumlama olmayan sistemlerde sinyal şiddeti rssi ile görülür. Bu özellik takılan alıcının özelliğidir , naze 32 tarafından desteklenmektedir. Karta uygun GPS sistemi ile konum hız yükseklik mesafe vs gibi her türlü bilgi OSD ile ekranda görülür.

Kumandaya uzaklık.

İlker Sönmez' Alıntı:
Konum belirleme olmadan metrik bir mesafe verilemez. Konum olduğu durumlarda kalkış noktasına göre yön ve mesafe verir. Konumlama olmayan sistemlerde sinyal şiddeti rssi ile görülür. Bu özellik takılan alıcının özelliğidir , naze 32 tarafından desteklenmektedir. Karta uygun GPS sistemi ile konum hız yükseklik mesafe vs gibi her türlü bilgi OSD ile ekranda görülür.

Skylark Tiny OSD alsam bile, kumandamın rssi çıkışı olmadığı ve naze32 acro da gps olmadığı için sanırım kumandaya olan uzaklığı göremeyeceğim yani öyle mi ?