lipo pil önerisi

Kardeşim yeni bi pil alayım dedim fiyatlara bi baktın 4000 mah pil için 950 dediler bende bu pillerden bulursam sony tane 100 tl geliyor 3s2p bir pil yapsam 3s 6000 mah bi pil elde etmiş olmaz mıyım . 6000 pil içinde 1300 tl dediler aklıma yattı bi denemek lazım

Bence Li-Ion batarya ile hava aracı yapmak ayrı bir sanat. DJI ve başka firmalar başarabiliyor, kullandıkları piller iyi ve motor seçimi de ona göre. Adamlar quadcopter'i yarım saat havada tutabiliyor ama Li-Po ile biraz zor oluyor.
Biz de yapabiliriz ama düzgün pil bulmak, optimizasyon yapmak gerek.

Bu Lipo da düşebilecek en düşük volt nedir , Li-ion da düşebilecek en düşük kapasite nedir bilginiz var mı ?

quad samsung 2.200 mAh lionlar ile 3S2P denedim kalkamadan guc kesiyor. 4S uzeri hexa da belki. Ama benim denediğim lionlar samsung düşük C değerine sahip olanlarındandı. Eğer Orjinal VTC6 10C 3000 mAh bulabilirsen 3s2p teoride uçar diye düşünüyorum. Denersen bizi de haberdar et.
Sony VTC6 3000mah 3s1p olarak denedim 6 dk gibi bi uçuş süresi çıktı 3s lion pil olduğu için çok voltaj düşürüyor, o yüzden son 2 dk felan düzgün uçmadı bu pili 4 s çevirip öyle kullanmayı düşündüm bu seferde benim esc sarı ucuz olanlardan bunlar 2 s 3 s destekliyor buna 4 s takmam esc ye bi hasar veririmi.

Sony VTC6 3000mah 3s1p olarak denedim 6 dk gibi bi uçuş süresi çıktı 3s lion pil olduğu için çok voltaj düşürüyor, o yüzden son 2 dk felan düzgün uçmadı bu pili 4 s çevirip öyle kullanmayı düşündüm bu seferde benim esc sarı ucuz olanlardan bunlar 2 s 3 s destekliyor buna 4 s takmam esc ye bi hasar veririmi.
Voltaj cokmesini tolere etmek icin 3S sisteme 4 s lion yapanlar var fakat sahsi fikrim esclerin ve motorlarin 4S destekleyip o sekilde denemesi garanti olur. sadece pervane secimini motorda 3S e gore yapilir. veya suanki 3S1P yi 2P olarak denemen daha mantikli. :saygilar:

ben yeni iki tane pil aldım CNHL mark türkiyedeki yada çindeki fiyatlara baktığım zaman çok daha uyguna geliyor istersen fiyat alabilirsin pil de taze geliyor .
Ben de oradan lipo almayı düşünüyorum. Şu ana kadar bulabildiğim en ucuz yer orası. Güvenilir bir satıcı mı acaba? Cnhl 3s 2200mah 30c lipo 350 tl dedi.

Ben de oradan lipo almayı düşünüyorum. Şu ana kadar bulabildiğim en ucuz yer orası. Güvenilir bir satıcı mı acaba? Cnhl 3s 2200mah 30c lipo 350 tl dedi.
Gönül rahatlığı ile alabilirsin. Fiyat olarak Türkiyeden daha ucuz ve kaliteli Cnhl 3s 2200mah 30c lipo pili aldım hala kullanmaktayım

Selmunaleyküm arkadaşlar.Ödemeyi nasıl yapıyoruz bu arkadaşa,birde kargo durumu nedir alıcı ödemelimi?
önce sipariş ettiğin pilin %25 - 30 peşina alıyor pil geldikten sonra paranın tamamını alıp yurt içi kargoya alıcı ödemeli olarak kargoya veriyor

Cnhl pilleri getirtip satan arkadaşın adı Raşit, bende bir iki alışverişte bulundum bir sıkıntı yaşamadım. Benim gözümde güvenilir bir arkadaş. Cnhl pillerin kalitesine gelince orada biraz düşünmek lazım gibi yalnız, C değeri ihtiyacınız olandan yüksek olarak alın derim. Kalite olarak beni çok memnun ettiğini söyleyemem. Tabi ki bu zamanlarda pil bulabilmek bile bir nimet haline gelmişken değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. :saygilar:

3S1P powerxtra 25P yapayim size sifir. 2 500 Mah max30A verebilir.