kuyruk motoru calismiyor

erdinc

Yeni Uye
walkera genius v2 6 kanalli helimin kuyruk motoru bir dönüyor bir dönmüyor.
hiç dönmese motor yandi diyeceim ama bazen dönüyor.
neden olabilir yardimci olursaniz cok sevinirim.
selamlar

kuyruk motoru calismiyor

Erdinç keske problemin ile ilgili konu açmadan önce Tanışma bölümünde kısaca kendinden bahsedip bir selam verseydin :rolleyes:

kuyruk motoru calismiyor

forumun ritüelleri konusunda bilgim yoktu bagislayin.
boyle bir tanisma bolumunden habersizim.
Kocaeli'nde yeni ise baslamis olan biri olarak RC arkadaslarla tanismak beni mutlu eder.
selamlar

kuyruk motoru calismiyor

Erdinç Bey,

Aynı modelden forumumuzun üyesi Akan Bey'de var. Belki kendisi size bu konuda bir tecrübesi varsa aktarabilir.

Ayrıca kısa bir video çekebilirseniz eğer daha iyi yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.

kuyruk motoru calismiyor

Tesekkur ederim,
Akan beye ozelden yazarim.
Saygilar

Ynt: kuyruk motoru calismiyor

Benimde model arızalandı 2 pil uçurdum pilleri şarj ettikten sonra modele elektrik gidiyor fakat hiç bir hareket olmuyordu.servo arızalanmış bende pili takınca anakart arızalanmıs şimdi anakart ve servo siparişi verdim 15-20 gün beklemedeyim.

Ynt: kuyruk motoru calismiyor

Ayrıca bir kaç uçuş sonrası ana disli sıyırdı yenisini aldim.

kuyruk motoru calismiyor

erdinc' Alıntı:
forumun ritüelleri konusunda bilgim yoktu bagislayin.
boyle bir tanisma bolumunden habersizim.
Kocaeli'nde yeni ise baslamis olan biri olarak RC arkadaslarla tanismak beni mutlu eder.
selamlar
Rica ederiz Erinc Bey,

Tekrar hosgeldiniz :) Madem Kocaelinde çalışmaya başladınız, aşağıdaki bölümde açılan buluşma anketlerini takip ederek, buluşmalara katılabilirsiniz.

Sorununuza gelince. Microlar 1-2 bileşenden oluşuyor. Sizde problem bulunması en zor olanlardan. Yani bir çalışıyor bir çalışmıyor. Aşağıda sıraladıklarımdan bir tanesi buna neden oluyor olabilir. Ne yazık ki ancak deneme yanılma ile sorunu bulabilirsiniz.

1- Kuyruk Motorunu değiştirin. İçindeki bir kablo temas problemi olabilir.
2- Kuyruk- Ana kart arası kabloyu kontrol edin. Lehim yerlerinde ya da kablonun kendisinde bir temas problemi olabilir.
3- Ana karta bir soğuk lehim olabilir.

kuyruk motoru calismiyor

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rica ederiz Erinc Bey,

Tekrar hosgeldiniz :) Madem Kocaelinde çalışmaya başladınız, aşağıdaki bölümde açılan buluşma anketlerini takip ederek, buluşmalara katılabilirsiniz.

Sorununuza gelince. Microlar 1-2 bileşenden oluşuyor. Sizde problem bulunması en zor olanlardan. Yani bir çalışıyor bir çalışmıyor. Aşağıda sıraladıklarımdan bir tanesi buna neden oluyor olabilir. Ne yazık ki ancak deneme yanılma ile sorunu bulabilirsiniz.

1- Kuyruk Motorunu değiştirin. İçindeki bir kablo temas problemi olabilir.
2- Kuyruk- Ana kart arası kabloyu kontrol edin. Lehim yerlerinde ya da kablonun kendisinde bir temas problemi olabilir.
3- Ana karta bir soğuk lehim olabilir.

yardim icin tesekkur ederim

kuyruk motoru calismiyor

Heli uçurmaya çalıştğınızda dönme eğliminemi giriyor ? Böyle ise lehimlerde temassızlık sorunu olabilir.

Uçuşunda problem yoksa kuyruk motorları , kuyrukdaki kaçmaya bağlı olarak bir çalışıp bir çalışmayabiliyor. Çalışmadığı durumlarda kuyruğu elinizle sağa veya sola yapın hızlanması lazım.