lipo pil hakkında yardım

Akan Tekin

acemi helici
İlgi Alanı
Heli
arkadaşlar 4000 mah 25c lipo pil hk dan aldım geldiği gibi direk kullanabilirmiyim. Uçlarına xt60 konnektör lehimledim. esc ye takınca sanki kısa devre oluyor gibi çat ediyor.İmax b6 ya şarj için takınca alet kapanıyor tekrar açılıyor şarja başlarken görülen değer 15.6 olarak başlıyor sorun ne olabilir.

lipo pil hakkında yardım

pil kaç S, hangi model de kullanıyorsunuz biraz daha bilgi verebilirmisiniz.

lipo pil hakkında yardım

kadir kocaman' Alıntı:
pil kaç S, hangi model de kullanıyorsunuz biraz daha bilgi verebilirmisiniz.
black horse excel 2000 uçakta kullanılacak daha hiç kullanılmadı piller.

lipo pil hakkında yardım

enteresan,,, pilin + ve - uçlarını kontrol etmek te fayda var, sanki kısa devre oluyormuş gibi dediğiniz gibi, fabrikasyon yanlış lehimlenmiş olabilir .... 15.6 voltu olduğuna göre pil ölü de değil,, bu arada bu sorunu çözerseniz xt60 ların çektiğiniz amper kaldırıp kaldıramayacağını kontrol edin lütfen.

lipo pil hakkında yardım

Voltaj göre hücrelerin iç bağlantısı doğru gibi. Bu durumda Kırmızının (+), siyahın (-) volt gösterdiğini avometre ile kontrol etmek lazım. Bu arada Balance kablosunundaki volltajı da ölçmek lazım. Alamr Buzzer var ise balance kablolarının doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Normalde aldığımız pillere hiç bir şey yapmadan direkt alıp kullanabiliriz ama sanki siz de montaj hatası var gibi. Özellikle şarj cihazının kapanması hiç normal değil. Bu arada şarj cihazı başka pilleri normal şarj ediyor değil mi ??

lipo pil hakkında yardım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Voltaj göre hücrelerin iç bağlantısı doğru gibi. Bu durumda Kırmızının (+), siyahın (-) volt gösterdiğini avometre ile kontrol etmek lazım. Bu arada Balance kablosunundaki volltajı da ölçmek lazım. Alamr Buzzer var ise balance kablolarının doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Normalde aldığımız pillere hiç bir şey yapmadan direkt alıp kullanabiliriz ama sanki siz de montaj hatası var gibi. Özellikle şarj cihazının kapanması hiç normal değil. Bu arada şarj cihazı başka pilleri normal şarj ediyor değil mi ??
(Bu arada şarj cihazı başka pilleri normal şarj ediyor değil mi )evet 9xr nin ve en son mcpx bl 'nin şarj ettim bi sorun çıkmamıştı.

lipo pil hakkında yardım

akan tekin' Alıntı:
(Bu arada şarj cihazı başka pilleri normal şarj ediyor değil mi )evet 9xr nin ve en son mcpx bl 'nin şarj ettim bi sorun çıkmamıştı.
Bu durumda yukarıdaki mesajdaki noktalar kontrol etmek gerekiyor Akan Bey ;)

lipo pil hakkında yardım

Bu pilden elimde 2 tane var ikiside aynı. Elimde buzzer tarzı bişi yok. avometre ile nasıl bir ölçüm yapmak gerek kullanmasını pek bilmem de.Acaba piller tam dolu diyemi imax b6 şarja basınca kapanıp açılıyor?

lipo pil hakkında yardım

arkadaşlar bir sorum daha var imax b6 yı aldığımda şarj aleti satan arkadaşıma götürdüm 12 v 2a lık adaptör verdi fakat okuduğum forumlarda en az 5a lık adaptör kullanınız diyorlar yeni bir adaptör almalımıyım.eğer almak gerekicek ise elimde 19v 3,42a bir bilgisayar adaptörü var işe yararmı?

lipo pil hakkında yardım

akan tekin' Alıntı:
arkadaşlar bir sorum daha var imax b6 yı aldığımda şarj aleti satan arkadaşıma götürdüm 12 v 2a lık adaptör verdi fakat okuduğum forumlarda en az 5a lık adaptör kullanınız diyorlar yeni bir adaptör almalımıyım.eğer almak gerekicek ise elimde 19v 3,42a bir bilgisayar adaptörü var işe yararmı?
Min 5A diye bir şey yok Akan Bey. Bu değeri siz pili doldururken kendiniz seçiyorsunuz. Bu akım değerinin verilip verilemeyeceğini :

1- Elinizdeki Lipo şarj cihazının max kapasitesi
2- Şarj cihazını besleyen güç kaynağını max Akım kapasitesi belirler.

Yerinizde olsam bilgisayar adaptörü yerine daha kaliteli bir güç kaynağı alırdım. Türkiye'den "Yıldırım Adaptör" ün AC/DC ADAPTÖRLER kaliteli olduğunu biliyorum

Buradan YGS tipi bir adaptör almanızı tavsiye ederim. Hangi model derseniz bunu yine siz belirleyeceksiniz.

Bunun da hesabı şu şekilde :

Mesela ilerde 6S pil de şarj ederim diyorsanız. Bu durumda kaç WATT bir adaptör seçelime şöyle karar veriyoruz :

Güç (W) = akım (A) x gerilim (U)

6S pil için max 4.2 x 6 = 25.2 Volt

Şayet bu pili max 2A basmak bana yeter derseniz

2000mah (2A) x 25.2V = 50.4 W eder ki bu durumda 50 W bir güç kaynaği size yeter.

Ama 6S 4000 mAH pilimi 1C değerinde yani 4 A ile 50 dak doldururum derseniz bu durumda min 100 W bir model seçmeniz lazım

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltelim lütfen ;)

Ynt: lipo pil hakkında yardım

Teşekkürler arkadaşlar

lipo pil hakkında yardım

arkadaşlar pilleri bugün gelen battery monitor ile kontrol ettim pillerde sorun yok.Acaba lehimleden dolayı bişi olabilirmi.

Akan abi bu hafta cunartesi ucusa gelebilirmisin ? pilleri gwtir kumandani ve 1 tane alici getir ,-kumanda ve alci bende-kalsin 450 yi ayarliyayim hafta ici , birde 3 s 2200 mah pil getir abi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Akan abi bu hafta cunartesi ucusa gelebilirmisin ? pilleri gwtir kumandani ve 1 tane alici getir ,-kumanda ve alci bende-kalsin 450 yi ayarliyayim hafta ici , birde 3 s 2200 mah pil getir abi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
cumartesileri gelmem mümkün değil çalışıyorum sadece pazar günleri tatilim var.

lipo pil hakkında yardım

akan tekin' Alıntı:
arkadaşlar pilleri bugün gelen battery monitor ile kontrol ettim pillerde sorun yok.Acaba lehimleden dolayı bişi olabilirmi.
Batarya sağlam, şarj aleti sağlam :rolleyes: Bu durumda problem nedir, ben şahsen bir tahminde bulunamıyorum ne yazık ki :-\