lipo pil hakkında yardım

lipo pil hakkında yardım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Batarya sağlam, şarj aleti sağlam :rolleyes: Bu durumda problem nedir, ben şahsen bir tahminde bulunamıyorum ne yazık ki :-\
valla bende anlamadım görüntüde bişi yok gözüküyor.

lipo pil hakkında yardım

akan tekin' Alıntı:
valla bende anlamadım görüntüde bişi yok gözüküyor.

Selamlar.Pili esc ye takarken mi cızırtı yada kısa devre tarzında bir ses geliyor ?

Tekrar okudum şimdi evet esc ye takarken sorun var gibi..
Ama benim düşüncem herhangi bir sorun yok eğerki soketi taktıktan sonra ses devam etmiyorsa anlık akım geçişinden kaynaklanan bir sestir.Çünkü bende 3300 mAh lik pil kullanırken (t konnektör vardı)
esc ye takarken anlık bir çat diye ses geliyordu yuvalar birbirine tam oturmadğından aradaki akım geçişi arada gidip geldiğinden dolayı kaynaklanan bir sorun (aslında sorun değil)tam oturtunca ses kesiliyor.Yinede bir kontrol etmekte fayda var.
Belki konnektörde bir sorun vardır..
Saygılar.

lipo pil hakkında yardım

O ses kismi bence de normal Aykut fakata esas problem, pili sarj aletine baglayinca, sarj aleti kapanip açılıyormuş.

lipo pil hakkında yardım

Bence adaptörün gücü yetmiyor geçenlerde Deniz'in atölyede bi adaptörü aldım taktım benim şarj aletini pili taktım start dediğimde aleti kapatıp açmıştı. Sanırım gücü yetmedi daha sonra başka bi adaptörle denediğimde sorun yaşamadım.

lipo pil hakkında yardım

Berkay35' Alıntı:
Bence adaptörün gücü yetmiyor geçenlerde Deniz'in atölyede bi adaptörü aldım taktım benim şarj aletini pili taktım start dediğimde aleti kapatıp açmıştı. Sanırım gücü yetmedi daha sonra başka bi adaptörle denediğimde sorun yaşamadım.
Bu durumda şayet Akan Bey şarj cihazının basacağı akımı düşük ayarlarsa sorun olmaması lazım, mesela 1 A. Akan bey siz de şarj aletinin kapanıp, açılması durumda şarj akım değeri kaça ayarlı idi ??

Ynt: lipo pil hakkında yardım

Arkadaşlar anladigim kadarıyla ben fazla akım değeri giriyorum adaptör yeterli gelmiyor.adaptor 2a lık ben 3.6a ayarlıyorum cihaz kapanıyor. Yeni bir şey daha öğrenmiş oldum herkese teşekkürler.

akan tekin' Alıntı:
Arkadaşlar anladigim kadarıyla ben fazla akım değeri giriyorum adaptör yeterli gelmiyor.adaptor 2a lık ben 3.6a ayarlıyorum cihaz kapanıyor. Yeni bir şey daha öğrenmiş oldum herkese teşekkürler.
Tamam o zaman problem tespit edildi :thumbup:

lipo pil hakkında yardım

Akan ilk taktığında çat diye gelen ses normal uçları ters takmış olsan şimdiye esc kömür olurdu şarj etmeme nedeni ise tamamen elindeki şarj cihazının gücünün yetmemesi ile doğru orantılı bir olay.4000 mah gibi bir pili şarj edeceğin cihaz enaz 150 watt lık ve adam gibi bir besleme ünitesi ile girdiğin amperde şarj eder..

sendeki şarj cihazı 50 watt lık ve muhtemelen de clone olduğu için 2 A üzerinde performans bekleme hatta 1.5A ile bas biraz uzun sürer ama şarj eder.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Akan ilk taktığında çat diye gelen ses normal uçları ters takmış olsan şimdiye esc kömür olurdu şarj etmeme nedeni ise tamamen elindeki şarj cihazının gücünün yetmemesi ile doğru orantılı bir olay.4000 mah gibi bir pili şarj edeceğin cihaz enaz 150 watt lık ve adam gibi bir besleme ünitesi ile girdiğin amperde şarj eder..

sendeki şarj cihazı 50 watt lık ve muhtemelen de clone olduğu için 2 A üzerinde performans bekleme hatta 1.5A ile bas biraz uzun sürer ama şarj eder.
Abi bu sarj olayı bende anca şarj etti.iyi bir güç kaynağı almak şart oldu. Mehmet beyin verdiği linkten bir güç kaynağı alıcam. Bu çat olayından korkmuştum belki Esc yi falan yakarım diye ama sorun değilmiş. Yardımlarınız için herkese teşekkürler.

akan tekin' Alıntı:
Abi bu sarj olayı bende anca şarj etti.iyi bir güç kaynağı almak şart oldu. Mehmet beyin verdiği linkten bir güç kaynağı alıcam. Bu çat olayından korkmuştum belki Esc yi falan yakarım diye ama sorun değilmiş. Yardımlarınız için herkese teşekkürler.

Akan ben de yıldırımın12 v 12.5 A adaptörünü aldım onu kullanıyorum çok memnunum.50 tl ye almıştım şu an nekadar bilmiyorum.Voltaj ayar bölümünden de sonuna kadar açıp voltu biraz yükseltmiştim.

adaptör: YGS 150-12